Skocz do zawartości
Thorr

Projekt bloku

Rekomendowane odpowiedzi

Mi sie podoba,nie wiem co chcesz w nim zmieniac.. Moglbys wykonac takie bloczek razy 2? :) Chodzi mi o samo wyfrezowanie,bo dekielrk i wloty to juz nie problem..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyżby patent a'la Pamula :?:  :wink:  :D  8)

Widzisz gotowy rysunek ... co za problem to przerysowac ?!?

Troche znajomowsi podstaw rysunku technicznego i cyk - gotowe.

A Pamula jak ci da rysunek struktury wewnatrz bloku to stawiam flache :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

A co do zmian to cos takiego ... podstawa na wlocie frezowana palcowym 1mm frezem w siatke ... co wy na to ?!?

hehe wlasnie kombinuje cos podobnego - tyle tylko ze ten kanal na srodku wymyslilem 14mm i zamiast wglebien 3 wypuklosci - 3 paski miedzi o przekroju 2mm i wys. 3mm (ale zastanawiam sie czy sciete pod katem czy proste - cos jakby maly radiatorek)

 

a podpowiedzcie czy kanal sred. 12 o glebokosci 10 nie jest zbyt gleboki - moze lepiej dac glebokosc 8 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta siatka na środku to ma być wgłębiona czy wypukła bo jak wgłębiona to zastanawiam sie czy nie będzie tam "stała" ciepła woda no chyba że zrobisz pod skosem w kierunku wylotu. To taka mała sugestia. Ja osobiście robie coś na wzór atlantisa tylko że mnie już coś bierze z frezowaniem tych listków :evil: :evil:. Ale powoli praca idzie do przodu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

A co do zmian to cos takiego ... podstawa na wlocie frezowana palcowym 1mm frezem w siatke ... co wy na to ?!?

 

Ja to bym zrobił cały blok w taką siatkę (powodzenia :wink: ), i przylutował/przykleił tylko blaszke która by wymuszała obieg wody w ksztaucie ślimaka okrągłego lub kwadratowego :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

wykonaj mi to w jednolitym bloku 12 mm ;-)

Jutro ci powiem na 100% czy wykonam czy nie. Po prostu jutro idę do teatru i się zapytam. Podejrzewam że na frezarkach komputerowych które oni posiadają nie zrobi to większego problemu.(Flashka robi swoje :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.................

A Pamula jak ci da rysunek struktury wewnatrz bloku to stawiam flache  :twisted:

Nie musi :D

Na forum sa zdjecia wnetrza i tego goowna ktore tam wsadza.

To przynajmniej jest wiarygodne 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.................

A Pamula jak ci da rysunek struktury wewnatrz bloku to stawiam flache  :twisted:

Nie musi :D

Na forum sa zdjecia wnetrza i tego goowna ktore tam wsadza.

To przynajmniej jest wiarygodne 8)

O czym wy mówicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie podleje do tego tematu bo po co nowy tpoic co po nim sadzicie Dobry pomysl jak bym o czym zapomnial napisac to napiszcie a i rysunek nie jest za ladnie wykonany bo nie mam do tego reki!http://strony.wp.pl/wp/pablo163/

Chyba troszkę przygruby ten fin po środku. Będzie Ci się nagrzewał niepotrzebnie. Pogorszy to sprawność bloku, bo jak wielokrotnie pisał Witchhunter, cipło powinno być odbierane tuż znad jądra.

update: w wyrazie ciepło zabrakło "e" i od razu cenzura ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Trzymaj MATZ i dla mnie tesh zrob jeden ;)

Jutro powinienem wiedzieć co i jak.A co do zrobienia to nie ma problemu ,zrobie to za cene miedzi.

P.s. A nie lepszy bedzie ten spiralny,ten mi jakos nie wpadl w oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta siatka na środku to ma być wgłębiona czy wypukła bo jak wgłębiona to zastanawiam sie czy nie będzie tam "stała" ciepła woda no chyba że zrobisz pod skosem w kierunku wylotu. To taka mała sugestia. Ja osobiście robie coś na wzór atlantisa tylko że mnie już coś bierze z frezowaniem tych listków  . Ale powoli praca idzie do przodu

co ty piepszysz ;) jaka stała woda kilka milimetrów od wlotu wody :)))) toz tam woda nie ma prawa stać ... nawet kropelka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty piepszysz ;) jaka stała woda kilka milimetrów od wlotu wody :)))) toz tam woda nie ma prawa stać ... nawet kropelka ;)

Co pisze to pisze, a pisze to co przeczytałem w archiwum starego forum, jak zaczynałem robić WB , a jak byś niezauważył to zmienił sie projekt bloku z

Dołączona grafika

 

na

 

Dołączona grafika

 

czyli z kratki na wzdłóżne listki i pod skosem w kierunku wylotu wody.

 

Niewiem czy to moja wskazówka ale poskutkowało :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...