Skocz do zawartości
Jacoo

Problem Z Instalacją Xp Prof. Na Hitachi T7k250 Sata2 :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów. Otóż mam następujący problem. Jakieś 3 tygodnie temu wymieniłem sobie sprzęcik na zupełnie nowy, a mianowicie na:

Asus K8N-VM

AMD Sempron 3000+ chłodzony Arctic Coolerem

Twinmos 2x512MB 400MHz

Nec 4551A

Obudowa Tracer z zasilaczem Tracera 400W.

 

I przez ten okres czasu miałem w nim zamontowanego starego Seagate'a 60GB ATA/100 5400rpm. Dodam że przy 3DMarku zero zwisów, przy Prime też, system stabilny jak skała. No ale jako że mi ten dysk strasznie już rzęził to postanowiłem sobie wymienić i dyska. Mój wybór padł na Hitachi T7K250 SATA2 7200rpm. Przez dwa dni katowałem nowego dysia czy wszystko z nim ok. No i jako że niestwierdziłem żadnego problemu postanowiłem dzisiaj postawić na nim sobie system na nowo. No i tu się okazuje pies pogrzebany.

Odpiąłem starego Seagate'a i zostawiłem tylko dysk Hitachi i nagrywake Nec'a. Zmieniłem w BIOSie ustawienia dotyczące bootowania. No i pojawia się pierwszy komunikat podczas instalacji XP Prof. Wciśnij dowolny klawisz .... No więc wciskam. Pojawia się komunikat: "Instalator sprawdza konfigurację sprzętową komputera" po czym na monitorze pozostaje czarna plama. Nic się niedzieje. Nieodzywa się stacja dyskietek. DVD po paru minutach przestaje kręcić płytką. No i właśnie tutaj pytanie do Was. Co jest nietak? Bo o to co mi się udało zrobić. Zrezygnowany podpiąłem spowrotem starego Seagate'a i dalej zostawiłem bootowanie z CD. No i co się dzieje? Otóż przebiega normalna instalacja! Tyle że bez sterowników do dysku SATA, bo takowych niestety nieposiadam :( Heh. No to zainstalowałem do końca, po czym po zainstalowaniu wszystkich sterowników, zmieniłem w BIOSie żeby startował z mojego nowego HDD Hitachi. No i pojawia się komunikat że niemoże znaleźć NTLDR'a :mur: No więc daję żeby startował ze starego Seagate'a a tam pojawiają się dwie opcje do wyboru (XP i XP), czyli z tego by wynikało że został nadpisany MBR na starym dysku Seagate :angry:

Trochę się rozpisałem, ale chciałem przestawić mój problem jak najbardziej dokładnie.

No i teraz zasadnicze pytanie: "Co jest powodem że przy bezpośredniej próbie instalacji na nowego dyska, instalacja przerywa się samoczynnie?"

Za wszelkie porady i sugestie z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Aha zapomniałem dodać, że zgrałem na dyskietkę sterowniki do dysku SATA zamieszczone na CD do płyty głównej, ale przy próbie instalacji wywala błąd że niepotrafi rozpoznać systemu pliku na dyskietce.

Edytowane przez Jacoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jelonek bambo że tak powiem bingo! :) Coś się mi porobiło z 1 sektorem na dysku po tym jak sobie przerobiłem dwie ostatnie partycje. Hdd regenerator + podział pod XP i wszystko zaczęło znowu działać :)

Temat można zamknąć. DZięki za próby pomocy. POzdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...