Skocz do zawartości
Rafal_Katowice

Uwaga! Schemat Zasilania "przenosny/laptop" Dla Semprona Mobile Niepotrzebnie Zżera Baterie

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Nie wiem co mnie tknelo ale przyjrzalem sie jak Windows zarzadza taktowaniem Semprona Mobile 3300+ w moim laptopie ACER ASPIRE 3023.

 

Mam Windows XP PL Prof. SP2 + najnowszy sterownik do Semprona Mobile.

 

Schemat zasilania mialem ustawiony na "Przenosny/Laptop", czyli pewnie tak jak 95% użytkowników laptopów. I co wyszło? Ze jak mam podlaczony prad to wszystko ładnie smiga na 800MHz, a jak trzeba to wzrasta - czyli zmienne taktowanie, zeby sie nie grzał niepotrzebnie.

A jak wyciagnalem wtyczke z gniazdka? To wali na 2GHz non stop! Zżera baterie niepotrzebnie.

 

Ło co chodzi?!

 

Pewnie zwalili cos w sterowniku procesora (mam najnowszy) albo jest pomyłka w tłumaczeniu nazw schematów zasilania w Windowsie. Ustawienie "Stacjonarny w domu/biurze" daje odwrotny efekt - na bateriach taktowanie zmienne, a jak prad z sieci to procek leci

na full.

 

Jezeli macie Semprona to polecam ustawienie schametu zasilania na... "Minimalne zarzadzanie energią." :-) Otrzymacie zmienne taktowanie procesora niezaleznie od zrodla zasilania.

 

A moze to tylko u mnie tak dziwnie sie zachowuje?

 

Do sprawdzania taktowania procesora mozna wykorzystac AMD Dashboard ze stronki:

AMD Dashboard

 

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nic nie masz zrypane. Jest taki pliczek w windzie powercfg.exe, uruchom z wiersza poleceń powercfg /? poczytaj, a ustawisz taktowanie dla każdego schematu jak ci pasuje, zarówno dla zasilania z sieci jak i z bateri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...