Skocz do zawartości
Efyr

Gdzie Można Kupić Króćce Choinkowe I Wymiary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.

 

Mam prośbe abyście dali mi namiary na sklepy gdzie dostane króćce choinkowe 3/8'' na wąż 12mm.

Byłem w hipermarketach we Wrocku i Wałbrzychu takich jak Obi, Castorama i Lerła Merlen (pojęcia nie mam jak to się pisze :razz: )

Byłem też u siebie w sklepie żelażno-agro-ogrodniczym i coś tam jeszcze i nigdzie nie moge ich znaleźć. :-|

 

Dlatego prosiłbym Was abyście podali mi namiary na sklepy, gdzie coś takiego dostane. Najlepiej Wałbrzych, ewentualnie Wrocław. Bo wiem że u siebie czegoś takiego nie dostane bo obskoczyłem wszelkie możliwe sklepy.

 

Chodzi o króćce choinkowe 3/8" na wąż 12mm proste i w kolanko 90 stopni.

Najlepiej aby było w miare tanio, bo bede ich sporo potrzebował. Z tego co wiem to cena takich króćcó to ok 5 zł, zgadza się?

 

 

PS. Jak przy okazji jeszcze znacie sklep gdzie znajde LM317T, to też napiście :razz:

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wałbrzych :)

 

Matech na Wrocławskiej

3,5zł za 8/10 a inne to nie wiem

 

 

Jak w w-ch chcesz kupic coś z elektroniki to se daruj, pseudo sklep na pl. Tuwima sprzedaje włączniki do lampek, kabelki, tasme izolacyjna, cyne i takie duperele. Diody nawet nie kupisz, wiec tylko wrocek.

Edytowane przez muciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam sklepy pneumatyczne ;)

 

kombinuj - www.pkt.pl

Poszukałem tam gdzie mówiłeś i w Wałbrzychu znalazłem jeden sklep, ale ich oferta to jakieś szywace pneumatyczne :lol2:

A z Wrocka tylko jedna firma miała strone www i też nie miała w ofercie takich króćców :-|

 

Niestety sklepy taki bardzo rzadko mają swoje strony www, szukałem już przez google, i też jak na razie kicha :?

 

 

Dlatego jeżeli macie jakieś namiary jeszcze na sklepy z czymś takim w tych miastach to piszcie prosze.

 

EDIT:

Może podajcie też jak znacie sklepy internetowe wysyłkowe, w ostateczności w ten sposób kupie.

 

Znalazłem coś takiego: http://www.zorin.pl/index.php ech... te ceny bez Vatu <_<

Znacie tańszy, lepszy?

Najlepiej jak będą to zwykłe sklepy w tych miastach, ale internetowe też podawajcie

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu (dawno dawno temu) tam kupywałem króćce ale nieoniklowane. Tylko musisz się dokładnie dowiedzieć zanim zamówisz że to co chcesz kupić jest takie jak myślisz :wacko: . Bardzo dobry sklep i ma możliwość wystawienia większej ilości na aukcję allegro.

 

SKLEP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu (dawno dawno temu) tam kupywałem króćce ale nieoniklowane. Tylko musisz się dokładnie dowiedzieć zanim zamówisz że to co chcesz kupić jest takie jak myślisz :wacko: . Bardzo dobry sklep i ma możliwość wystawienia większej ilości na aukcję allegro.

 

SKLEP

Hmm... Rzeczywiście mają niezły wybór króćców, ale tylko prostych :cry: Jak bym brał tylko proste, to chyba bym tam zamówił, bo na razie najtaniej jak widziałem. A osobno za dwie przesyłki nie opłaca się bulić :mur:

 

Musze mieć przynajmniej dwa kolankowe na grafike, bo tam ciasno jest :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Rzeczywiście mają niezły wybór króćców, ale tylko prostych :cry: Jak bym brał tylko proste, to chyba bym tam zamówił, bo na razie najtaniej jak widziałem. A osobno za dwie przesyłki nie opłaca się bulić :mur:

 

Musze mieć przynajmniej dwa kolankowe na grafike, bo tam ciasno jest :mad:

a dasz radę dwa kolankowe przykręcić? nie wadzi Ci jeden o drugi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dasz radę dwa kolankowe przykręcić? nie wadzi Ci jeden o drugi?

Hehe. Tu trafiłeś w sedno, od dwóch dni zastanawiam się jak zrobić blok aby te kolanka wkręcić <_<

Dlatego chciałbym kupić je na dniach, aby znać ich wymiary i wtedy coś więcej kombinować, dlatego ten temat założyłem min.

Bo musze podać wymiary bloczków mojemu majstrofi co je wyfrezuje.

 

Chyba, że macie te króćce kolankowe i moglibyście mi podać ich dwa trzy wymiary:

Długość gwintu, który wchodzi w bloczek

Długość ramienia kolanka, hmmm... jakby tu napisać o co biega :unsure: Jak możecie to podajcie oba wymiary tzn sama odnoga bez rórki pionowej, albo odnoga z rórką pionową (ten drugi wymiar będzie większy o średnice rurki 3/8")

I na koniec jakik kluczem się je przykręca.

 

Przede wszystkim te pierwsze dwa wymiary.

 

Bede kombinował najpewniej z grubszą pleksą i ścięciem jej w daszek trójkątny, to chyba jedyne wyjście. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matech na Wrocławskiej

3,5zł za 8/10 a inne to nie wiem

Byłem tam dziś. Po dłuższych poszukiwaniach zanlazły się króćce 3/8" waż 12mm, nawet niklowane.

