Skocz do zawartości
NetJaro

Najlepsza Płyta Głowna..

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Poszukuję najlepsze płyty głownej pod socket 478. Jedną z ciekawych ofert znalazłem TUTAJ. Co o tym sądzicie? Może jest lepszy wybór?

 

Ulegam Waszej profesjonalności :)

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry,

Marcin Jarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz najlepszą płytę... za jakość się płaci... :P

 

A IC7 MAX3 to taki najbardziej wypasiony ABIT, jedyny, który ma możliwość dania 3,3V na pamięci. Przestudiuj przylepione tematy o Asusie i Abicie i wybierz tego, którego uważasz za lepszy. Ogólnie Abity są mniej trwałe. Asus z kolei ma magiczną przejściówkę CT-479 i obsługę Dothana (patrz temat Yotomeczka).

 

Mam nadzieję, że ułatwiłem Ci wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było wałkowane :) Albo Abit IC7 -G -MAX albo ten Asus P4C800-E Deluxe, ostatnio zawiodłem się na trwałosci asusa na płytce z podpisu 2 razy mosfety wymieniali, no ale to jest okrojony model to chyba nie ma porównania co do wytrzymałości, a ja próbuje znaleźć IC7 za niedużą kase :D

 

OT

Czy był jakiś topic jak kręcą się prescotty na 478 i na jakim V? Jak ktoś wie to niech zapoda :)

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IC7 max 3 lipna, 3,3v na pamięci nie działa dobrze bez moda a system otes jest głośny

najlepsza płytka to IC7 lub IC7-G

a asus P4C800 ma zasilanie 3 fazowe więc jak dla mnie odpada

 

@surix, takiego topicu raczej nie było, zresztą praktycznie każda sztuka kręci się inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak wolał bym ic-7 :-P co do topicu o prescottach szkoda że nie było :? chętnie popatrzył bym jak krecą sie poszczególne rewizje, spotkałem kolesia który miał identyczną serie i też na D0 i szedł mu na 4.5Ghz na chyba ok. 1.48V coś takiego :)

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było wałkowane :) Albo Abit IC7 -G -MAX albo ten Asus P4C800-E Deluxe, ostatnio zawiodłem się na trwałosci asusa na płytce z podpisu 2 razy mosfety wymieniali, no ale to jest okrojony model to chyba nie ma porównania co do wytrzymałości, a ja próbuje znaleźć IC7 za niedużą kase :D

 

OT

Czy był jakiś topic jak kręcą się prescotty na 478 i na jakim V? Jak ktoś wie to niech zapoda :)

ja jakos w lipcu bede sprzedawal;)

 

ale i tak te plyty to obecnie grosze wiec poszukaj na allegro

pewnie za 100zl na lajcie kupisz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakos w lipcu bede sprzedawal;)

 

ale i tak te plyty to obecnie grosze wiec poszukaj na allegro

pewnie za 100zl na lajcie kupisz..

Jeśli bym nie znalazł to zwróce sie do ciebie :) płyta ma gware? na allegro są ale bez gwary a mi troche na niej zależy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@odzidek : w temacie chodzi o najlepszą, a nie najtańszą. IMO pod intela tylko z chipsetem Intela jak się chce pokręcić .... a jaki chip to już wola tego kto kupuje :D ja tam ma i848p czyli skastrowaną o dualchannel i865PE i nie narzekam na stabilność czy awaryjność jednostki Jedyne co może wkurzać to brak duala ale idzie przywyknąć :P Aha... szukajta płyt, co do których nie ma problemów z odnalezieniem ICS'a w clockgenie bo bedzie marnie ... miałem taką jedną co jej ICS nie był ujety i było kombinowanie straszne :(

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooooo btw. jaki jest średni wzrost wydajności miedzy PCI-X x 4 a AGP x 8 ? bo jeśli nie widać różnicy ....

Ciekawe po kiego się pchac w s478 z PCI-X ? ta żesz to o pomste raczej woła :twisted:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...