Skocz do zawartości
jalo

Resety Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem od jakiegos czasu od zmiany ramów zaczoł mi sie resetowac komputer,bylem prawie pewny ze to przez ramy ale za nim odeslalem bo mam jeszcze na gwaracnji dla czystego sumienia pozyczylem od kumpla ramy.Bardzo sie zdziwilem gdy nagle siedząc i grając w tibie :P zresetowal mi sie komputer(gram palkiem wiec mialem deda :P :D).Dodatkowo nie moge nagrywac płyt na niektore sposoby(ale to juz moze być inna sprawa wiec tego nie nalezy brac za bardzo pod uwage)hmm czasami nagle tez wyskakuje mi u góry monitora po środku czerwona ramka z jakims błedem.Plz pomuzcie(sorry za to jak to napisalem ale jestem chory i spalem 1h ;] )

Edytowane przez jalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrestartuj Bios...

a w czym to ma pomoc?

 

@jalo

jaki masz zasilacz?? Na twoi mmiejscu zaczal bym od pomierzenia napiec na zasilce. W jakich momentach resetuje Ci sie komp w idle czy w stress, a moze roznie? Sprzet chodzi na nominalnych taktach czy jest krecony? Nic nie wiemy o nim napisz sprobojemy rozwiac watpliwosci

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I.Sprzęt

1.Procek:athlona 1800+[thoroughtbred-B,seria 0(wiec dobra seria)kręconego z 1533mhz na 2000mhz(10x200)]

2.Mobo:Abit nf7-s v2.0(kolorowe wejscia na ram ;p,wszystko pięknie oblozone radiatorkami i otwarą bude mam wiec nic sie niegrzeje ),w plytce zrobilem moda L12 wgrywajac biosa[wlasnie ten bios mi sie jakos dziwnie chyba wgrywal,powiedzcie jak sprawdzic jaką mam wersje bo dziwne rzeczy sie przy tym dzialy...tzn. kompa po flesh'owaniu musialem z 15 razy wlaczac zeby sie wlaczyl moze to cos z biosikiem ; / ale sam nie wiem(to moze tez by wyjasnialo problem z napedami i z dyskiem bo czasem dysk zaczynał mi dziwnie chodzic jakos halasowac nie nautralnie i resetowal mi sie komputer( po reinstalce windy jakos to znikolo komplenie heh ; /)]

3.Ramy:no-name aktualnie

4.Dysk ST380011A baracuda

5.Grafa:radek 9550 (bez sensu ale tak podalem na wszelki wypadek :P )

6.Zasiłka:Chieftec ATX-410-212

II.Sprzęt resetuje sie w stresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I.Sprzęt

1.Procek:athlona 1800+[thoroughtbred-B,seria 0(wiec dobra seria)kręconego z 1533mhz na 2000mhz(10x200)]

2.Mobo:Abit nf7-s v2.0(kolorowe wejscia na ram ;p,wszystko pięknie oblozone radiatorkami i otwarą bude mam wiec nic sie niegrzeje ),w plytce zrobilem moda L12 wgrywajac biosa[wlasnie ten bios mi sie jakos dziwnie chyba wgrywal,powiedzcie jak sprawdzic jaką mam wersje bo dziwne rzeczy sie przy tym dzialy...tzn. kompa po flesh'owaniu musialem z 15 razy wlaczac zeby sie wlaczyl moze to cos z biosikiem ; / ale sam nie wiem(to moze tez by wyjasnialo problem z napedami i z dyskiem bo czasem dysk zaczynał mi dziwnie chodzic jakos halasowac nie nautralnie i resetowal mi sie komputer( po reinstalce windy jakos to znikolo komplenie heh ; /)]

3.Ramy:no-name aktualnie

4.Dysk ST380011A baracuda

5.Grafa:radek 9550 (bez sensu ale tak podalem na wszelki wypadek :P )

6.Zasiłka:Chieftec ATX-410-212

II.Sprzęt resetuje sie w stresie

pierwszy test to odkrec wszystko na nominalne wartosci i potestuj... obstawiam ze CPU Ci sie trochu wypalil i bedie trza vcore podbic ew. zapodaj wiecej V na ramce. Jakiego masz biosa? Modowanego czy stndrd? L12 mod napewno dobrze zrobiony. Nowe biosy mialy juz L12 w sobie nie trza bylo robic hardwareowo

 

UPDATE:

zakladam ze dysk masz sprawny? bo moze HDD Ci wlasnie pada ale to resety w takim wypadku maloprawdopodobne bardziej freezy i zwiechy.

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramy są wporzątku przynajmniej te które teraz mam,a moda L12 mam tylko w biosie hardware'owo go nie mam zrobionego(a czy on jest dobrze zrobiony...hmm dziala ale z tymi biosami to tak jak pisalem dziwne rzeczy sie dzialy a ja je flesh'owałem po 10 x wiec heh wiec tutaj nie moge miec do niczego pewnosci),dysk sie uspokojil po reinstalce windy i formacie wiec to mogła być wadliwa i raczje była wadliwa partycja,zapuszcze prima95 na 5h chyba powinno starczyc

PS.tego biosa fleshowałem z pół roku przed problemami z resetowaniem kompa wiec coś tam musiało by nagle wyjsc po tym pół roku i było by to raczej dziwne chociaż kto wie ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramy są wporzątku przynajmniej te które teraz mam,a moda L12 mam tylko w biosie hardware'owo go nie mam zrobionego(a czy on jest dobrze zrobiony...hmm dziala ale z tymi biosami to tak jak pisalem dziwne rzeczy sie dzialy a ja je flesh'owałem po 10 x wiec heh wiec tutaj nie moge miec do niczego pewnosci),dysk sie uspokojil po reinstalce windy i formacie wiec to mogła być wadliwa i raczje była wadliwa partycja,zapuszcze prima95 na 5h chyba powinno starczyc

PS.tego biosa fleshowałem z pół roku przed problemami z resetowaniem kompa wiec coś tam musiało by nagle wyjsc po tym pół roku i było by to raczej dziwne chociaż kto wie ; ]

odkrecaj all na default i potestuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie miałem czasu zrobić testów ale wyskoczył mi błąd i zrobilem screena tego błedu zamieszczam go w załącznikupost-109659-1142522716_thumb.jpg

a wirusa zadnego nie masz? dziwny kolor tego komunikatu jest niespotkalemsie jeszcze z czyms takim. Jednak wg tego co tutaj jest napisane jakis player powoduje bledy scryptow ale nie pasi mi cos tutaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...