Skocz do zawartości
TeQuila SunRise

Rozłozenie Toshiby Modelu "l"

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat jest chwila wolnego wiec chcialem zajac sie przeczyszczeniem ukladu chlodzenia, laptop ma juz rok i zauwazylem ze ostatnio coraz czesciej załacza sie wiatrak, dosłownie co kilka minut (kiedys co dobre kilkanascie)

Problem w tym ze utknalem w martwym pukcie, wykrecilem wszystkie srubki ze spodu obudowy i praktycznie gorna czesc obudowy (srebrną) jestem w stanie zdjac. Prawie, bo nadal trzyma ja cos mniej wiecej w tylnej-prawej stronie laptopa. Wydaje mi sie ze to jakis zaczep (?) jednak ten na przodzie poscil dosc łatwo, a to cholerstwo trzyma bardzo mocno. Moze to jakas dobrze ukryta srubka ?

 

Obilo mi sie o oczy w jakims topiku, ze pare osob mowilo iz rozkrecali L20tke, moze nawet byly jakies zdjecia...? Niestety nei moge nic znalezc.

Need help, bo od 2 dni mam w połowie rozłozonego laptopa ktorego nie moge nigdzie zabrac :)

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest opis ze zdjeciami jak rozlozyc tego lapka :

 

http://www.irisvista.com/tech/laptops/Tosh...rclocking_1.htm

 

 

a tutaj link do dyskusji na forum :

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=169463&st=0

 

niestety sprawa czestego wlaczania wiatraka pozostala nierozwiazana.

Pojawil sie nowy bios ver 2.20 lecz u mnie nie przyniosl on zadnych zmian co do pracy wentyla .

 

Daj znac czy osiagnales jakies efekty .

 

 

 

Chyba tez skusze sie na rozkrecenie lapka i nalozenie nowej pasty na procek .

 

Pozdr.

Edytowane przez berzerk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za linka ze zdjeciami, teraz widze jak bardzo sie łudziłem probujac rozkrecic go na intuicje :) (przypłacone lekkim pekniecien z tylu na obudowie zawiasu :/)

 

Ze zdjeciami poszło juz gładziutko, rozkrecony w 30min.

Jesli ktos bedzie mial jakies pytania od strony praktycznej to słuze pomoca (polecam odrazu odpiac kabelek od WiFi a nie jak tam radza na koncu. Zanim wyjmie sie juz odkrecona plyte glowna trzeba jeszcze odrecic te zewnetrzne wkrety mocujace wtyczke od monitora - potrzebny maly kluczyk nasadkowy 5mm)

 

Po zdjeciu radiatora z wiatrakiem (okazały sie w sumie wcale nie az tak brudne jak myslalem) ukazała sie ciemnoszara pasta, ktora wymienilem na swieza (jakas kijowa, ale zawsze cos).

Wyglada wiec na to ze poprostu juz sie zuzyla i to ona, a nie radiator jak myslalem, byla powodem szybkiego wzrostu temp.

 

Jak narazie wiatrak od wlaczenia laptopa zalaczyl sie po 30min (60st) pracowal jakies 30sec (51st) potem okolo 10min przerwy i znow 30sec wiatrak itd.

Wiec popawa jest.

 

Ps.

ja mam model L15, a wiec model robiony na rynek US i od poczatku byl on bardzo cichy, na trybie performance wiatrak zalaczal sie rzadko i na krotko a na silent nigdy. Teraz go rozkrecilem bo ostatnio (po okolo 8 mies.) wyraznie temperatury podskoczyly.

Tak wiec w waszych modelach L20 ktore jak twierdzicie od nowosci maja wyzsze temp. takie rozkrecenie moze nie miec wiekszego efektu. Mozliwe ze poprostu modele na rynek UE maja gorszy układ chłodzenia (?)

Napewno nie bez znaczenia jest tez fakt ze ja mam proc celM 1.3

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...