Skocz do zawartości
ga.patrick

[winfast Vc100 Xp] Zgrywanie Obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem sobie karte WinFast VC100 XP by zgrywać sobie filmy z magnetowidu na kompa. Podłączyłem magnetowid, wszystko elegancko wgrałem no i jest problem. Na komputerze podczas oglądania/zgrywania na dole obrazu jest widoczny poziomy pasek (zakłócenia jakieś). Co może być tego przyczyną?? Tracking magnetowidu jest ustawiony dobrze.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem zgrywasz ten materiał? Przyczyną jest pewnie coś w ustawieniach formatu, ale jeżeli pasek jest na samym dole to przecież możesz go obciąć przy postkompresji.

 

Zgrywam go dołączonym do karty programem - WinFast PVR w formacie MPEG-2 Optimal Quality (720x576, 6000Kbps, 25 FPS). Jak mam zrobić tą postkompresje i czym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze zgrywałem w iuVCR. Może spróbuj w tym programie. Chociaż jak to jest karta przeznaczona specjalnie do przechwytywania to powinno śmigać. Postkompresję do na przykład Xvida, DivXa itp robisz na przykład za pomocą virtual dub, czy gordian knot. W tych programach możesz użyć rozmaitych filtrów jak chociażby wycinanie określonego kawałka przechwyconego obrazu, obcinanie brzegów, zmiana rozdzielczości, usunięcie przeplotu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze zgrywałem w iuVCR. Może spróbuj w tym programie. Chociaż jak to jest karta przeznaczona specjalnie do przechwytywania to powinno śmigać. Postkompresję do na przykład Xvida, DivXa itp robisz na przykład za pomocą virtual dub, czy gordian knot. W tych programach możesz użyć rozmaitych filtrów jak chociażby wycinanie określonego kawałka przechwyconego obrazu, obcinanie brzegów, zmiana rozdzielczości, usunięcie przeplotu itp.

 

Teraz spróbowałem przechwycić obraz za pomocą windows movie maker i nei ma tych zakłóceń więc to wina tamtego programu. Spróbuje jeszcze ten co mi podałeś a potem musze przestudiować dobrze virtualDuba bo umiem nim tylko wycinać kawałki a kompresji nie a przydałoby się.

Czy on potrafi zrobić kompresję na pliku wmv??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to z wmv nie da rady nic zrobić w Vdub, chyba że są jakieś odmiany tego programu w których to jest możliwe. Kilka ciekawych tutoriali jest na www.divx.pl

 

Witam

 

W tej chwili najlepszą jakość obrazu uzyskuje zgrywają poprzez movie makera film (wideo do odtwarzania lokalnego 2,1Mb/s), następnie poprzez Winavi video conventera zamieniam go na avi o dużo mniejszej wadze i lepszej jakości. Zakłóceń nie ma.

Podczas gdy zgrywam przez iuVCR mam zakłócenia z 2 stron :/

Nie wiem jak w virtualdubie zrobić te obcięcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w virtualdubie zrobić te obcięcie :D

Video/Filters/Add, wybierasz sobie filtr Resize, ustawiasz żądaną rozdzielczość oraz Filter Mode (najlepszą jakość uzyskuje się przy Precise Bilinear oraz Precise Bicubic), dajesz OK i w oknie gdzie wciskałeś Add na dole masz aktywny przycisk Cropping. Dalej już na pewno będziesz wiedział.

Jak używasz Winavi to może są tam podobne opcje wycinania interesującego nas obszaru obrazu, nie wiem bo nie używałem nigdy. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...