Skocz do zawartości
Darmach

San Diego 3000mhz 1,5v 55c - Nie Za Wysoka Temp?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio miałem w rękach pare Opteronków na San Diego, został sie u mnie egzemplarz z najwyższym TDP, przy okazji najlepiej kręcący się.

 

Póki co śmiga na 1,5V (1,55 ustawione w biosie - DFI :D) na 3000Mhz (300x10) prime stable. Problem jest inny.

Egzemplarze Opków 146 z TDP w okolicy 44W, miały u mnie na starcie ok. 34C, w stresie ok 48C (kazdy ustawiany na 2,9 ghz, 1,5V)

Ta sztuka ma wyzsze TDP, ładniej sie taktuje, ale na starcei na 2,9 ghz - 38C, w stresie lubi podejść pod 58C. Ufff..... troszkę dużo...

 

Jakie u was sa temperatury? (btw - temperatury na wodzie, nie wiem czy wode mam tak beznadziejna, czu co?)

 

___________________________________

dla tych ktorzy nie wiedzą: TDP Tcasemax do pobrania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio miałem w rękach pare Opteronków na San Diego, został sie u mnie egzemplarz z najwyższym TDP, przy okazji najlepiej kręcący się.

 

Póki co śmiga na 1,5V (1,55 ustawione w biosie - DFI :D) na 3000Mhz (300x10) prime stable. Problem jest inny.

Egzemplarze Opków 146 z TDP w okolicy 44W, miały u mnie na starcie ok. 34C, w stresie ok 48C (kazdy ustawiany na 2,9 ghz, 1,5V)

Ta sztuka ma wyzsze TDP, ładniej sie taktuje, ale na starcei na 2,9 ghz - 38C, w stresie lubi podejść pod 58C. Ufff..... troszkę dużo...

 

Jakie u was sa temperatury? (btw - temperatury na wodzie, nie wiem czy wode mam tak beznadziejna, czu co?)

 

___________________________________

dla tych ktorzy nie wiedzą: TDP Tcasemax do pobrania .

Pewnie masz wersje z krzywa czapeczka... u MNie Na Sempronie 3000+ (wiem mniej cache ale porownanie bedziesz mial)... 2700mhz - 1,68v, czyli calkiem cieplawy :)... jest MAX 49*C w Prime small FFT (blok Cube...Chlodnica BIX3)

 

Ps. Dem dobrze powiedzial... trzebaby przeniesc temat bo to do extremalnego ni w kij ni w oko !!!

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie CPU ma syndrom krzywej czapki. Polecam zdjęcie IHS'a.

 

PS. Ten temat nie nadaje się do extremalnego.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje proca..moze zapodasz jakis screen z prime 3ghz ?? ten topic nie nadaje sie do extremalnego..tylko by został zjechany ;) tak jak poprzednicy mówią masz krzywego IHS'a który powoduje tak dużą temperature...może pokusisz sie na zdjęcie?? Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...