Skocz do zawartości
roboty2

Sieć Z 3 Komputerów Na Neo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam pewien problem z ustawieniem małeś sieci u siebie w domu :angry: . Sprawa wyglada tak, mam NEO podpinam ją do 1 kompa (serwerek) przez SAGEMa. Mam tam 2 karty sieciowe (3Com) i z nich kablami crossowanymi podłaczam 2 komputery. Problem polega na tym ze siec dziala tylko z 1 komputerem. DHCP przypisuje mu wewnetrzne IP i wszystko ok. W połączeniu NEO daję mozliwość aby inni userzy korzystali z połaczenia internetowego i net dziala ok. Jak zrobić aby w sieci był widoczny 2 komp podlaczony do serwera, jak skonfigurowac polaczenie na serwerze - musze dac inne IP niz jest przy 1 połaczeniu. Próbowałem robic to mostkami sieciowymi ale coś nie dzialalo :mur: .

Jak by mi ktoś mógl coś poradzić będę bardzo wdzięczny B) .

Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co takie dziwne kombinacje ??? 2 kart sieciowe w kompie !!!

 

Teraz komp musi byc wlaczony 24 no dobe zeby inni mieli dostep do siec !!

 

Kup router np DLINK DSL-504 T i masz po sprawie ! koszt ok 200 zl ale pewnie mozna i jeszcze taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.........

a o przelaczniku nie pomyslales ?( taniocha ) - komp z bramka musi byc wlaczony

co wlasciwie nie idzie

jak robisz mostek?

jakies komunikaty?

co jest nie tak?

olej DHCP

wszystko recznie

Edytowane przez avecezary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o przelaczniku nie pomyslales ?( taniocha ) - komp z bramka musi byc wlaczony

o jkai przełącnik chodzi? - hub?

 

Dobra napiszę krok po kroku co i jak robię.

W serwerku sa 2 sieciówki. Za pomocą 1 łącze serw z PC1. Na serwerze ustawiam IP dla tego połączenia '192.168.0.1' a na PC1 ustawiam automatyczne przydielenie adresu -DHCP. Następnie w skonfigurowanym połączeniu z NEO ustawiam opcje 'Zezwalaj userom na laczenie sie z netem poprzez to połaczenie' :lol: i w ten sposób mam net na serwerku i PC1. Gdy chcę zrobić to samo dla PC2 to zaczynają się schody. Dla połaczenia na serwerku ustawiam inne IP '192.168.0.2' a na PC2 DHCP - to nie działa. Jak próbuję uworzyć mostek sieciowy pomiędzy oboma połaczeniami na serwerze to tez nic nie idzie.

Mam nadzieję ze w miarę jasno wyjasnilem o co chodzi B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem o switchu ale spox moze byc hub jak masz pod reka

heh, nie mam ani tego ani tego

 

ok przeczytałem, trochę mi to naświetliło sprawę ;) chociaz u mnie na serwie będzie śmigać winda a nie linux

dziś juz nie będę się tym bawić, ale jutro chyba się za to zabiorę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...