Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550 Cz. III

Rekomendowane odpowiedzi

:cry: Zwracam sie do państwa zwilka proźbą, Poniewarz mam Radeona 9550 His 128mb 128 bit, karte mam wykrecona do jej wytrzymalosci 470gpu/470mem i szukałem wszedzie w necie ale nie mogę znaleś instrukcji jak zrobicV-moda do mojej karty. Pamieci mam 5ns Elixir i zamontowany system chlodzenia Pentagram miedziany i radiatorki na pamieciach :cry: Zalaczam zdjecia i prosze o pomoc :cry:

 

Da sie do tej karty wogule zrobic V-moda?

post-141482-1160775730_thumb.jpg

post-141482-1160775807_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak , może mi ktoś powiedzieć ile moge <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> za radeona 9550 od MSI wyglądającego tak

Dołączona grafika

 

mającego oznaczenia na pamięciach

Samsung446 K4D273668F-TC33

 

i kręconcego się na 400/600 bez v modów itp.

 

Na allegro widze tylko same Gigabyte lub Shappire, normalne i krecone, ale MSI nie ma. No i teraz za bardzo nie wiem ile powiedzieć kumplowi za karte. A przesiadam się na Nvidie 7600GT więc różnica spora.

 

edit:

Tak czytam o tych v modach na pamięci i rdzeń. Ile to tak zazwyczaj średnio daje przyrostu, chodzi mi o to o ile więcej poleciała by ta MSI gdyby ją dovoltować.

Edytowane przez raffal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wgrać BIOS od 9600XT do 9550? Oczywiście taktowania BIOS-u są zmienione spod RaBiTa, lecz ATi WinFlash zgłasza błąd "Memory Configuration Mismatch". Karta to HiS 9550 128/128, a potencjalny BIOS to Gigabyte 9600XT Ultra, lecz inne też mogą być... Dodam, że nie mam stacji dyskietek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zgraj sobie oryginalny BIOS od swojej karty i zmodyfikuj go za pomoca RaBiTa. Tu masz opracowanie na forum.overclockers.pl - http://forum.overclockers.pl/showpost.php?...amp;postcount=1 jak to zrobic. Poza tym BIOSu karty graficznej nie powinno sie wgrywac z Windows, podobnie jak BIOSu od plyty graficznej.

 

Przy okazji to przydalo by sie zrobic maly update FAQ, bo jest w nim juz sporo nieaktualnych danych.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zgraj sobie oryginalny BIOS od swojej karty i zmodyfikuj go za pomoca RaBiTa. Tu masz opracowanie na forum.overclockers.pl - http://forum.overclockers.pl/showpost.php?...amp;postcount=1 jak to zrobic. Poza tym BIOSu karty graficznej nie powinno sie wgrywac z Windows, podobnie jak BIOSu od plyty graficznej.

 

Przy okazji to przydalo by sie zrobic maly update FAQ, bo jest w nim juz sporo nieaktualnych danych.

Ale jak nagrać to na cd/dvd? W Nero Bootable CD, na emulacji FDD 1.44MB, bez zmian "blokowo-sektorowych" wyświetla mi błąd "Cannot run DOS" (za niedokładność przepraszam :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki to problem podlaczyc na krotki czas floppa do kompa lubpozyczyc go jezeli nie masz w domu?? Zdobadz z kas obraz dyskietki Windows 98. Poza tym BIOS karty graficznej mozna zgrac do pliku z poziomu Windows - np. za pomoca ATI Tray Tools lub ATITool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis udalo mi sie wycisnac z rdzenia (sapphire 128/128 5ns samsung) 580 mhz stabilne (pamiec nie chce isc wyzej niz 460)- bez vmodow (na agp 4x - na 8x juz nie idzie tak wysoko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam niemaly problem. Kumpel chcial zebym zalatwil mu tanią grafike (a ze mieszkam w akademiku PW to handel studencki sie kreci:). trafilea sie "okazja" Gigabyte 9550 128/128 za 100zeta. Jednak karta ma wade. Pewnie byla zalana bo w dwoch miejscach farba na laminacie "wybrzuszyla sie i odpada". Kolega powiedzial ze cos tam sie utlenilo a przypomina korozje:/ Inny kolega poleca potraktowanie tych miejsc acetonem. Czy brac ta karte??

