Skocz do zawartości
Cubante

Usuniecie zasilacza z obudowy......

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Sprawa dotyczy usuniecia zasilacza z obudowy. Mam jakas cienka obudowe midi tower i do tego zasilacz jest umieszczonu pionowo tzn. zakrywa caly proc i pol plyty:(. Chcialbym go wyjac na zewnatrz, ale pojawia sie problem z kablem. Jakim?-tym laczacym zasilacz z obudowa. Jest za krotki i umieszczajac zasil. na gornej scianie obudowy nie mam mozliwosci podlaczenia go. Teraz pytanie: czy mozna gdzies w necie kupic przedluzacz do tego kabla, albo moze ktos ma, albo robi takie cos - chetnie kupie.

 

Ja mam taki pomysł zeby ten kabel przeciac na pol i miedzy te polowki "dosztukowac" odpowiednie dlugie kabelki, ale nie wiem czy to jest dobre, a poza tym doczepienie tylu kabelkow nie bedzie pewnie przyjemnym zajeciem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dotyczy usuniecia zasilacza z obudowy. Mam jakas cienka obudowe midi tower i do tego zasilacz jest umieszczonu pionowo tzn... Teraz pytanie: czy mozna gdzies w necie kupic przedluzacz do tego kabla, albo moze ktos ma, albo robi takie cos - chetnie kupie.

teoretycznie mozna taki pzedluzacz "kabla" ATX kupic w Wa-wie w firmie Artland za 20zl - ale jak kiedys o topytalem to akurat nie mieli choc w cenniku jest http://www.artland.com.pl/index.php?str=opis&nr=5590

chyba ze masz zasilacz AT to jest za 10zl http://www.artland.com.pl/index.php?str=opis&nr=5589

 

ale ja na Twoim miejscu zrobil bym (zreszta tak juz robilem) dziurki na te 4 wkrety w sciance zasilacza z ktorej wychodza te kable (dziurki robisz o takim samym rozstawie jak te w sciance z wentylatorem - tylko pmietaj ze musza byc jakby odbite w lustrze), potem umieszczasz zasilacz na zewnatrz (z tylu obudowy) tak zeby kable wchodzily przez otwor po zasilaczu a srubki przykrecasz od srodka - bedzie to wygladalo jakbys przesunal zasilacz poza obudowe - rozumiesz czy poszukac jakis fotek (chyba widzialem nawet takie u nas na oslej w temacie "jak wyglada twoje stanowisko")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem:) Ja myslalem zeby umiescic zasilacz nie na tylnej sciance, a na gornej. Otwor ktory pozostanie po zasilaczu na tylnej sciance wykozystac na witrak wyciagajcy powietrze.

qmpel ma przykrecony do tylnej scianki i calkiem fajnie to wyglada no i nizsza temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem:) Ja myslalem zeby umiescic zasilacz nie na tylnej sciance, a na gornej. Otwor ktory pozostanie po zasilaczu na tylnej sciance wykozystac na witrak wyciagajcy powietrze.

ale jest male ALE - skoro masz zasilacz z krotkimi przewodami to raczej jest on z tych popularnych - a te standardowo nie maja najlepszych parametrow pradowych - jak przedluzysz kabel ATX o 40cm (bo tyle ma miec ta przedluzka) to taka kombinacja (nienajlpeszy zasilacz + dlugie kable) bedzie raczej niestabilna dlatego poradzilem cos co nie narazi na zbedne koszty

 

a co do wentylatora - wytnij w gorze dziure i umiesc go nad prockiem (80 sie zmiesci u mnie w starej budzie zmiescily sie nawet 2 wzdluz prawej scianki, ale tak tnij otwor ze jak przyjdzie Tobie chec wrzucenia zasilacza do srodka zeby nie haczyl z tym wentylatorem - ale i na to jest sposob przykrecisz wtedy wentylator na zewnatrz "na dachu")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie: kabel laczacy zasilacz z plyta, to chyba oczywiste, prosze sie nie czepiac :)

Nie czepialem sie. Serio myslalem, ze czegos nie wiem :?

