Skocz do zawartości
Masza

Problem Ze Sterownikami Nforce I Sieciówką Na Epox 8kda3i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem. Gdy instaluje sterowniki Nvidia pierwszy raz na czysty XP, wsyztsko przecodzi gladko jest ok.

 

Chcę zaktualizować sterowniki do najnowszych i instaluje ...w pewnym moencie następuje samoczynny restart komputera...i tak za kazdym razem, dopoki calkowicie nie usunę starych sterowników poprzez deinstalator.

 

Drugim problemem jest to, ze mam polaczneie lokalne w systemie XP. Gdy próbuję je wyłączyć, następuję samoczynny restart.,..w chiwli gdy kliknę na przycis "wyłącz" przy połaczeniu...

 

Czy to jest wina plyty, czy to normalka na nforce3 ??? i na tekj plycie ? (epox 8kda3i)

 

zakladam osobny topic, ponieważ bardzo by mi zalezalo na konretnej odpowiedzi na mój temat.

 

w grach w 3dmarkach komp moze chodzic godzinami i nic sie dziwnego nie dzieje...wiec raczej problem zasdilacza odpada...

 

dziej sie tylko w tych dwóch przypadkach...

 

pozdrawiam !

Edytowane przez Masza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pierwszego problemu, to na czysty system zawsze instaluj najnowsze, zawsze zalecane jest usuniecie porzedniej wersji sterow.

co do drugiego to musi wystepowac jakis konflikt na sieciowce (nie napisales czy wbudowana czy na pci) byc moze aktualizjacja sterow pomoze

 

co do pierwszego problemu, to na czysty system zawsze instaluj najnowsze, zawsze zalecane jest usuniecie porzedniej wersji sterow.

co do drugiego to musi wystepowac jakis konflikt na sieciowce (nie napisales czy wbudowana czy na pci) byc moze aktualizjacja sterow pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem wystepuje na zintegrowanej...

 

a sterowniki wgrywalem te ktore są do nforce4 (bo chyab te sa najnowsze) o dziwo wszytsko zostalo poprawnie wykryte :):)

 

karta jest wykrywana jako nvidia nforce networking controller

 

szczerze mowiac nie sprawdzalem jeszcze na tych oficjalnych od nforce3....w kazdym bądź razie, mialem wczesniej zainstalwoane te oficjalne nforce3, zrobilem maly eksperyment z nadinstalwoaniem tych samych,niesttey komputer tez sie zrestartowal...wlasnie podczas wykrywania kontrolera ethernet...

Edytowane przez Masza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany.

Mit o poprawnie dzialających sterownikach nforce4 na chipsecie nforce3, obalony !!! Fakt wykrywane jest wsyztsko poprawnie, niby dziala tez poprawnie, ale jednak nie do końca....

 

Po wgraniu sterownikow z plyty CD od Epoxa wsyztsko wróciło do normy i dzial jak nalezy bez zadncyh restartów:)...

 

pozdrawiam.

 

UPDATE: Problem nie rozwiązany...

 

Wgralem najnowsze strrowniki 5.11 (ze stronki Nvidii) i problem ponownie występuje...

wychodzi na to że coś jest nie tak z najnowszymi sterownikami nvidii...powyzej wersji 5.10

 

szkuurde noo...to z VIA takich problemow nie mialem... :(

Edytowane przez Masza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...