Skocz do zawartości
genpw

Terkoczący Arctic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na karcie grafiki chłodzenie AC Ati 1 rev2, i od paru dni zauważyłem że zaczyna terkotać wentylator w tym chłodzeniu.Czym to może być spowodowane i czy jest jakiś sposób na usunięcie tego mankamentu, bo jest to irytujące zwłaszcza wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Jak wentyl zaczyna furkotac to kaplica. No a przynajmniej ja nie znam zadnego lekarstwa na furkotanie.

Kuchnia ten arctic ma dopiero 6 miesięcy, a ciekawe jest to że jak bok obudowy jest zdjęty to się uspokaja, a brzęczy w sumie nie cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo weźmiesz wlejesz troszke oliwki albo gwarancja i do sklepu :}

Był kupiony na allegro od AAB czyli trochę by to trwało, przesyłanie pocztą, pozatym nie wiadomo czy u nich by terkotał, bo jak pisałem nie jest to stale, a co do tej oliwki to czy jest jakiś specjalny sposób na to bo nigdy tego nie robiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oliwa na terkotanie?? Nie sadze

A jeśli by spróbować to gdzie ją ewentualnie dać, i czy może to być spowodowane tym że wentylatory więcej wydmuciach!ą z budy niż wlatuje powietrza

 

ciężko mi powiedzieć co rozumiecie przez "terkotanie" ja z doświadczenia wiem, że jak wentyl zaczyna wydawać nieprawidłowe dźwięki to najpewniej coś sie zaciera stąd oliwka ale moge się mylić :]

Nie jest to ani wizg ani pisk tylko takie jednostajne terkotanie, klekotanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może oszczędź sobie nerwów i wyślij go na gware bo nawet jakbyś go naoliwił, przeczyścił i takie tam to za tydzień lub dwa znowu zacznie terkotać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za gwarancja. Bez dwoch zdan

 

PS. OT: co myslicie o tej nowej skorce forum? Ja przywyklem do starej ;)

Już napisałem maila do AAB, ciekawe co odpiszą, a co do strony też przyzwycziłem się do starej skórki, ale przyzwyczjenie to podobno druga natura człowieka,a ja w tym roku mam 25 lat po ślubie i jeszcze żona mnie irytuje zeby nie powiedzieć wq....wia, i czasami wolę nowe skórki, więc trudno powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to rozrywkowo widze.

 

Co do grawy to imho powinni rozpatrzec pozytywnie. Przeciez glosnosc pracy jest tak nieodlacznym atutem wentylatora do komputera jak nie wiem... szumy w glosnikach.

AAB odpisał mi coś takiego:

następuje procedura sprawdzenia towaru

 

- w przypadku zasadności reklamacji wysyłamy nowy towar, pokrywając koszty przesyłki zwrotnej do klienta,

nie zwracamy opłat za przesyłke wadliwego towaru do Naszej firmy

 

- w przypadku reklamacji niezasadnej pobieramy opłate w wysokości 10 zł netto ( 12,20 zł brutto )

za testowanie sprzętu w pełni sprawnego. Po otrzymaniu opłaty za przesyłke zwrotną

( opłata za przesyłke przedstawiona jest w opisie aukcji przedmiotu ) oraz za sprawdzanie

towaru ( 12,20 zł ) wysyłamy towar do klienta.

 

Ciekawe bo ten wentylator klekocze ale nie zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to weź zapytaj się jescze ile trwa owe testowanie- przedstaw problem, że nie dzieje się to zawsze itp, sam kupowałem tydzień temu u tej firmy 2 rzeczy i wszystko jest ok, widząc po ilości komentarzy na aukcjach ludzi ci są uczciwi i nei powinno być problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pojechal osobiescie do serwisu i jesli by krecili nosem to bym sie klucil dalej.

Jest kłopot bo AAB mieści się w Wieluniu a ja mieszkam w Tychach, a kłopot polega na tym że od ponad 4 lat jestem prawie obłożnie chory i nie wychodzę z domu

 

to weź zapytaj się jescze ile trwa owe testowanie- przedstaw problem, że nie dzieje się to zawsze itp, sam kupowałem tydzień temu u tej firmy 2 rzeczy i wszystko jest ok, widząc po ilości komentarzy na aukcjach ludzi ci są uczciwi i nei powinno być problemu

Nie zakładam że są nieuczciwi, ale komentarze na Allegro wystawia się z reguły po otrzymaniu towaru a nie po kilku miechach, więc nie jest to w pełni obiektywne kryterium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiscie odpada. No ale jak nie beda chcieli uwzglednic reklamacji to nie dawaj im spokoju telefonami i korespondencja. Tak nie moze byc.

 

Ale mam nadzieje ze wszystko bedzie ok i wymienia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiscie odpada. No ale jak nie beda chcieli uwzglednic reklamacji to nie dawaj im spokoju telefonami i korespondencja. Tak nie moze byc.

 

Ale mam nadzieje ze wszystko bedzie ok i wymienia .

W czwartek będę chciał wysłać arctica do nich, muszę tylko obdzwonić znajomych czy ktoś ma pożyczyć jakąś starą grafę bo na mojego radka oryginalnego chłodzenia już nie założę- przeszkadzają radiatory na pamięciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...