Skocz do zawartości
DiJo

Mój Mały "modzik" =]

Rekomendowane odpowiedzi

:) :) ja tez sie zdziwilem jak zobaczylem magnesy w dysku. brachol mi zawsze powtarzal zeby trzymac dysk z daleka od magnesow a tu taki wal, nie dosyc ze magnesy sa w samym dysku to jeszcze na dodatek mocne jak cholera, palca sobie rozcialem jak sie nimi bawilem, a skonczylo sie tak ze jeden magnes sie roztrzaskal ;) to taka moja przygoda z magnesami z dysku :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być moze keirunek pola jaki generują jest tak dobrany że nie ma wpływu na to co zapisane jest na talerzach.. nie wiem... ale magnesy napewno są... Co innego w stacjach dyskó.. tam głowicą rusza silnik krokowy, który de facto też posiada magnesy :D.. no i zobacz jak ta głowica szybko się rusza...

 

była stronka na której koelś pokazywał jak wyjąć te magnesy (jakby to było skomplikowane :D ) ale nie mogę jej znaleźć. Na tej strnce też pokazywał zabawy z ciekłym magnesem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj to , co będzie teraz zamist tablicy :]

foto1

foto2

pod dziurkami daje pergamin albo jakąś matową folie no i oczywiscie podswietlenie diodkami :]

 

ps. co do magnesów w dysku, to przyglądałem się dokładniej. Są to 4 plasterki z jakiegoś metalu połączone w pary po 2 większem kawałkiem <jakiegoś> metalu :] imho jeśli sie połączy n i s jednym kawałkiem, a od spodu da sie taki sam układ to pole chyba nie "ucieka" zbyt daleko.

Edytowane przez DiJo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wróć... nie ciekły magnes tlyko płyn ferromagnetyczny (ferroFluid)... Mniejsza o szczegóły efekt i tak jest ciekawy :D

 

Dołączona grafika

 

 

 

i stronki:

właściwej stronki nie mogę znaleźć ale znalazłem inną...

 

Hard drive manufacturers know it's OK to put magnets in a hard drive. Which is good, because no modern drive would work without one.

a stronka to... http://www.dansdata.com/magnets.htm. W 1/3 stronki jest artykuł na temat silnych magnesów montowanych w dyskach... Są zdjecia.. można zobaczyć.. prawie że dotknąć :)

 

Niżej jest też sporo na temat ferrofluidu.. jest też filmik jak to żyje :D. Ale mnie zaciekawiło to oto zdanie...

Ferrofluid damping is used in various CD-ROM and DVD-ROM drive pickup actuators, too

co w wolnym tłumaczeniu znaczy chyba że ferrociekłe tłumienie jest używane w różnych cdromach, pickup actuator to chyba coś związane z głowicą czyli laserem (i guess).. dobra.. cdromku cdromku... choć do pana :lol: nic ci nie zrobię.... :twisted:

 

jest też stosowany w głośnikach (gdzies w pobliżu cewki) ale można też go kupić w buteleczkach.. znalazłem na jakiejś stronie 0.5l, 100ml kosztuje wg powyższej stronki 30USD. Można się pobawic.. tylko nie radzę zbliżac do niego magnesu bezpodenio :D.. Czytałem kiedyś zę koleś tak zrobił i cały płyn niczym terminator T1000 ruszył ku jego ręce obsiadając cały magnes.. Potem usunięcie tego płynu jest bardzo kłopotliwe z magnesu lub wręcz niemożliwe :).. No i do tego ma on konsystencję brązowoczarnego oleju...

 

a dla ludzi podobnych do mnie... jak zrobić ferroliquid i pare innych ciekaweych zabawek typu lewitujące magnesy tutaj... http://www.scitoys.com/scitoys/scitoys/mag...tml#rheological

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh na scianie widac wszystkie niedociągnięcia :D

 

po 1 wstaw śledzia :) po 2 popraw te ranty kole wentyla, lub jakiegos ladnego grila zapodaj :)

... i pomaluj wnetrze przodu obudowy na czarno ;) bo po ciemku świeci jak abażur :D wszystko w swoim czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze być... tylko może lepiej było by zamiast zarówki wstawić do środka diody.... z poczatku biełe lub żółte.. potem pomarańczowe na czerwonych kończąc.. miałbyś w miare prawdziwe spektrum kolorów dla płomienia :) I napewno z tą podłoga by się jakoś korelowało...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie przyciąłeś tą plexę, szczególnie to wybrzuszenie na froncie... za to z tyłu się nie świeci... ja mam subwoofer obok totalnie rozłożonego kompa... nic mi się z nim nie dzieje ale przy podniesionych tonach nieskręcona blacha wariuje ;) podobnie to, co aktualnie znajduje się na subie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...