Skocz do zawartości
macro

Problem Z Uruchomieniem Komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem jak w temacie. Załóżmy komputer normalnie użytkuję i jak wyłącze go na dłużej, to nie chce mi się włączyć. Klikam w przycisk i reaguje tylko i wyłącznie lampka czerwona obok przycisku, ale to tylko na ułamek sekundy i nic nie rusza z miejsca(Żaden wiatraczek się nie włącza, ani nic innego - komputer nie daje mi żadnego znaku słyszalnego/widzialnego/zapachowego). Aby komputer mój ruszył z kopyta muszę się podjąć pewnych kroków:

Otóż:

-Najpierw wyjmuje kabel od zasilacza(ten czarny od gniazdka)

-Następnie wyjmuje i wkładam ponownie wtyk do płyty głownej(ten największy co idzie od zasilacza)

-A na końcu wkładam czarny kabelek i poprzez przycisk komputer ładnie mi się uruchamia(Jeszcze nie tak dawno komputer potrzebował tylko wyjęcia i ponownego włożenia tylko czarnego kabla, a teraz muszę też wyjmować kabelek właśnie od płyty głównej)

Dostałem informacje od znajomych, iż przyczyną tego problemu może być:

-Zepsuty przycisk, lecz to od razu odrzuciłem

-Któryś z kondensatorów - zatem sprawdziłem każdy czy przypadkiem się nie wybrzuszył(co i raz to robię), ale wszystkie wyglądają na dobre.

-Coś z którymś kabelkiem idącym od zasilacza do poszczególnych podzespołów - zasilacz ten jest nowy, nie dawno kupiony bardzo dobrej firmy jaką jest CHIEFTEC 400W, więc raczej odpada

-Czarny kabel od zasilacza(ten prowadzący prąd od gniazdka do wtyku zewnętrznego zasilacza) - próbowałem dwóch kabli: jednego ze starego zasilacza, więc zmieniłem na ten nowy od CHIEFTEC'a i nadal jest coś nie tak...

Zaznaczam, iż wszystkie kable są dobrze włożone do wszystkiego sprzętu, wymagającego prądu do swej pracy. BIOS'owe ustawienia przestawiłem na fabryczne. Restart CMOS nic nie dał.

 

Macie jakieś propozycje? Nie chcę być od razu zmuszony do wymiany po kolei każdej części w celu sprawdzenia, która być może nawaliła... :?

 

Tu podaję informacje na temat sprzętu jaki mam:

Płyta główna: ASRock K7S41/K7S41GX

Procesor: AMD Sempron 2200+

Karta graficzna: Galaxy GeForce 6600GT 128MB

Zasilacz: CHIEFTEC 400W

Posiadam jeden napęd optyczny, jeden dysk twardy, stację dyskietek oraz w dwóch kościach 1GB RAMU DDR(512mb x 2).

Edytowane przez macro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych objawach to w zasadzie tylko płyta główna i zasilacz do sprawdzenia. Osobiście stawiam na zasilacz, a dokładniej za dużą czułość zabezpieczenia przeciwzwarciowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że te sprzęty są nowe, ja też jak zkładałem to co mam w opisie tylko że z płytą Gigabyte to na początku też miałem problemy z uruchomieniem kompa na tym Chieftecu, ale po paru razach się "wyrobiło" i ni stąd ni zowąd już nie ma problemów i nikt nie wie dlaczego tak jest a gościu w sklepie pierwszy raz się z tym spotkał, popróbuj kilka razy powinno sie po jakimś czasie "wyrobić" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...