Skocz do zawartości
DFlash

Połączenie Dwóch Komputerów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Więc tak mam komputer połączony z internetem za pomocą radiówki i niedługo pojawi się u mnie w domu drugi komputer z wbudowana karta sieciową. Czy gdybym dokupił do swojego kompa sieciówke na PCI to można by połaczyc te dwa komputery w ten sposób zeby w tym drugim też był internet gdy ja na swoim kompie jestem w sieci? Jeśli tak to jaką sieciówkę względnie tanią polecacie i czy długość kabla ma jakieś znaczenie bo kabel musiałby mieć długość ok 20 metrów, oraz jak to wpłynęło by na prędkość netu, obecnie mam ściaganie z http na poziomie ok 120 kb/s. Czy mógłbym sam ograniczać predkość z jaką łączył by się ten drugi komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykla sieciowka (na chipie rtl sa tanie i dobre) i kabel krosowany

20m to nie jest zadna odleglosc :)

 

mozna ograniczyc pasmo drugiego kompa ale bedziesz potrzebowal soft do tego netlimiter chyba robi cos takiego

 

a predkosc spadnie o tyle o co drugi komp zasysa w danym momencie

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja. rozwiazanie dobre. Tylko z tego co wiem aby drugi komp mogl sie laczyc z netem ten pierwszy ktory bedzie udostepnail polaczenie internetowe musi byc wlaczony :P . Tez mam taki problem, zrob sobie tak jak Hipho mowi a w przyszlosci moze zakup sobie router i wtedy bedzie git. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Też zdaje sobie sprawe że net na drugim kompie będzie tylko wtedy gdy mój będzie właczony.

A co do wypowiedzi tEREk-071 to sie właśnie tak zastanawiałem wczoraj w jaki konkretnie sposób ten drugi komputer będzie się łączył z netem bo obecnie z tego co się orientuje to mam ip przypisane do mac adresu tej karty sieciowej od radiówki. I teraz dokupic zwykłą sieciówkę, połączyć kablem z drugim kompem... Ponoć ze w windowsie jest jakiś Internet Connection Sharing, ale jako że jeszcze nie kupowałem tej drugiej sieciówki to nie wiem czy od tak po prostu ten program zadziała i na drugim kompie będzie net.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet Connection Sharing to po naszemu udostepnianie polaczenia internetowego

hipho napisal co masz zrobic-spox sieciowka, skretka ethernetowa ( cross ) i jedziesz na 2 kompy

nie ma znaczenia jak masz udostepniony net na kompie 1 ( on robi za brame )

jesli nie wolno dzielic to najwyzej odetna ciebie od netu :P )

jaki provider?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie wolno dzielic to najwyzej odetna ciebie od netu :P )

jaki provider?

Provider prywaciarz, jedyny ktorego mam zasięg tam gdzie mieszkam. Więc oni tam u siebie zauważą że ja udostępnie net na drugi komp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc tu napisze o co chodzi.

Podłączyłem wreszcie drugiego kompa ze swoim ale pojawiły sie problemy.

Pierwszy to taki że gdy mam włączony firewall to nie ma netu na drugim kompie, a gdy jest wyłaczony net jest. Używam Agnitum Outpost firewall i podejrzewam że to ma zwiazek z opcją netbios lub imcp bo te połączenia są blokowane jak patrzę co on tam w danej chwili blokuje. A najdziwniejsze jest to że w opcjach mam ustawione żeby przepuszczał netbios oraz imcp.

Drugi problem to taki że kompy wogóle sie nie widzą, gdy biore "wyświetl komputery z grupy roboczej" to wyskakuje komunikat "Lista serwerów dla tej grupy sieciowej jest obecnie niedostępna" i nie mam jak przesłać nic na drugi komp.

 

EDIT: Drugi problem pośrednio rozwiazany, po wyłączeniu firewalla i puszczeniu jeszcze raz kreatora sieci kompy sie widzą i bez problemu wszystko się przesyła między nimi. Pozostaje kwestia co firewall tak blokuje że i netu nie ma i kompy się nie mogą połączyc między sobą gdy jest włąączony.

Edytowane przez DFlash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na firewallu odblokuj tcp 80 i 443 - http i https

53 udp - dns

tcp / udp 20 i 21 ftp

25 i 110 tcp - smtp i pop3

 

i powinno smigac

 

a siec lokalnna to na kompa mozna sie wbic tak

 

\\nazwa kompa

lub \\adres ip

i odblokuj wtedy port od file sharing nie pamietam jaki :)

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na firewallu odblokuj tcp 80 i 443 - http i https

53 udp - dns

tcp / udp 20 i 21 ftp

25 i 110 tcp - smtp i pop3

 

i powinno smigac

 

a siec lokalnna to na kompa mozna sie wbic tak

 

\\nazwa kompa

lub \\adres ip

i odblokuj wtedy port od file sharing nie pamietam jaki :)

Spox, dzieki za odpowiedż, tylko czy Mógłbyś wskazać mi firewalla (najlepiej darmowego) w którym można takie rzeczy poustawiać, bo ten mój ma takie proste funkcje że nawet nie ma takich rzeczy do ustawiania, można wskazać mu które programy ma przepusczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...