Skocz do zawartości
k a m e r e k

Internet On The Go Czyli Laptopy W Sieci- Oferty Operatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Ktora oferta dostepu do netu przez obecne sieci UMTS, EDGE lub GRPS itp sa najlepsze waszym zdaniem?

 

Jak wyglada w praktyce praca na necie - glownie chodzi o www - W blueconnect , I-Plus , Orange??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest pieknie i ladnie jesli jestes w zasiegu edge lub umts, ale jesli przejdzie na gprs to juz troszke gorzej (jak na modemie 57k),

jesli chcialbys korzystac z gsm w roamingu to za 1mb zaplacisz kolo 50 zeta

blueconnect dosc czesto leci po gprs nawet w srodku duzego miasta (gdansk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy na roku ma w orange i mowi ze nie bez powodu te modemy po zeta rozdaja :) [zdarza sie ze non stop zrywa polaczenie, i tak przez pol godziny]

w iPlusie to samo :F a dalem za modem 99zl brrr ale abonament 60 =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak GC79 to powodzenia... Ty masz w ogóle pojęcia jakie są pingi na

GPRS? To NIE jest porównywalne do modoemu 56K, to jest o wiele gorsze. A jak jeszcze zacznie marudzić i odechce mu się działać to już koniec. Każdy ruch o parę centymetrów może spowodować, ze nagle przestanie odbierać pakiety, później tylko restart pomaga.

A jak masz mocno grzejącego się laptopa to już w ogóle padaczka, bo jak to gó*** się przegrzeje to przestaje działać... Ostatni modem który można polecić chyba, że masz zamiar używać internet niedaleko BTS-a, albo jesteś pewnie, ze masz niesamowity zasięg. Lepiej wziąć coś na czym będzie chodził chociaż EDGE i będzie miało wyjście antenowe (GC79 nie ma). Jak chcesz poczytac sobie o tych rzeczach to polecam http://www.bez-kabli.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nazekam na gc79 zasiegu nie gubil (a powiem ci ze w transylwani gdzie go uzywalem nie ma najmocniejszego sygnalu) i ogolnie nie sprawia problemow

spoko mozna kupic edga ale za jedyne 600 jakis normalny jest a i zeby kozystac z tego edga to sygnal musibyc zaje..... silny

w innym wypadku masz spowrotem tylko gprs i modem 3 razy drozszy

 

z umtsem jest identycznie

jak pokoj ma zagrube sciany to mozesz zapomniec

 

co do grzania nie zauwazylem

mam grafike gdzies kolo pcimpci i po godzinie grania w nfs gdzie maskownica glosnika pazy w rece modem dalej dzialal bez zarzutu

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mobilnego athlona, który potrafi zrobić nawet 80'C w maksymalnym stresie... Jakbyś czytał fora, to byś wiedział, że to chyba najbardziej problemowe modemy, nie tylko ja mam kołopoty z tym syfem.

spoko mozna kupic edga ale za jedyne 600 jakis normalny jest a i zeby kozystac z tego edga to sygnal musibyc zaje..... silny

Może napiszesz mi dlaczego musi być taki "zaje..... silny". Według mnie musi być po prostu w zasięgu BTS-a z EDGE. Nie jest to technologia z kosmosu, że warunki muszą być niewiadomo jakie, słyszałem, że to rozwinięcie GPRS...

mam grafike gdzies kolo pcimpci

Co to jest pcimpci? Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napiszesz mi dlaczego musi być taki "zaje..... silny". Według mnie musi być po prostu w zasięgu BTS-a z EDGE.

miales kiedys stycznosc z kartami umts lub edge, bardzo latwo przechodza na gprs natomiast w druga strone gorzej

 

co do predkosci gprs to jest dokladnie jak na modemie

 

Co to jest pcimpci?

dla mnie pcmcia to jest, ale ty mozesz uwazac ze to narzady plciowe obcego

 

 

tak jak pisalem, nie mialem zadnych klopotow z gc 79 w odroznieniu do wiekszosci globe trotter'ow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do predkosci gprs to jest dokladnie jak na modemie

Prawie dokładnie jeżeli chodzi o transfer, ale nie jeżeli chodzi o pingi... Tu jest duuużo gorzej. Chyba przyznasz sam, że opóźnienia są tragiczne.

