Skocz do zawartości
VoyTECH

Dziura W Wentylatorze 5014wlmi

Rekomendowane odpowiedzi

ponieważ w modelu 5014wlmi inżyniery z acera nie wymyślili wiatraka na grafikę a jedynie radiator grafika przegrzewała się w stresie i wyłączała notebooka. co po pewnym czasie prowadzi do wysypania notebooka (wide mój podpis :))

widziałem gdzieś na tym forum linki do forum gdzie goście zrobili dziurę w wiatraku do procka i sami postanowili schłodzić grafę.

pokrzepiony tym że mój osobisty pomysł (pewnie nie tylko mój) wykorzystali niecnie jacyś francuzi, postanowiłem zrobić to samo.

 

rozkręciłem go, wyciągnąłem, wziąłem szlifierkę i jazda.

szerokość dziury to jakieś 1,5cm. do tego dołożyłem pod grafikę i procka pastę arctic silver 5.

i........osiągnąłem sukces.

 

przy stresie (czytaj CoD2 1280X800 directx7.0 full detale, włączone sli) grafika ma temp 85stopni. i nie pierdnie ani stopnia w górę.

 

szkoda tylko że panowie z acera nie wymyślili nic takiego sami..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy stresie (czytaj CoD2 1280X800 directx7.0 full detale, włączone sli) grafika ma temp 85stopni. i nie pierdnie ani stopnia w górę.

 

szkoda tylko że panowie z acera nie wymyślili nic takiego sami..........

no to pojechales zeczywiscie po calosci :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pojechales zeczywiscie po calosci :lol:

nie wiem czemu tak się dziwisz na to włączone sli. jakbyś był w temacie to byś wiedział że włączone sli nawet mając 1 kartę graficzną obciąża ją dodatkowo i dokłada jakieś 10-15 klatek. po prostu "k*** przeaktorzyłeś" jak mawia pewien bramkach pewnego krakowskiego zespołu z rzeką w nazwie.

 

zdjęcia zapodam jak będę miał chwilę czasu i rozkręcę jeszcze raz.

 

Grisza -> chyba się nie zrozumieliśmy. nie doczepiałem nowego wiatraka. chociaż i coś takiego chodziło mi po głowie - ale wtedy trzeba zeszlifować parę milimetrów z radiatora. a napięcie podpiąć pod istniejące z wentylatora pod procka. widziałem takie zdjęcie u żabojadów.

 

Tarzan -> ja też kombinowałem długo. odchylałem trochę wentylator, robiłem otwór między tą blachą górną a obudową... to nic nie dało.

 

zeszlifowany otwór ma wymiary jakieś 15mm na szerokość i prawie centymetr wysokości. dojechałem prawie do dolnej części aluminiowej obudowy.

Edytowane przez VoyTECH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche lepiej... Niezly patent... Ja bym tram jeszcze zrobil tak tunelik z cienkiego plastiku w kierunku radiatora grafiki.

Rozchodzacy sie na jego cala szerokosc, to wtedy bedzie jeszcze lepiej...

jest to niegłupie. tylko nie mam czasu na takie kombinacje. a poza tym dziura jest centralnie naprzeciwko radiatora więc wali prosto na niego.

tak więc cel został osiągnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja rowniez dokonalem podobnej modyfikacji, z tym ze ja wywiercilem dwa otwory. Widac wyrazny spadek temperatury nawet przy najmniejszych obrotach wentylatorka.

A masz moze foto z tej "operacji" ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna zdjec nie mam ale musze zmienic paste pod prockiem wiec zrobie fotke, po tej operacji wentylator musi dluzej chodzic zeby zbic temperature ponizej 48C, kiedys odbywalo sie to znacznie szybciej. Aby cieplo bylo odprowadzane w nalezyty sposob konieczne jest odprowadzenie powietrza zebranego w obudowe na zewnatrz :D wystarczy tylko zrobic ladny otwor w tworzywie sztucznym :D

Edytowane przez TarzaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie narzekam na rozchodzące się ciepłe powietrze.

jak będę chciał sprzedać to nawet nie pierdnę że w środku coś wycinałem....

 

tarzan, jaką masz temperaturę grafiki w stresie? bo u mnie 85-87 stopni.