Ale cena była powalająca: 8,40 zł za sztuke :mur:

Kupiłem jeden prosty aby wymiary ściągnąć

Jeszcze niestety nie znam wymiarów kolanka :-| Jak ktoś zna, to prosze podać.

 

Nadal poszukuje sklepów.

 

 

Na razie pozostają mi te dwa:

http://www.zorin.pl/index.php

http://www.pamula.pl

 

 

Tylko w tych sklepach różnią się miedzy sobą te króćce:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak sądzice, które lepsze? Podobają mi się te z uszczelką, właśnie ze względu na te dodatkowe uszczelnienie, ciekawe tylko czy scren jest dobry. Myślicie, że taka uszczelka zda egzamin jako dodatkowe zabezpieczenie?

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obydwa sa dobre ale pierwsze są bardziej popularne w wc

Ok, czyli biore te z uszczelką. Poszukam jeszcze tańszego sklepu na necie, lub w realu, a jak nie znajde to kupie wszystko tam.

Czyli na same króćće pójdzie ok 80 zł :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że post pod postem, ale chciałem zwrócić Waszą uwage.

 

Może mi ktoś podać wymiary kolanka 3/8" na wąż 12mm?

Takiego jak na zdjęciu:

Dołączona grafika

Chodzi mi o długość tego ramienia na wąż co odchodzi od pionu (tak jak to zaznaczone na fotce)

 

 

Prosze Was bardzo o ten wymiar, bo znajomemu musze na dniach podać wymiary bloczków do wyfrezowania.

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej firmie zorin.pl z tego co widze, koszt wysylki to 20zl...

trzeba by hurtem brac zlaczki zeby to sie oplacilo, zwlaszcza ze ceny netto sa podane w sklepie

ja we Wroclawiu szukalem sklepu, ale jakos nie moglem nic znalesc, a wszystkie supermarkety zjezdzilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej firmie zorin.pl z tego co widze, koszt wysylki to 20zl...

trzeba by hurtem brac zlaczki zeby to sie oplacilo, zwlaszcza ze ceny netto sa podane w sklepie

ja we Wroclawiu szukalem sklepu, ale jakos nie moglem nic znalesc, a wszystkie supermarkety zjezdzilem

Ta 20 zł tylko jest pewne ale....

Zacytuje maila z tego sklepu:

Wysyłka za pobraniem kosztuje 25 zł netto, natomiast z przedpłatą 20 zł

netto.

Czyli jeszcze 22%Vat

 

A ja bym brał:

13 króćców 12mm

4 króćce 17mm

2 króćce kolanko 12mm

redukcja 3/8" na 1/2"

korek 1/2"

To cena bez wysyłki z Vat to 107zł :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wcisnąć na 15 waż 12mm i napisz czy się udało

Ewentualnie musiałbym pomyśleć nad wężem 10 mm

 

Jak myślicie na 3 równoległe bloczki na węzach 10mm pompa CO nie będzie się męczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi :D trza tylko troszke gorącej wody i żadnych cybantów wtedy nie trzeba :)

Hmmm coraz pważniej się nad tym zastanawiam.

Jeszcze kwestia czy uda się załatwić mi topy z miedzi, bo na plekse już miałem obczajony punkt usług reklamowych.

Jak bede wiedział więcej, dam Ci znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm coraz pważniej się nad tym zastanawiam.

Jeszcze kwestia czy uda się załatwić mi topy z miedzi, bo na plekse już miałem obczajony punkt usług reklamowych.

Jak bede wiedział więcej, dam Ci znać

właśnie byszuje po kuchni gotując wode :D będe wciskał wąż 10mm

Edytowane przez Ushi_Real

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie byszuje po kuchni gotując wode :D będe wciskał wąż 10mm

Na 15 :huh: Bo na te 10mm raczej nie trzeba wody grzać. (O wymiarach króćców oczywiście mowa :razz: ) Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa miejsca do odwiedzenia :)

PNEUMAT SYSTEM Sp. z o.o.

ul. Baczyńskiego 23

51-121 Wrocław

tel: (071) 325 18 60

tel./fax: (071) 325 52 84

handel@pneumat.com.pl

marketing@pneumat.com.pl

 

SCALA s.c.

ul. Św. Wincentego 45

50-251 Wrocław

Tel. 071-78 95 418 071-78 95 448

071-79 30 348

Fax 071-78 95 448

e-mail: biuro@scala-narzedzia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa miejsca do odwiedzenia :)

PNEUMAT SYSTEM Sp. z o.o.

ul. Baczyńskiego 23

51-121 Wrocław

tel: (071) 325 18 60

tel./fax: (071) 325 52 84

handel@pneumat.com.pl

marketing@pneumat.com.pl

 

SCALA s.c.

ul. Św. Wincentego 45

50-251 Wrocław

Tel. 071-78 95 418 071-78 95 448

071-79 30 348

Fax 071-78 95 448

e-mail: biuro@scala-narzedzia.pl

Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem bo wczoraj we Wrocku byłem :-|

Alew może na dniach jeszcze bede, tylko teraz pewnie w święta pozamykane będą takie sklepy <_<

 

 

Ushi_Real jak uda mi sie załatwić topy z miedzi to prawie na pewno będziesz miał klienta.

Tylko do reza z pleksy tego nie wlutuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...