Skocz do zawartości
tomek__w

Ncp 1gb 3200 - Dwie Chyba Niedziałające Kości ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

 

Kupiliśmy z kolegą po jednej kości bardzo tanich pamięci NCP 1GB PC 3200 na eBuy.

 

Niestety nie działają one na obydwu płytach głównych jakie mamy.

 

Na mojej płycie Gigabyte GA-K8VT800 (Rev 2.x) po włożeniu jednej kości i włączeniu Buzzer brzeczy i nic się nie włącza.

 

Na płycie kolegi Asus K8N-VM po włączeniu chodzą tylko wiatraki i nie dochdzi wogóle do POSTu ani nie włącza sie monitor.

 

W obydwu płytach najnowsze BIOSy. Procesory w płytach to: Gigabyte - Sempron 2600+ i na ASUSsie - Sempron 3100+

 

 

 

Na aukcji (jak i wogóle w internecie) jedyna notka jaka była do pamięci wyglądała tak:

 

Specifications:

 

1GB 400MHZ 184PIN DDR Memory, No-ECC. Higher performance over mainstream PC100 or PC133 memory. Up to 3.2 GB/sec of peak bandwidth using PC3200 DIMMs (with DDR400 memory chips). JEDEC Standard. 184 pin DIMM, non-ECC. DIMM Lead pitch: 1.27 mm. 2.5 Volts. SSTL-2 I/O Interface. SPD Support. Support for Memory Chip Stacking

 

 

Czy da radę jakoś uruchomić te pamięci?

 

Czy jakies ustawienia w BIOSie timingów coś pomogą i wystartują one jakoś.

 

Dodam że w ustawieniach timingów do RAMu jestem zielony.

 

 

 

Z góry dziękuje za pomoc

 

Pozdrawiam

Edytowane przez tomek__w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kości są popsute jeśli opis na aukcji zgadza się z realną specyfikacją

 

Kupiłem je na tej aukcji (pare dni wcześniej ale ta firma handluje nimi non stop). Gość ma ponad 50 tyś komentarzy i handluje wszystkim co jest zwiazane z pamięciami i aż niechce mi sie wierzyć, że obydwie kości są zepsute.

 

Może jest jednak jakaś nadzieja ... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...