Skocz do zawartości
osteotom

Wymieniać Obie Kości Ram ? -jakieś Doświadczenia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem lapka jak w podpisie z jakąś kością Hyundaya 256 MB i 166MHz.Lap chodzi na niej tragicznie wolno.Chcę dokupić 1GB DDR2 PC533 Kingstona.I teraz pytanko, czy zostawić tą kość Hyundaya/jest pod klawiaturą/, czy wyjmować? To raz.I dwa,czy nie lepiej kupić 2 x 512MB ,by chodziły w dualu? Jeśli ktoś ma jakieś swoje doświadczenia w tym temacie to bardzo proszę się z nimi podzielić.

Edytowane przez osteotom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A według mnie nie...

Z tego co masz w opisie wynika że masz pentiuma - czyli raczej warto kupić 2 x 512 bo będą one śmigać w dualu...

W przypadku procesorów ze stajni AMD nie ma to raczej większego znaczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe również dlaczego HP wpakowało kość nazwijmy to delikatnie marną na pokład i do tego chodzącą na 166 MHz, mogli dać chodzącą chociaż na 333. Myślę,że rozwiązanie 2 x 512 MB wpuszczone w dualu jest najlepsze,tylko obawiam się tego demontażu klawiatury.Ryzykowne to zadanie ???Nigdy tego nie robiłem.Nie strace gwary?

 

I nie będzie to miało znaczenia,że ta pozostawiona kość chodzi na 166 MHz , a ta ew. dolożona 1GB będzie na 533 MHz? Zero konfliktu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz w tym lapku wsadzone kosci 166Mhz,czyli masz 333Mhz -- bo to jest efektywne taktowanie i tak sie najczesciej podaje - To znaczy,ze masz na plycie mozliwosc instalki tylko ddr I (266=133 ,333=166 ,[400=200 ,ktore i tak beda "chodzic" jako 333=166 ] )

 

DDR II wystepuja: 400 i 533 i ich budowa "anatomiczna" jest inna od ddrI ,wiec nie beda ci wogole pasowaly do plyty glownej.

 

Powodzenia!

 

a jak nie wierzysz to patrz : http://www.memoryx.net/cobunonxme5.html

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Everest pokazuje,że obsługiwane są w tym lapku : FSB400 i FSB533,a obsługiwane typy pamięci - DDR-333 SDRAM, DDR2-400 SDRAM, DDR2-533 SDRAM. Więc o co tu biega z tą kością 166 MHz?

 

cos zle patrzysz na everest ... ZADNA plyta nie moze obslugiwac ddrI333 i ddrII 533 ALBO DDRI ALBO DDRII --one maja inna budowe!!! --podalem ci link do strony,ktora pokazuje jakie pamieci sa do tego lapka..

 

powtarzam ,ze 166MHZ ma efektywne taktowanie 333MHZ to jedna i ta sama kosc!!

 

-kupisz sobie ddrII533 i jej nie wlozysz do lapka--chyba ,ze cos mu polamiesz :)

 

 

* PC-266 (PC-2100) - 64 bity * 2 * 133 MHz = 2133 MB/s

* PC-333 (PC-2700) - 64 bity * 2 * 166 MHz = 2700 MB/s

* PC-400 (PC-3200) - 64 bity * 2 * 200 MHz = 3200 MB/s

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...