Radze zrobic Ci taka puleczke z tylu i tam sobie przymocowac zasilacz. Starczy na bank kabelkow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qmpel ma przykrecony do tylnej scianki i calkiem fajnie to wyglada no i nizsza temp

Tez tak mam, polecam, szczegolnie ze mozna to zrobic bez zadnego wiercenia, gwintowania, przycinania itd.

Po prostu wkrecasz srobki mocujace przez 'grill' wentylatora z tylu obudowy i 'grill' zasilacza. Trzyma sie dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Tez mam taki sam problem z zasilaczem jak Cubante :) Narazie jeszcze nie wymyslilem jak go

rozwiazac i zasilacz lezy u mnie na obudowie. Dlugosc kabelkow jak widac jest wystarczajaca :)

Tak szczerze to chcialbym go jakos z tylu obudowy przykrecic/dokrecic/wkrecic ale za bardzo

nie mam pomyslu jak to zrobic :P Moze ktos juz cos takiego robil i by mi poradzil co i jak :)

bylbym bardzo wdzieczny :)

 

A tutaj zdjecia mojego kompa

(z tylu zamiast zasilacza narazie wlozylem wiatraczek wywiewajacy powietrze):

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to zbieg okolicznosci. Masz taka sama obudowe jak ja:). Ja juz to zrobilem: zasilacz lezy tak samo jak u ciebie jest poprostu przykrecony do gornej sciany obudowy kable sa wpuszczone z tylu.

Chce jeszcze pomalowac zasilke na bialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wpadlem tu na strone i zobaczylem te cudenka (zmodyfikowane obudowy) to normalnie

mnie cos scisnelo w dolku i postanowilemze tez cos takiego zrobie :) (wszystko mam

jeszcze na gwarancji) Wlasnie jedna polowka obudowy mi sie kroi :) zobaczymy co mi

wyjdzie heheh - chce ja podswietlic na niebiesko bo strasznie mi sie to podoba :)

...mysle tez zeby zrobic cala obudowe z plexy ale nie wiem jak z kosztami bedzie

- nie wiem czy moje skromne kieszonkowe mi wystarczy hehe a co do zasilacza to chyba

jakos to sprobuje przykrecic :)

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Bulinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm niedawno z kumplem rozwiazaliśmy podobny problem.. uniego dochodziło jeszcze to ze na cpu miał cholernie mały radiator.... więc i tak pracował bez obudowy bo mu sie to gotowało a wcześniej miał jeszce taki wiatrak stołowy tak ze 40cm średnicy dmuchający na proca...

jeśli też jeździsz bez budy to poprostu wykręć zasilacz i połóż na płasko w obudowie... my dokręciliśmy jedną śrubką... tak a prowizorka ale zawsze... a tam gdzi emiałeś wcześnie zasiłke wstaw wiatraczek jeśli będzie za gorąco...

my wstawiliśmy jescze taką rure z wiatrakiem dmuchającą prosto na cpu ale to już inna historia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez mam zamiar pociachac moja bude. Na to potrzebuje ze dwa dni i z xxx gotowki. Ani tego, ani tego nie mam. Natomiast mam kupe pomyslow w glowie. Denerwuje mnie, ze nie moge ich wcielic w zycie :-/

Moze za niedlugo - praca sie szykuje wiec pieniadze beda - a po nocach bede modowal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez mam zamiar pociachac moja bude. Na to potrzebuje ze dwa dni i z xxx gotowki. Ani tego, ani tego nie mam. Natomiast mam kupe pomyslow w glowie. Denerwuje mnie, ze nie moge ich wcielic w zycie :-/

Moze za niedlugo - praca sie szykuje wiec pieniadze beda - a po nocach bede modowal :)

No tk a mi brakuje nasteponej obudowy aby swoej pomysły przelac "wyciąc :lol: " w/na budzie...

Moja już zmodowana, może nie do końca zupelnie, bo mam pomysl na zmiana przedniego panela, ale elemntow niemoge dostac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...