Skocz do zawartości
Kardie

Sieć Lokalna Wi-fi + Dwie Neostrady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujące pytanie: wraz ze znajomym kupiliśmy sobie ostatnio po lapku, oczywiście z wbudowaną kartą Wi-fi 802.11 b/g. I teraz problem wygląda tak - obaj mamy neostradę, więc domyślam się, że w zwykłym wypadku wystarczyłby zakup jakiegoś routera bezprzewodowego z modemem ADSL. Jednakże my dodatkowo chcielibyśmy stworzyć sobie sieć lokalną, by można było bezprzewodowo przesyłać sobie jakieś pliki, od czasu do czasu pograć w Football Managera po sieci ;) itp. I warunek oczywiście jest taki, że każdy korzysta ze swojej neostrady... Pytanie brzmi: czy to w ogóle możliwe, i - co ważniejsze - JAK? :) Znajomy mieszka w domu ok. 200m ode mnie, jest szeroki prześwit, nie ma żadnych drzew, budynków, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, może inaczej - zrobiłem prosty schemat :) :

 

Dołączona grafika

 

Chciałbym zrobić sieć bezprzewodową między użytkownikami A i B (wystarczy połączenie między laptopami, PC są mało ważne), przy założeniu, że A korzysta ze swojej NEO1, a B ze swojej NEO2. I to mnie właśnie gryzie ;)

 

I teraz tak:

a) VPN odpada, bo interesuje mnie bezpośrednie połączenie laptop-laptop po LANie, nie laptop-internet-laptop (chyba że nie skumałem co to jest VPN :) ),

b ) AP u jednego z nas to na pewno dobra myśl, ale nie wiem, jak to pogodzić z osobnymi neo i blaszakami stacjonarnymi?

c) ktoś jeszcze polecił mi kupno 2 bridge'ów i połączenie dwóch sieci A i B. I znów ten sam dylemat.

d) Ad Hoc spełniałoby w zupełności nasze potrzeby, ale te 200 m to chyba faktycznie za dużo jak na możliwości wbudowanych kart Wi-fi...

 

I ogólnie, czy można być jednocześnie podpiętym pod dwie sieci, nie mieszające się ze sobą? Tj. laptop A podpięty do routera A (na własnej neo) + Ad Hoc z laptopem B (na routerze B/neo B )?

 

Ew. gdyby jeszcze ktoś doradził mniej więcej, jaki ten AP, i czy trzeba kupić jakieś anteny, będę dozgonnie wdzięczny :)

Edytowane przez Kardie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...