Skocz do zawartości
yeld

Lcd O Numerze Hdp-16216h-b2

Rekomendowane odpowiedzi

W sposób wymontowania ze starego niedziałającego plottera pozyskałem LCDka. Jedyne co o nim wiem to to, że na płytce ma numer HDP-16216H-B2, oparty jest o Chip HD44780A00 i ma 14 pinów. Ma też napisane na płytce SN1 i obok 94-0. Jedyne, co mogę jescze dodać, to jego fotki. Chciałbym na jego podstawie zrobić sobie wszyscy wiemy co... jednak nie wiem na jakie napięcie działa, czy jest podwietlany, który pin jest do czego.. i nie wiem czy jakoś ten wyświelacz mogę wykorzystać. W googlach i na altaviście jedyne co znalazlem to te same w obu przypadkach 7 stron na których oferowana jest sprzedaż "części elektronicznej o numerze ..." wszsystkie wygladaja podobnie, natomiast w polu Manufacturer (producent) wpisane jest N/A... Na płytce obok wspomnianego numeru HDP-16216H-B2 jest znaczek.. być może logo producenta. Proszę o odpowiedź.

 

Oto obiecane fotki:

 

Przód:

Dołączona grafika

 

 

Tył:

Dołączona grafika

 

 

Numer:

Dołączona grafika

 

 

Numerek:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cuz... :D Poszukaj na goglach schematu do HD44780 a znajdziesz je napewno...tego LCD podłaczysz dość łatwo pod LPT poniewaz owe HD44780 to nic innego jak kontroler :D potem tylko LCDstudio albo jakis inny programik do obsługi LCD przez LPT i napewno bedzie działac (o ile LCD jest sprawny :-P) Ogólnie rzecz biorac pinouty zazwsze sa takie sae wiec z tym tez nie grozi Ci kłopot :D...

 

Powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cuz... :D Poszukaj na goglach schematu do HD44780 a znajdziesz je napewno...tego LCD podłaczysz dość łatwo pod LPT poniewaz owe HD44780 to nic innego jak kontroler :D potem tylko LCDstudio albo jakis inny programik do obsługi LCD przez LPT i napewno bedzie działac (o ile LCD jest sprawny :-P) Ogólnie rzecz biorac pinouty zazwsze sa takie sae wiec z tym tez nie grozi Ci kłopot :D...

 

Powodzenia :D

Tylko, że nie wiem które piny opuścić :) bo jest 14 a przewaznie schematy są dla 16.. No nic... pokombinuje i coś mi z tego wyjdzie.. oby ;)

 

Gdzieś wyczytałem, że piny 15 i 16 odpowiadają za podświetlenie... Być może nie ma ;D

Edytowane przez yeld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Nie chciałem zakładać nowego tematu więc postuję tutaj.

 

Pytanie jest takie: czy poniższa płytka nada się do obsługi typowego LCD?

 

bez konektorków żeby się rozeznać:

 

Dołączona grafika

 

 

i z konektorkami, żeby wiedziec, na co mi pcb... :D

 

Dołączona grafika

 

 

P01 to 10k

P02 to 100 ohm

 

jeden od kontrastu, drugi od jasności podświetlenia.

 

Płytka mi po to, żeby wszystko nie wisiało w powietrzu i żeby wszsystkie połączenia oprzeć o pinologię stosowaną, czyli gdy będę chciał wymienic wyswietlacz to sobie go wypnę..

 

Mam nadzieję, że dobrze to wykombinowałem i proszę elektro-speców o radę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...