Generalnie to nie jest tak źle z tym modemem jeżeli jest zasięg. No, ale jeżeli jest tak jak u mnie w domu (zasięg 3-4/7 kresek w iplus managerze), to bywa różnie. Czasem chodzi świetnie, a często bywają z nim takie problemy, że korzystać się nie da - a to nie chce się połączyć, po czym po ponownym uruchomieniu podziała 10 sekund i przestanie, itd. W sumie to używam go tylko w stacjonarnym pececie, bo "nie ma fizycznych możliwości" zamontowania u mnie nawet telefonu (co jest oczywiście bzdurą, ale nie dla TPSA), ale jakbym miał forsę to na pewno wziąłbym coś lepszego niż to. Co do EDGE, to nikt nie skarżył się na coś takiego, zresztą nie wyjaśniłeś dlaczego jest taka niesamowita, kosmiczna różnica pomiędzy działaniem GPRS i EDGE z tej samej stacji bazowej. EDGE to ulepszona wersja GPRS, nic więcej. Zależy też, gdzie będzie tego używał i czy ma pieniądze na coś lepszego. No i lepiej mieć też wyjście antenowe, niż go nie mieć.

Nie mogę polecić tego sprzętu, tak jak i większość jego użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli powoli dochodzimy do sedna sprawy

 

gprs - dobre do gg troche gorszy do stron

 

edge - lepsiejsza wersja gprs (384 kbit/s tak mi sie zdaje) juz mozna na tym nawet strony poogladac i czasami plik pobrac jakis :)

 

 

ja uzywam wireless manager'a ze strony se i naprawde nie mam problemow - zobacz moze u Ciebie tez pomoze (jeszcze nie spotkalem sie z dobrym softem do polaczen dostarczanym przez naszych rodzimych providerow)

 

 

warto tez pomyslec otym ze wiekszosc telefonow komorkowych ma modem gprs i mozna go z powodzeniem podlaczyc do kompa (bluetooth, irda,usb)

 

niektore telefony maja modemy edge np nokia 6230i ale mi bardzo rzadko udaje sie uzyskac polaczenie edge a jak juz to bardzo szybko przechodzi na gprs

aby spowrotem uzyskac edge trzeba sie rozlaczyc i polaczyc ponownie (taki maly feler)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto tez pomyslec otym ze wiekszosc telefonow komorkowych ma modem gprs i mozna go z powodzeniem podlaczyc do kompa (bluetooth, irda,usb)

Dokładnie.

ja uzywam wireless manager'a ze strony se i naprawde nie mam problemow - zobacz moze u Ciebie tez pomoze (jeszcze nie spotkalem sie z dobrym softem do polaczen dostarczanym przez naszych rodzimych providerow)

Używałem kiedyś Wireless Managera, ale iPlus Manager 1.4 znacznie polepszył sprawność działania, niestety zdarza się, że jednego dnia mam maksymalny transfer, a drugiego problemy z połączeniem się w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Muszę odwołać wiele z tego co napisałem. Modem się jednak nie przegrzewa. Problemy z połączeniem się to problemy operatora - po zresetowaniu usług łączy się dobrze. Problemy z transferem to wina słabego zasięgu, który GC79 łapie bardzo cięzko i z trudem. Mówią mi to sami technicy plusa.

Jeżeli ma się dobry zasięg w okolicy, to brać.

Wybaczcie za zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od pół roku siedze na iPlusie i troszke śmieszne żeczy powypisywane są tutaj. A więc mieszkam na wsi jakieś 18 km od miasna w lini prostej mnie :D zasięg mam 4/5 mam modem M comander jade na GPRS ( revelacja to to nie jest ale zawsze coś ) strony mi chodzą oczywiście trzeba poczekać ale da się przyzwyczaić. Jeżeli chodzi o ściąganie z P2P jest to możliwe tylko trzeba się uzbrić w cierpliwość i ściągać pliki ggdzie jest wiele seedów za noc od 12 do 7 rano ściągam przeciętnie 100-130MB ogólnie jak za taką kase ( 60zł ) i brak innych możliwości technicznych założenia neta to fajna sprawa zwłaszcza jak jade samochodem i sobie na laptopie z necika kożystam :D. Podsumowując jeżeli nie masz innych możliwości technicznych polecam iPlusa chyba najlepiej się na tym wychodzi z 3 opcji co podałeś. Nie zapomnijmy o telefonach z Symbianem i IE zawsze fajna sprawa mieć neta w komórce :D !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...