Skocz do zawartości
kamyk1

Pilot Radiowy Medion X10 Pod Usb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pilot Medion X10 RF Remote Control.... I chciałbym do niego jakies oprogramowanie... Czy ktos ma juz tego pilota??? Albo prosze o pomoc w skonfigurowaniu gorogramu girder albo HIp... gdzie moge znaleźć jakis pluing do tego pilota......

Edytowane przez kamyk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pilot Medion X10 RF Remote Control.... I chciałbym do niego jakies oprogramowanie... Czy ktos ma juz tego pilota??? Albo prosze o pomoc w skonfigurowaniu gorogramu girder albo HIp... gdzie moge znaleźć jakis pluing do tego pilota......

A nie działa ze standardowym pluginem X10 w girderze? Napisz czy udało ci się zmusić girdera do współpracy i jak się sprawuje pilocik, bo mam ochotę kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda temat troche stary, ale kupilem 2 dni temu tego pilota, wiec moge sie podzielic doswiadczeniem.

Do pilota dostalem jakies oprogramowanie, ktore po 10 minutach uzywania zdyskwalifikowalem za male mozliwosci i nie do konca sprawna obsluge. Zaczalem szukac zamiennikow.. oczywiscie pierwsze co mi przyszlo do glowy to Girder. Wersja 3.3 jest nawet spoko, aczkolwiek troche na poczatku nei mozna sie polapac o co tam chodzi, ale pilot dziala z nia bez problemu. Wersja 4.0 to juz jak dla mnie porazka.. nie moglem sie tam odnalezc za zadne skarby, wiec sie go pozbylem rowniez (mimo, ze i tutaj pilot smigal bez problemu).

Ostatnim strzalem byl darmowy EventGhost, ktory okazal sie strzalem w dziesiatke.. ma plugin do X10. Z poczatku wydaje sie, ze ma male mozliwosci, ale jak sie zrozumie troche ideologie jego dzialania to mozna calkiem zaawansowane rzeczy robic.

Poki co udalo mi sie zajac ledwo kilka klawiszy z calego pilota (glownie sterowanie winampem), kombinuje nad sensownym spozytkowaniem reszty.

Dodatkowym ciekawym programem, ktory polecam obejrzec jest darmowy klon Windows Media Center, czyli Media Portal. Wersja bardzo wczesna, ale juz calkiem funkcjonalna. Obsluguje pilota bez mrugniecia okiem :)

Ogolnie jestem z pilota zadowolony jak narazie.. za ta cene to chyba calkiem niezla sztuka. Ciekawe tylko jak ze scieraniem sie napisow z klawiszy po czasie.. no ale to sie zobaczy.

Edytowane przez FiDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma pilota medion i taki był do niego program dołączony eventgsoht a przeczytałem na tum forum ze jest kolega co zna ten program i proszę o pomoc kolegi żeby kolega mi pomógł go skonfigurować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobny problem, posiadam sterowniki do polita (Medion Digitainer Remote Control)oraz program eventGhost najnowszą wersję lecz nadajnij z pilotem tak jakby nie mogł nawiązać połączenia :-|

Mogłby ktoś coś poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam osoby co mają problem pilotami medion i eventghostem

mam świetny program sam używam z takim samym pilotem każdy co suka programu to zapraszam na mój portal

http://soft.in5.pl do działu download dodam ze to jest klient super program wystarczy sie zarejestrować program jest wasz :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot dziala zarowno pod Girderem 3.29 (wersja freeware) jak i do niego dolaczone jest oprogramowanie producenta (dwie wersje, obie moim zdaniem sa niezbyt wygodne). Polecam tyko i wylacznie EventGhost, duzo lepszy od Girdera!

 

Pilocik smiga super, za taka kase oplaca sie bardzo, to prawie za free.

Poprzednio mialem pilota na COM (czujnik ala igor) i musze przyznac, ze duzo gorzej to dzialalo od tego Mediona. Moze napisze jakas recenzje jego i krotka instrukcje do EventGhosta, aby kazdy mogl sobie skonfigurowac pilocik. (napisze oczywiscie jesli dostane znaki, ze jest zapotrzebowanie na instrukcje)

 

 

Portal uzytkownika wyzej (iras22) to chyba jakas kpina, nie warto tam nawet wchodzic...

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot dziala zarowno pod Girderem 3.29 (wersja freeware) jak i do niego dolaczone jest oprogramowanie producenta (dwie wersje, obie moim zdaniem sa niezbyt wygodne). Polecam tyko i wylacznie EventGhost, duzo lepszy od Girdera!

 

Pilocik smiga super, za taka kase oplaca sie bardzo, to prawie za free.

Poprzednio mialem pilota na COM (czujnik ala igor) i musze przyznac, ze duzo gorzej to dzialalo od tego Mediona. Moze napisze jakas recenzje jego i krotka instrukcje do EventGhosta, aby kazdy mogl sobie skonfigurowac pilocik. (napisze oczywiscie jesli dostane znaki, ze jest zapotrzebowanie na instrukcje)

Portal uzytkownika wyzej (iras22) to chyba jakas kpina, nie warto tam nawet wchodzic...

Ja bardzo prosze o wskazówki i wytłumaczenie w miare jak nadokłądniej bo mam własnie ten pilot z nastawienem na obsługe karty TV w kompie i niestety działa zwykle przez chwilke pilot nie wiem co jest grane i nie znam sie kompletnie na programie evenghost :/ włąsnie jego mam zainstalowanego. Tester dla pilota tez raz dziala raz nie, kombinuje jak potrafie i zwykle dziaa tylko przez chwile. bede wdzieczna za wskazówki, nie potrafie zuplenie tego pilota ustawic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam świetny program sam używam z takim samym pilotem każdy co suka programu to zapraszam na mój portal

http://soft.in5.pl do działu download dodam ze to jest klient super program wystarczy sie zarejestrować program jest wasz :mur:

Jestem oryginalnym autorem tego softu.. i nikomu nie wpadło na myśl, by sprawdzić licencję we właściwościach pliku: Freeware..

 

Strona domowa programu Zdalne sterowanie X10 do pilotów Medion z obsługą TCP/IP.

Edytowane przez Szczawik.PSq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...