Skocz do zawartości
mendelmax

Głupawe Pytanie O Siemensa Amilo 153*

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie. Kupilem notebooka jak w temacie, ale przy pierwszym włączeniu przez przypadek od razu go wyłączyłem, nim "coś" się zainstowało (otworzylo się okienko gdy akurat win się zamykal i było za późno na poprawki :( ). Teraz przez to nie wiem jakie oprogramowanie się wówczas instaluje, bo oczywiście w instrukcjach dla przygłupów pisze jak włożyć CD, ale już nic z konkretów o sprzęcie i programach :( Podejrzewam, że ma to związek z zarządzaniem energią. I teraz pytanie- czy macie w notebookach tej klasy jakieś opcje oszczędzania energii, wydajności itd? Czy to to się instaluje przy pierwszym uruchomieniu? Ja niestey żadnej takiej opcji nie mam, a podejrzewam, że być pownny (choć pewny nie jestem, bo mialem w życiu tylko jednego notebooka- archaiczną toshibe, w której takie opcje były obok zegara na pulpicie :) ) Oczywiście mogę go bez problemu sformatować i zacząć od początku, ale nie chciałbym robić tego na darmo, stąd moje pytanie. Jeśli ktokolwiek może mi w tym pomóc, bardzo proszę o odpowiedzi, bo komp musi być w krótce w 100% sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przygłupawy jestem, ale nie do końca wiem jak mam to zrobić :/ Jakoś nigdy takich problemów nie miałem. Tzn. krótko mówiąc nie mam pojęcia czego mam szukać, bo nie wiem do czego ten program co się miał zainstalować miał służyć. W instrukcji pisze tylko "przy pierwszym włączeniu notebooka następuje instalacja i konfiguracja dostarczonego oprogramowania. Ponieważ nie wolno przerywać tego procesu, zaplanuj w tym celu trochę czasu i podłącz notebook do sieci za pomocą zasilacza sieciowego". Po skonfigurowaniu Wina (klawiatura, język itd. ) Myślałem, że to już koniec i zresetowałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli we wszystkich Amilo wyglada to tak samo to moge pomoc ;) instrukcji w fsc mimo ze mnostwo papieru to 0 zawartosci, ale w menu start/wszystkie programy/instrukcje masz wszelkie instrukcje w wersji elektronicznej lacznie z opisem odzyskiwania systemu z recovery cd. Co do tego co wyskoczylo, z tego co pamietam bylo to okienko zwane First Steps, nic ten program nie instaluje takze "rilaks" :D sprawdza tylko zmiany instalacji/sprzetu od momentu instalacji producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. A powiedz mi, masz jakieś opcje zarządzania energią? W stylu ciemniejszy monitor itd. Podejrzewam, że może ich nie być, bo teoretycznie oszczędzaniem prądu zajmuje się już płyta sama z siebie (w końcu o to chodzi w centrino), ale we wspomnianym klamocie którego kiedyś miałem były takie ikonki-żaróweczki, wybierające poziom zużycia prądu :)

edit: niestety w dziale "instrukcje" jest tylko to samo co w tej papierowej, czyli nic we wszystkich językach świata ;)

Edytowane przez mendelmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, co do zarzadzania energia, to 1 nie mam centrino ;) a 2 do ustalania jasnosci matrycy mam klawisze funkcyjne, nie wiem jak to jest u Ciebie. Instrukcje, hm, dziwne, u mnie w wersji elektronicznej jest wszystko (no prawie) opisane po Polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, o tym centrino mówiłem w odniesieniu do siebie :) Do monitora też mam funkcyjne, ale były kiedyś takie bajery, że się dawało tryb ekonomiczny i to spowalniało proca, ściemniało ekran itd. I trzymał na tym dużo, dużo dłuzej :)

Czyli nie masz żadnych opcji zarządzania energią? (poza tymi standardowymi, czyli kiedy wygaszacz ekranu, zatrzymanie dysków itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie mam, tylko przycisk "silent" zmniejszajacy zegarki grafiki i proca ;)

O widzisz, cenne info, dzięki. "silent" to ma się rozumieć ten knefel z wiatraczkiem? (w sensie czy myślimy o tym samym :) ). Nie wiedziałem, że spowalnia grafę i proca- a zastanawiałem się po co to, skoro tego kompa w zasadzie i tak nie słychać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, cenne info, dzięki. "silent" to ma się rozumieć ten knefel z wiatraczkiem? (w sensie czy myślimy o tym samym :) ). Nie wiedziałem, że spowalnia grafę i proca- a zastanawiałem się po co to, skoro tego kompa w zasadzie i tak nie słychać :)

Tak, to ten z wiatraczkiem, w zasadzie glowne jego zalozenie to wyciszenie wiatraka, a uzyskuje sie to wlasnie przez zmniejszenie taktow proca i karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, niestety darmowe kodeki zmusiły mnie do formata (wszystko się totalnie posypało :( ), więc po formacie już wiem co to dokładnie było. DLa wiedzy przszłych szukających tego zgadnienia podaję, że podczas pierwszego uruchomienia instaluje się dołączony pakiet nortona. W związku z tym jak najbardziej zalecam to przerwać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...