Skocz do zawartości
Racuch

Wuce By Racuch

Rekomendowane odpowiedzi

Skraplacz zasluguje na szacunek - tutaj nie ma co nawet dyskutowac :wink:

Ale w polaczeniu z ta obudowa to wyglada troche dziwnie - starcie dwoch swiatow :)

Bo to Racuch a on lubi takie mixy ;)

 

Racuch daj foty z fc od Zalmana;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..dzisiaj bedę ciut złośliwy..

A Arni tu nie dowidzi..

swego czasu pisał.

"Nie no jak autor nie słyszy Revolteca to spoko nie można mu zarzucać że zestaw jest głośny ... urok zestawów chłodzenia wodnego....zawsze znajdą swojego fana "

 

a tu 4x Revoltec...i tak bez krytyki pozostaną ?

 

Ale i tak pomysł z "pralką" mi sie podoba. Wydajny na pewno i oryginalny

tak naprawdę słychać czasami dyski a w nocy wirnik z DDC

revolteczki zasuwają na 7 volt., jak widać na fotkach buda stoi pod biurkiem a skraplaczyk jest od strony ściany wiec praktycznie tylko pompka fkurza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały update

zmiana Crucial Lanfest 4x1GB na OCZ FLEX II 2x2GB, "sztuka dla sztuki", dla zabicia czasu ;)

Dołączona grafika

i mała zmiana na węże Polix

Dołączona grafika

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle nad zakupem pamiatek "WC ready" ale zastanawia mnie jaki to ma wplyw na przeplyw w calym ukladzie. Zauwazyles wzrost temp np na cpu po wlaczeniu w uklad tych ocezetow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do WC na ramach to zero oporu

są 4-ry wężyki , każdy po 3mm śr. wew. czyli około 12mm w sumie

Praktycznie zerowy przyrost temp. na CPU

poliksiory są OKI :)

borygo EKO

Dołączona grafika

Dołączona grafika

te małe coś nie bałdzo kolorek łapią ;/

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do WC na ramach to zero oporu

są 4-ry wężyki , każdy po 3mm śr. wew. czyli około 12mm w sumie

Praktycznie zerowy przyrost temp. na CPU

A jak Ci to wyszlo????

To chyba o pole powierzchni przekroju powinno chodzic jesli mowimy o oporach... Czyli to bedzie Dołączona grafika

 

Jesli masz 4 wezyki po 3mm srednicy, czyli 1.5 promienia to wyjdzie jakos kolo 4x7,065 (przy uproszczeniu ze PI to 3,14) czyli 28,26mm2

Przy wezyku o srednicy wewnetrznej 8mm wyjdzie jakies 50,24mm2

A przy 10 mm srednicy wewnetrznej masz 78,5mm2, czyli sporo ponad 2 razy wiecej, tak ze o chlodzenie pamieci to niezly flow killer... Nie lepiej bylo dac z trojnika i zrebic przewezenie? Ja mam tak ze w ukladzie mam specjalne 2 trojniki, sie znaczy 2 krocce na 8/11.2 i 1 na 5/6 bodajrze. I wlasnie z nich leci jakby druga pentla na kostki. Nie ma spadku flowu w calym ukladzie, duzo bloczkow i 2 chlodnice, tak ze dzieki temu pompka ma mniejsze opory, a w rezie jak byl kociol tak dalej jest.

 

Ten rozdzielacz to cos w >>tym<< stylu?? Jesli tak to pomoze polaczenie rozdzielaczy kawalkiem wezyka przez ten piaty krociec 3mm (mam tez 2 takie i 8 bloczkow na pojedyncze kostki ram, przy polaczeniu przez 4 krocce i bloczki bylo slabo z flowem, ale jak jeszcze tym piatym polaczylem bylo znacznie lepiej) - gdyby ktos byl zainteresowany to praktycznie caly komplet lezy nie uzywany z wezami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały update

rez@top XSPC - przed złożeniem zmodowałem wlot z 8 na 10 mm

fullcover EK na EVGA 285

Dołączona grafikaDołączona grafika

mała edyta z colosussem zakupionym od Worms14, pozdrowionka Krzysiek

coś ala kufer z boczku, wentyle wypychają pow. , puszczone na 7 vol.

W porownaniu do Swiftech-a 2x120 z 4-ma wentylami sprawa wygląda tak:

przy E8400@4GHz i EVGA po lekkim oc mam nizsze temp. na colossusie o 10 -12 C ale z prockiem puszczonym na 4,5GHz więc spadek temp. układu + wyższe Oc zyskałem :)

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

bebechy

z okazji zmiany pompki (spalona doszczętnie) nastąpiła zmiana węży z 10/12 na 11/15 mm + kolor od Fesera z pomocą Plastka co w promocyjnej cenie coś czasem sprzeda :)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już siarki nie czuję (Pan chyba wybaczył mi 1-rwszo majowe wódczane ekscesy) ;)

 

ech narazie SLI nie potrzebne Ewka po OC zamiata co się nawinie :), bez 4-ech katod UV nie było by efektu "krwistego płynu"

cos tam jeszcze w wolnym czasie dopicuję

;)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racuch kiedyś krytykował mój kaloryfer (kolor) a teraz urządził sobie w budzie kolorki rodem z barbie :lol2: Chciałem zawsze zobaczyć ta chłodnice w akcji , jednak 9 wentylatorów trochę odstrasza mimo że sa ultra ciche i na 7V. Temperatury lepsze coś za coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...