 

Da sie cos z tym zrobic??

Edytowane przez el_kolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Dostałem w swoje łapki p3 1400, płyta główna ASUS TUSL2-C, 768 RAM i niedługo chcę zacząć to kręcić. Możecie mi poradzić jaka byłaby do tego zestawu najlepsza karta graficzna? Zastanawiam się właśnie nad Radeonem 9550, ale nie wiem którą wersję kupić (zwykłe Sapphire 9550, czy też coś szybszego, np. GECUBE RADEON 9550XT EXTREME?). Karta będzie w szynie AGP4x, procek też nie jest najszybszy (po podkręceniu powinien być porównywalny do p4 1900, może 2000), więc czy to nie będzie na tyle wąskie gardło, że różnica między kartami i tak nie będzie odczuwalna? Co byście poradzili do tego kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty głównej (przypominam - AGP tylko 4x! :(

poczytałbyś trochę to byś wiedział że pomiędzy agp x4 ix8 różnica w wydajności wynosi od 1-3% na korzyść x8 więc różnica jest marginalna.

jeżeli nie potrzebujesz gwarancji to możesz np kupić tą od Qronia z naszego forum:

http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-327

a jak chcesz z 12 miesięczną gwarą to za 200 zeta lepiej kupić http://allegro.pl/item140527276_gecube_960...12_mcy_gw_.html zawsze zostanie kilka zł, albo łapać jakiegoś 9700pro używanego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałbyś trochę to byś wiedział że pomiędzy agp x4 ix8 różnica w wydajności wynosi od 1-3% na korzyść x8 więc różnica jest marginalna.

No to super, tylko jest jeszcze taka sprawa - część kart ma napisane, że chodzą na AGP x8 i x4, a część ma tylko x8 i nie wiem czy taka bez napisanej x4 pójdzie na mojej płycie?

Np. takie coś pójdzie na AGPx4?:

http://allegro.pl/item140730058_sapphire_9..._80_cu_gwa.html

 

Generalnie zależy mi na jak najlepszej karcie w rozsądnej cenie (czyli za ok. 200 zetek, no może trochę więcej, jeśli różnica w osiągach miała by być znaczna). Gwarancja byłaby mile widziana, chociaż nie jest to dla mnie główny wyznacznik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 200zł najbardziej rozsądne będzie kupić 9700 lub 9500@9700, nie kupuj 9600XT bo są w podobnej cenie a to tylko 4 potoki jeżeli masz więcej kasy to są radki 9800 mediona za ok 250zł ale niektórzy twierdzą że są często padają, za 300zł masz już jakiegoś sapphire 9800pro. Wybór należy do Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównym kryterium jest dla mnie dobór najlepszej karty do procka p3 1400 trochę podkręcanego (w necie znalazłem informację, że jest ponoć porównywalny z p4 2,2 ale nie bardzo chce mi się w to wierzyć :huh: ). Gdybym kupił jakiegoś 9800GT, X700, a może nawet X800 ;) to czy to w ogóle coś by mi dało przy takim procku? Bo o to się głównie martwię. Początkowo wydawało mi się, że wyżej niż mocne 9550 różnicy nie odczuję, ale coś mi się zaczyna wydawać, że jednak chyba byłem w błędzie :huh:

 

 

 

Przepraszam jeśli jakieś głupoty piszę, ale od dawna (kilka lat :unsure: ) nie interesowałem się kompami i teraz staram się nadrobić zaległości :rolleyes:

 

 

 

EDIT: Np. czy jak kupię jakiegoś wypasionego 16 potokowego X800 GTO (np. ten http://www.allegro.pl/item141100421_sapphi..._freezone.html), to pójdzie mi taki Oblivion, Gothic III albo Mark of Chaos? :) Mimo tak miętkiego procka?

Edytowane przez Ypsilanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...