Skocz do zawartości
przemek2010

Problem Z Uruchamianiem Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polaga na tym, że co któreś uruchomienie wygląda tak ze włączam kompa i nie startuje sie wogóle. Wentylatory chodzą dysk się rozkręcił ale wogóle nie podejmuje działań rozruchowych dopiero jak wcisne reset to sie podejmuje działania rozruchowe.

 

Mój sprzęt: sempron3300 2GHz, 2x512MBDDR Kingstone, Asus k8n4-e deluxe, msi GF6800GS pci-ex, WD Raptor 74GB sata 10000rpm,Zasilacz GPS-400AA-101A 400W Chieftec.

 

Jeśli chodzi o napięcia to robiłem pomiar miernikiem cyfrowym:

Idle:

12V - 11.95V

5V - 5.05V

Stress:

12V - 11.91V

5V - 5.06V

 

Wyciągałem i wkładałem podzespoły(ram, grafika, kable). Kombinowałem ze slotami w ramie i z jedną kością. Robiłem clear bios. Wszystko w kompie jest ładnie chłodzone wiec o przegrzaniu nie ma mowy.

Ręce mi już opadają bo nie wiem co może być przyczyną. Watów raczej nie braknie. Problem w sumie błachy bo komp jest stabilny jak pracuje. No ale jak w przyszłosci bede chciał go sprzedać to z tym defektem ciężko bedzie:/

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z procem lub płytą? Sprawdź płyte może być uszkodzona. Prawdopodobnie to kondensatory, sprawdź czy

nie są wybrzuszone i\lub wylane. Jak tak to po prostu je wymień :)

Edytowane przez maproxpaprox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kondensatory są w najlepszym porządku. Ale nie rozumiem faktu że gdy zrobiło się cieplej to częsotliwość występowania problemu znacznie się zmniejszyła. Czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć to zjawisko i ewentualnie z czym jest ono związane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...