Skocz do zawartości
Alimek

Moje Pierwsze Starcie Z Extreme Cooling

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! :-P

 

Jakiś czas temu pastanowiłem rozpocząć swoją przygode z extremalnym chłodzeniem, wybór padł na FWC (Freon Water Cooling). Na początku w planach miałem zakup jakiegoś używanego kompresora od lodówki, jednak Luks_pl odradził mi to i namówił mnie do zakupu nowego Danfossa.

 

Mała specyfikacja :)

 

Kompresor: Danfoss NL7CLX

XV: kapilara 0,8mm 250cm

Skraplacz: 24x24 cm, alu-cu, chłodzony 4 szt DELTA 120x120x38mm

 

 

Pierwsze fotki:

 

 

Serce układu :lol:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Skraplacz:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Skraplacz + 4 bardzo głośne Delty

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Takie tam akcesoria :)

 

Zestaw rurek + kapilara:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Palnik na propan-butan:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Film z moim palnikiem w roli głównej KLIK

 

 

Na dziś to wszystko. Jeśli będa jakieś postępy w pracy dodam fotki.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Alimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Koszty?

2. Ładne akcesoria, myslę, że to będzie wydajne :wink:

3. Mam nadzieje, że nie będziesz puszczał Delt na 12V ? :-| Ogłuchniesz, mówię Ci to uczciwie :wink:

1. Jeszce nie mam wszystkiego. Napisze na koniec.

3. Delty to był zły pomysł :mur: aczkolwiek to bardzo wydajne wentylatory ole głośne;/ coś kosztem czegoś.... Jak skończe i przyniose sobie juz cały sprzecik do domu to kupie cichsze wentylatory.

 

czym tankujesz?

ja może jutro odpale swoje..

może.. :/

Jeszcze nie wiem czym ostatecznie zatankuje. Pruby szczelności i pierwszy start zrobie na propanie.

 

planujesz jakąś ładną obudowe?

jak sprzęt to bedzie chłodzić ?

bedziesz używał tego na codzień?

Tak planuje obudowę, planuje nawet wystawic ten sprzecik na IV zlecie Tweak o ile takowy będzie ale to tylko takie ciche marzenia :)

Narazie mam P4 530, ale w planach mam kupno Pentium D 920 lub 930 + Asus P5WD2.

Tak, mam zamiar zalozyć do tego sterownik żeby utrzymywał stałą temperature płynu (wody)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na codzień, to te delty wyrzuć na śmietnik :lol: na 5V to one terkoczą [choć wieją i tak nieźle :D] a na 3V to mało dmuchają, a więcej hałasu robią... :mur:

Jak skończe to pomyśle nad jakimiś AKASA Amber 120mm :lol: :lol: :) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, stuff wygląda fajnie, ale zabardzo nie ma na co sie patrzeć, spawaj i pokazuj wyniki ;) Jaki masz termometr ?

 

Btw, co do tych delt, radzę odpuścić sobie naprawdę, zwykłe ciche wentylki 120mm ci starczą do tego skraplacza, spokojnie bedzie wszystko działać, szczególnie przy propanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, stuff wygląda fajnie, ale zabardzo nie ma na co sie patrzeć, spawaj i pokazuj wyniki ;) Jaki masz termometr ?

 

Btw, co do tych delt, radzę odpuścić sobie naprawdę, zwykłe ciche wentylki 120mm ci starczą do tego skraplacza, spokojnie bedzie wszystko działać, szczególnie przy propanie.

No taa.. nie ma na co patrzeć bo dla Ciebie Luke to codzienność :-P

No własnie, nie mam żadnego termometru....

Doradzcie coś dobrego i nie drogiego ;)

Edytowane przez Alimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

delty zostaw sobie do testów na codzień kup jakieś fendery

bedziesz chłodził tym samego proca czy coś jeszcze?

z takim kompresem samego proca

to było marnowanie ; ]

 

Alimek odp na PM'ke albo tutaj ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taa.. nie ma na co patrzeć bo dla Ciebie Luke to codzienność :-P

No własnie, nie mam żadnego termometru....

Doradzcie coś dobrego i nie drogiego ;)

hehe, ja w życiu jednego Danfossa widziałem (na żywo) :oops: , no może dwa.

 

Poprostu częsci, częściami, ale jest co pooglądac przy złożonym agregacie :) Zastanów sie nad długością tej kapilary, możnaby troszkę dłuższą dać o te 15-20cm.

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu częsci, częściami, ale jest co pooglądac przy złożonym agregacie :) Zastanów sie nad długością tej kapilary, możnaby troszkę dłuższą dać o te 15-20cm.

he-he-he

aluzja do mnie? [ ;

ja mam 3m 0,8 i mi r 404a aspera 1/6 hp chyba nie chce skroplic ;)

więc pomyśł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takim kompresem samego proca

to było marnowanie ; ]

 

Alimek odp na PM'ke albo tutaj ; ]

Na 100% procek :lol:

Na 90% grafika :D

Na 50% chipset :)

 

hehe, ja w życiu jednego Danfossa widziałem (na żywo) :oops: , no może dwa.

