Skocz do zawartości
tosiewie

Czy Athlonxp 1600+ Obsługuje Ramy 400mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam

Pole Wartość

Właściwości procesora

Typ procesora AMD Athlon XP, 1400 MHz (10.5 x 133) 1600+

Nazwa kodowa Palomino

Seria A5

Zbiór instrukcji x86, MMX, 3DNow!, SSE

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB

Pamięć podręczna L1 danych [ TRIAL VERSION ]

Pamięć podręczna L2 256 KB (On-Die, Full-Speed)

 

i chcę kupić jakąkolwiek pamięc RAM 512 400 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

A jak myślisz, ja miałem swojego czasu to co w podpisie na sprzedaż z jedną kostką 512 pc3200 i śmigało na 133 B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Przeczytałeś to co napisałem nad Twoim postem?? :blink: Jeżeli Twoja płyta główna obsługuje ddr to zadziała, a mój post był zaświadczeniem że 400 będą działać ale na 133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

acha. czyli niezaleznie jaka płytę bym kupił to RAM będzie chodził na 133 przy tym procesorze, dopiero będa działc jak zminie procesor

a czy te 400Mhz beda chodzic z 133Mhz??????

Przy tym procesorze i płycie tak, chyba 3000+ i 3200+ barton były na szynie 200 (efektywne 400). Te 400 zniżą sie do poziomu 133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Po co skoro proc jest na 133. Radze poszukać na necie podstawowych informacji o sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Chyba sie nie rozumiemy <_< Płyta zapewne obsługuje max 133, proc jest na 133 a puszczenie proca na 133 i ramu na 200 jest nie mądre, wydajność jest gorsza. Ogólnie puszczenie pamięci asynchronicznie na socket a to zły pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj płytę będe miał nową obsłygujacą 400Mhz ramy tez 400Mhz tylko proc bedzie 133 którego za jakis czas wymienie i chodzi mi tylko oto czy jest taka płyta głowna bo przeciez nie bde kupawał ramu kolejne 512 133mhz tylko chce kupic 400mhz aby w przyszłosci je wykorzystac a narazie na płycie 400mhz i tylko procu 133. Czy sa takie płyty.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj płytę będe miał nową obsłygujacą 400Mhz ramy tez 400Mhz tylko proc bedzie 133 którego za jakis czas wymienie i chodzi mi tylko oto czy jest taka płyta głowna bo przeciez nie bde kupawał ramu kolejne 512 133mhz tylko chce kupic 400mhz aby w przyszłosci je wykorzystac a narazie na płycie 400mhz i tylko procu 133. Czy sa takie płyty.??

tosiewie ty chyba nic jednak niewiesz kazda płyta która teraz pozostala na rynku na socA ci to obsługuje wiec nie widzie w czym problem.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie nie rozumiemy <_< Płyta zapewne obsługuje max 133, proc jest na 133 a puszczenie proca na 133 i ramu na 200 jest nie mądre, wydajność jest gorsza. Ogólnie puszczenie pamięci asynchronicznie na socket a to zły pomysł.

 

zgadzam sie z grzechu. puszczenie magistrali asynchronicznie to zły pomysł :cry: - to obniży wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Napisz jakiego masz kompa teraz, czyli: płyta główna, grafika i zasilacz (bo reszta już została wyżej wypisana), do czego używasz kompa, ile masz kasy na upgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując tosiewie - mozesz kupić dowolna kośc 512Mb PC3200 (400MHz) i bedzie działać tylko z zaniżonym taktowaniem - synchronicznie do FSB PCU czyli 133Mhz.

 

BTW. Grzechu_1990 - jesteś pewien tego że muszczenie pamiątek na 133 (efektywne 266MHz), jest lepszym pomysłem niż na 400MHz przy FSB133 ???

Ja u siebie przed kręceniem proca zauważyłem zupełnie coś odmiennego!

 

PEace

 

edit.

 

tosiewie - a może ty chcesz kupić karte na PCI-Ex i cos pod platformę Intela z DDR2, wtedy twoje kości nie bedą śmigały na niej. Określ się jaki masz sprzęt i pod jaki ona ma w przyszłości chodzić.

Edytowane przez yosultan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

@yosultan

na platformie sA. puszczenie pamieci asynchro powodowalo zawsze i bedzie powodowac zmniejszenie wydajnosci. przynajmniej u mnie tak jest :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje poczytać FAQ pare miesięcy temu sam czytałem

tam jest jak byk AMD TYLKO synchronicznie, asychro mimo wyższych taktowań i w jedną i w drugą strone jest wolniejsze

@tosiewie napiszesz do jasnej ******y jaki masz sprzęt? czy NIC cię nie zmusi do drastycznego straszliwie kroku ściągnięcia i odpalenia chociażby stąd Aidy (bądź everesta)i zdradzenia nam tej straszliwej tajemnicy

@grzechu zostałeś zaraportowany

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...