Skocz do zawartości
allfor

Pomocy!samsung 160gb Hd160jj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam wielki problem z dyskiem SAMSUNG 160GB HD160JJ 7200 SATAII 8MB CACHE

Dysk miał 3 błedne sektory i trochę trzeszczał przy uruchamianiu , mimo to bootował sie i miałem do niego dostęp gdy chciałem skopiować dane na inny dysk nastąpił reset kompa i dysk już sie nie odpala.Bios widzi go poprawnie system też widzi dysk ale jak chce wejść do niego to wyskakuje komunikat że jest niedostępny lub uszkodzony.Jak mogę odzyskać dane jak uruchomić dysk tylko do skopiowania zawartości???programy typu recovery nic nie pomogły.Potrzebuję tych danych (rys.CAD i szablony form) dysk jest na gwar. ale to dla mnie mała pociecha.Na firmę odzyskującą dane nie stać mnie.

Win XP_ SP2

DFI Lanparty ultra_D

Robiłem flash biosu,zmieniałem kabelki do zasilania i do SATA i nic

POMOCY!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem HUTIL

self test

pierwsze parę testów PASS natomiast READ SURFACE SCAN-ECC error command timeout i jeszcze jakieś testyH1-255 ERROR.Zauważyłem że dysk przestał pracować tak jakby nie dostawał napięcia.Podpinałem ten dysk do innej końcówki zasilania i to samo.Zasilacz 350W MODECOM wczesniej wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...