Skocz do zawartości
Raufik

Linux + Winda - Problem Z Sieciówką

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam lapka ASUS A6VB011H i przez dłuzszy czas korzystalem tylko i wyłącznie z Windowsa XP.

 

Jakis czas temu zrobilem porządek i przygotowałem miejsce na Linuxa (Mandriva 2006). Po instalacji pojawił sie problem z karta sieciową (pomijam fakt ze karta muzyczna nie działa pod linuxem - bez niej dam radę), otóż w Windowsie ciągle widnieje napis ze karta jest odłączona (nie widzi tego ze kabel sieciowy jest włozony). Zeby było smieszniej po np. dwoch dniach juz ten kabel widzi jednak jedune co moge zrobić to wysyłać pingi (wogóle nie działa protokół http). Jeśli o system linuxowy to niby siec widzi ale rowniez nie moze sie połączyć.

 

Próbowałem wszystkiego: sprawdzałem Bios, testowałem kable, wgrywałem ponownie stery pod winde, kilkukrotnie wgrywałem różne dystrybucje (m.in. Aurox, Suse) i problem za kazdym razem sie pojawiał. Najgorsze jest to ze nawet zrezygnowanie z Linuxa nie daje natychmiastowego efektu (dopiero po jakims czasie karta w windzie wraca do normy).

 

Nie mam juz zadnego pomysłu w jaki sposób Linuxy kontrolują kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod linuxem wszystko kwestia sterownika. kernel z dystrybucji powinien obslugiwac najbardziej popularne sieciowki. no chyba ze masz jakas Bang Ciang Ciang z Tajwanu made in garaż. najprosciej to chyba wpisz w konsoli jako root

 

lspci
i bedziesz wiedzial na 100% czy system wogole sprzetowo widzi sieciowke. jak nie to albo sterownik albo cs nie tak ze sprzetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem i karta działa świetnie jesli siec działa na DHCP problem pjawia sie w mojej sieci gdzie adresy sa statyczne.

Zauwazylem że cokolwiek zmienie pod linuxem ma swoje efekty rowniez pod windą (a przeciez nie powinno tak byc). Zauwazylem rowniez jeszcze jedną sprawe:

Adres MAC pod linuxem jest inny niz adres który wyswietla windows (czyli ten który prawidłowo działal do tej pory).

 

Zastanawiam sie w jaki sposób moglbym edytowac MACa po linuxem? (przypomne Mandriva 2006)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...