Skocz do zawartości
Rosio

Weze karbowane

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się wydaje, że ten sztywny w środku się i tak "złamie", a ten na zewnątrz się ładnie zegnie. Może się mylę, to zależy jaki jest ten karbowany... Najlepiej sprawdzić. Weź kawałek węża utnij tego co masz i idź z nim do sklepu, wsaź w ten karbowany (jak nikt nie będzie patrzył) i go zegnij!

Update:

Gdzieś widziałem że można wąż włożyć w taką długą sprężynę i ona nie pozwala mu się zgiąć w jednym tylko miejcsu, ale moim zdaniem to trudno będzie taką sprężynę skołować. Idź do motoryzacyjnego i sprawdź węże zbrojone. Może to będzie dobre, tylko obawiam się że sztywne jak diabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... wam się węże łamią ?

dziwne - używam :

- węża z zoologicznego 12/16 - miękki, ładny, zielony, promień bezpiecznego zgięcia (wg. eksperymentów) =< 10cm - cena 6 PLN za 2 m

- węża "do benzyny i olejów" 14/18 - twardszy, ale po podgrzaniu tyż łatwo formowalny, niebieski :-( , promień bezpiecznego zgięcia podobny, cena 2,5 PLN za 1 m

owszem można je zagiąć zeby miały przewężenia, ale ... po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zupełnie przez przypadek jak siedziałem na klopie i myslałem jak policzyć sprężyne do projektu na uczelinie tzn. jaką zastasować. Spojażałem jak woda kapie i EUREKA.

Można przecież na rurke założyćż sprężyne o dowolnej grubości drutu wiadomo lepiej z cienszym jak różnica średnic będzie minimalna a nawinięcie dosyć gęste to nie ma możliwości żeby sie rurka załamała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zupełnie przez przypadek jak siedziałem na klopie i myslałem jak policzyć sprężyne do projektu na uczelinie tzn. jaką zastasować. Spojażałem jak woda kapie i EUREKA.

Można przecież na rurke założyćż sprężyne o dowolnej grubości drutu wiadomo lepiej z cienszym jak różnica średnic będzie minimalna a nawinięcie dosyć gęste to nie ma możliwości żeby sie rurka załamała.

To bylo w Chipie ostatnio,wiec nic nowego nie odkryles..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mecze Andrzeja z Disco. Maja tam super weze. Ladne, przezroczyste, chyba silikonowe (nie jest napisane). Ma mi dac adres do shopa skad je biora - nie sadze ze sa specjalnie drogie, bo w Disco daja je za friko do zestawow.

no i jak dowiedziales sie juz o te weze?

pytam sie bo mi zalezy na stalym dostepie do tego towaru..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialem sie bo mi zamowil 5m.

Niestety okazalo sie, ze to nie jest silikon :( Poprzednio mialem 10/12 i byl fajniutki, mieciutki i wogole super, ale te 12/16 sa po prostu twardsze bo grubsze.

Jak chcesz to Mate takie ma (12/16).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...