 

mój kumpel zaszalał jeszcze bardziej i wywalił w sumie 3 dziury. a mi jedna wystarczy.... B)

zwłaszcza że temperatury ma prawie identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez cos podobnie, 81-83 na grafie. W poniedzialek lece po arctic silver5 i smaruje proca, bo aktualnie jade na resztkach fabrycznej pasty i wiatrak mi buczy caly czas prawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co zauważyłem to wcale nie trzeba ładować dużej ilości pasty pod procka. wystarczy cieniutka warstwa na rdzeń.

 

zastanawiam się czy w takim razie nie przesadziłeś z tymi otworami skoro teraz wentyl prawie wcale się nie wyłącza.

u mnie jest cyklicznie - schodzi do 47 - wyłącza się... potem idzie do 58 i znowu chłodzi do 47 i się wyłącza itd. itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzilem po prostu nie dalem nowej pasty, mam tylko resztke starej pasty, obecnie poprawilem ja i jest juz znacznie lepiej - tzn wentyl po 2-3 minutach pracy wylacza sie. Po 3-4 godzinach pracy czas pracy wentylka rosnie do 4 minut. Otwory sa dosyc male srednica jakies 7 mm. Sumacyjnie wychodzi mniej niz Twoj otwor. Zrobie fotki jutro to zobaczycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie jak jest 3023 ? - Da sie cos podonego zrobic z tym otworem, bo ten wiejący prawie nonstop wentylator przy dłuzszej pracy jest wkurzający????

no da się. zmień pastę. zbija kilka stopni... bo jeśli chodzi o otwór "to by go zrobili" żeby nam grafikę chłodził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwory maja jeszcze jedna zaleta oprocz chlodzenia grafy, dysk rowniez troche jest schladzany jak i wnetrze laptopa. Same zalety.

niekoniecznie :D

 

jak wiucha na grafikę to potem tylko ciepłe leci :D chyba że jest więcej niż jedna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe. widzę że kolega "świdrująco" załatwił te dziury. ja nie byłem aż tak elokwentny :) po prostu wsadziłem radiator w imadło i dojechałem fleksem <_<

 

a powiedz mi, po co ci ten niebieski czujnik? ja go wyrzuciłem w "piź*dzie". bo jak dla mnie to on nic nie mierzy, tylko siedzi taki pacan.

a poza tym nie widzę dziury która jest skierowana na dysk i w ogóle "flaki" kompa. masz tylko 2 skierowane na grafikę.

Edytowane przez VoyTECH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, wiecej otworow nie ma. Dzisiaj zrobilem maly test, zakleilem jeden otwor tasma i rozpoczalem gre w NFS MW, temperatura jaka osiagnalem bo 10 minutach grania to 91C, ale za to latwiej zbijana jest temperatura z procka, pozniej odkeilem tasme i gralem jakies 20 minut albo i wiecej, i temperatura ustabilizowale sie na poziomie 88C i ani drgnie. Tak wiec jestem zadowolony z modyfikacji, moge teraz spokojnie grac w gry nawet w moim pokoju w akademcu, gdzie temperatura siega nawet 26-28C albo i wiecej :( w czasie slonecznych dni. W domu gdzie jest normalna panuje srednio 21-22C temp na grafie jest okolo 83C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz zasadnym pytaniem byłoby: czy inżyniery nie mogli tego od początku zaplanować? przecież nie jest też filozofią założyć mały wiatrak na grafikę i podłączyć zasilanie wspólnie z wentylatorem na procku. niewiele większe zapotrzebowanie na energię, a sprzęt dalej mógłby być sprzedawany jako flagowy "power max" a nie szybko wycofany z oferty jako "wtopa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz zasadnym pytaniem byłoby: czy inżyniery nie mogli tego od początku zaplanować? przecież nie jest też filozofią założyć mały wiatrak na grafikę i podłączyć zasilanie wspólnie z wentylatorem na procku. niewiele większe zapotrzebowanie na energię, a sprzęt dalej mógłby być sprzedawany jako flagowy "power max" a nie szybko wycofany z oferty jako "wtopa".

Ja bylbym sklonny napisac list do acer'a w tej sprawie. Niech nam dzadza jakies bonusy za samochodzielne rozwiazanie problemow ale nie postaci koszulek z logiem acer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bylbym sklonny napisac list do acer'a w tej sprawie. Niech nam dzadza jakies bonusy za samochodzielne rozwiazanie problemow ale nie postaci koszulek z logiem acer...

dadzą ci... pewnie radę żebyś się z takim dziurskiem na serwisie nie pokazywał bo nie uznają ci gwarancji błehehehehehe.

 

o ile ci ktoś odpisze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...