 

Poprostu częsci, częściami, ale jest co pooglądac przy złożonym agregacie :) Zastanów sie nad długością tej kapilary, możnaby troszkę dłuższą dać o te 15-20cm.

Co do kapilary to już jest przycięta i przyspawana do filltra...

Jutro dam foty, akumulatorki w aparacie mi padły i nie cyknolem juz fotek.

Edytowane przez Alimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile zapłaciłeś za nowego nl7 ?

Cały kosztorys podam na koncu.

 

Ps. 400

 

Jesli chodzi o termometr to polece CHY700 z tej stronki. Bardziej zaawansowani w budowie FC userzy chyba tez przyznaja mi racje ze to najtansze termo jakie oplaca sie kupowac. :wink:

 

Czekamy na efekty prac.

Z terometrem jeszcze sie troche wstrzymam.

Jesli ktoś z forum ma na sprzedanie jakiś dobry termametr prosze sie zglosić na PM lub GG.

 

Będę chciał wbudować jeden termometr w obudowe aby był aktualny odczyt temperatury cieczy, czy TEN sie nadaje??

Edytowane przez Alimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten z allegro to sredniawka, jak nie gorzej :D przy -50 juz jego blad pomiarowy to ok +/- 5 stopni, jak niepotrzebujesz miec dokladnych odczytow to na poczatek sie nadaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pruby szczelności i pierwszy start zrobie na propanie.

hmmmmm, powiem CI ze próby szczelnosci to raczej radziłbym robic na powietru, nie na propanie :D chyba ze jestes takim artystą, ze masz pewnosc ze tak pospawasz wszytko ze pierwsza proba zakonczy sie sukcesem :]

 

Koszty szacuje na 1,5k icon_neutral2.gif

kurde sporo, ja na swoje fc wydałem mniej, ale uzywki, Ty masz nowke kompresor wiec wiecej, ale i tak sporo. niestety kosztowne hobby, ale ile zabawy i radosci ;)

 

zasatnawiam sie jak inni moga znaczki zbierac ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm, powiem CI ze próby szczelnosci to raczej radziłbym robic na powietru, nie na propanie :D chyba ze jestes takim artystą, ze masz pewnosc ze tak pospawasz wszytko ze pierwsza proba zakonczy sie sukcesem :]

Najlepsza próba bedzie na propan-butan, wtedy tylko zapałke do spawów przykładam i wiem czy jest szczelnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza próba bedzie na propan-butan, wtedy tylko zapałke do spawów przykładam i wiem czy jest szczelnie :)

"Moje Pierwsze Starcie Z Extreme Cooling" --> nie powiem co jeszcze jest extreme :D ale w zasadzie to metoda całkiem całkiem.... hehe

 

ja pompuje do ukladu 25-30 bar po calosci złomowym kompresorem i psikam ludwik:woda 50:50 i łądne bąbelki sie robia jak nieszczlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Moje Pierwsze Starcie Z Extreme Cooling" --> nie powiem co jeszcze jest extreme :D ale w zasadzie to metoda całkiem całkiem.... hehe

 

ja pompuje do ukladu 25-30 bar po calosci złomowym kompresorem i psikam ludwik:woda 50:50 i łądne bąbelki sie robia jak nieszczlenie.

O tym nie wiedzialem :) , to lepsze niż ten propan-butan.

 

Dziś zrobiłem tylko avatar :lol: jak wam sie podoba?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phi propan butan. Jak bede mail chec to sobie zrobie z acetylo - oxy to dopiero ladnie swieci przy duzym palniku! taki piekny błekitny ozorek :D

 

btw. ludwik wymiata mam jeszcze ten roztwor w takim spryskiwaczu po plynie do okien - zarabiscie sie tego uzywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza próba bedzie na propan-butan, wtedy tylko zapałke do spawów przykładam i wiem czy jest szczelnie :)

Powodzenia, chcesz sobie dom wysadzić ? :unsure: 10% propanu w powietrzu wystarczy, zeby wysadzić ci mieszkanie.

 

Ladujesz dwutlenkiem węgla i sprawdzasz mydłem, żadnych zapałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phi propan butan. Jak bede mail chec to sobie zrobie z acetylo - oxy to dopiero ladnie swieci przy duzym palniku! taki piekny błekitny ozorek :D

 

btw. ludwik wymiata mam jeszcze ten roztwor w takim spryskiwaczu po plynie do okien - zarabiscie sie tego uzywa.

oj propan-butan też jest ładny :D mi sie podoba ;] najwazniejsze ze dobrze sie nim spawa i nie musze palnika kupywać. W pierwszym poście jest filmik z moim palnikiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phi propan butan. Jak bede mail chec to sobie zrobie z acetylo - oxy to dopiero ladnie swieci przy duzym palniku! taki piekny błekitny ozorek :D

 

btw. ludwik wymiata mam jeszcze ten roztwor w takim spryskiwaczu po plynie do okien - zarabiscie sie tego uzywa.

pff i tak mam ladniejszy :P

 

koszt 1.5k to i tak cos sporawo, chyba ze nie masz zadnych innych narzedzi i wliczasz je w koszt ogolny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...