Skocz do zawartości
cinek204

Zmiana Rozdzielczości W Slackware

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zmienić w moim kompie rozdzielczość ale niewiem jak(za pomocą konsoli)

Może podacie mi komendy jak to zmienić albo coś.....

I odrazu tak na mmarginesie jak odpalić w konsoli gg ???

proszę o szybką odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozdzielczość zmienia się ctrl+alt+plus/minus (w X oczywiście), chyba że masz szalony pomysł zmian rozdziapki w konsoli bez X, to kadu jak sadze nie odpalisz bo pewnie wymaga do dzialania biblioteki Qt ... (gimp w konsoli, blender, opera... :) fajnie by bylo :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak odpalić "x" ??? bo widzisz ja mam blackboxrc i jestem początkujący a ctrl+alt+ nie dizała mia prosze o pomoc bo chce zmienić rozdzielczośc i gadu odpalić

oraz mam problem usunołem jakieś pliki i podczas ładowania linuxa wyskakuje coś takiego i niechce sie załadować pingwinek :/

init: cannot execute "/etc/rc.d/rc.S"

init:Entering runlevel: 4

init: cannot execute "/etc/rc.d/rc.M"

init: cannot execute "/etc/rc.d/rc.4"

i na tym sie kończy co mam teraz zrobić ???

Edytowane przez cinek204

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są skrypty startowe. Są odpowiedzialne za ładowanie programów, uruchamianie usług, konfigurowanie i takie tam. IMHO najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie reinstallka linuksa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na przyszlosc w xorg.conf po prostu na sztywno ustaw sobie swoja ukochana rozdzielczosc. Ja swego czasu pod slackiem mialem taki smieszny problem w nvidia, ze bootujac ustawial mi rozdzielczosc na 640x480, a potem dopiero ja zmienial. W sumie nic sie nie dzialo, ale troszeczke mnie to denerwowalo. Jedynym rozwiazaniem okazalo sie wyrzucenie innych rozdzielczosci z xorg.conf.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zmienić w moim kompie rozdzielczość ale niewiem jak(za pomocą konsoli)

Może podacie mi komendy jak to zmienić albo coś.....

I odrazu tak na mmarginesie jak odpalić w konsoli gg ???

proszę o szybką odp.

Rozdzielczość zmieniasz w pliku /etc/X11/xorg.conf w sekcji "Screen". Przykładowy plik z komentarzami masz tutaj => http://yoshi314.republika.pl/files/xorg.conf

 

A co do GG to zainteresuj się takimi programami jak EKG albo EKG2 (ma dodatkowo obsługę Jabbera).

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...