Skocz do zawartości
stefanito

Duży Problem Z Monitorem - Brak Kontrastu

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie Kumotrowie,

 

mam duży problem:

 

zainstalowałem sobie coolbits i zacząłem się nim bawić.

w jednej z zakładek znalazłem optymalizację monitora, przprowadziłem ją, potem zmodyfikowałem lekko profil refresh overridu a następnie przeglądłąm kolejne zakładki.

 

w momencie gdy doszedłem do zakładki dot. monitora (LG Flatron 700P) i kliknąłem na jedną z nich (żeby do niej przejść) ekran zamrugał i ZSZARZAŁ. od tej pory jest tak, jakbym miał niesamowicie zakurzony ekran. ledwo widać, na wszystkim jest szara mgiełka, jest bardzo ciemny (a jasność jest @100%) i NIE DZIAŁA regulacja kontrastu w monitorze - pokazuje 100% a jakość obrazu sugeruje, że, jkontrast jakby został wyłączony...

 

odinstalowałęm wszystkie stery nvidii (te od płyty na nForce też), wywaliłem coolbits z rejestru, przestartowałęm, zainstalowałęm nowe stery i jest to samo....

 

co to może być...?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie Kumotrowie,

mam duży problem:

zainstalowałem sobie coolbits i zacząłem się nim bawić.

w jednej z zakładek znalazłem optymalizację monitora, przprowadziłem ją, potem zmodyfikowałem lekko profil refresh overridu a następnie przeglądłąm kolejne zakładki.

w momencie gdy doszedłem do zakładki dot. monitora (LG Flatron 700P) i kliknąłem na jedną z nich (żeby do niej przejść) ekran zamrugał i ZSZARZAŁ. od tej pory jest tak, jakbym miał niesamowicie zakurzony ekran. ledwo widać, na wszystkim jest szara mgiełka, jest bardzo ciemny (a jasność jest @100%) i NIE DZIAŁA regulacja kontrastu w monitorze - pokazuje 100% a jakość obrazu sugeruje, że, jkontrast jakby został wyłączony...

odinstalowałęm wszystkie stery nvidii (te od płyty na nForce też), wywaliłem coolbits z rejestru, przestartowałęm, zainstalowałęm nowe stery i jest to samo....

co to może być...?????

sprawdz ustawienia gammy w sterownikach grafiki: własciwosci GF6600->ustawienia kolorow->tryb zaawansowany

 

sprawdz profil kolorów czy jest domyslny

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz ustawienia gammy w sterownikach grafiki: własciwosci GF6600->ustawienia kolorow->tryb zaawansowany

tryb standardowy,

 

cyfrowa głęboia: off,

jasność 100%

kontrast 100%

gamma 1,0

wyostrzenie obrazu: off

 

 

wrzucam screena w załącznik.

ciekaw jestem, jak wygląda u Ciebie...

post-3648-1149358813_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tryb standardowy,

 

cyfrowa głęboia: off,

jasność 100%

kontrast 100%

gamma 1,0

wyostrzenie obrazu: off

reguluj ręcznie gammą i sprawdz czy to pomoze, mnie tez tak kiedys się stało tylko nie pamiętam co pomogło :)

 

obrazek wygląda normalnie czyli problem tkwi w ustawieniach kolorów karty grafiki

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reguluj ręcznie gammą i sprawdz czy to pomoze, mnie tez tak kiedys się stało tylko nie pamiętam co pomogło :)

 

obrazek wygląda normalnie czyli problem tkwi w ustawieniach kolorów karty grafiki

kicha.

cuiągle jest jakby przydymiony....

jak widzisz mojego screena?

jaśli ok, to musi być chyba monitor.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kicha.

cuiągle jest jakby przydymiony....

jak widzisz mojego screena?

jaśli ok, to musi być chyba monitor.....

ale czy zmieniając/zmniejszając gamme w sterownikach obraz się poprawia ?

 

gamme mozna ustawic tak ze nie będzie nic widać na ekranie a mimo to screen z obrazu wyjdzie idealny

 

jakie masz stery ?

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy zmieniając/zmniejszając gamme w sterownikach obraz się poprawia ?

 

gamme mozna ustawic tak ze nie będzie nic widać na ekranie a mimo to screen z obrazu wyjdzie idealny

 

jakie masz stery ?

gamma nic nie daje - jest tak, jakby obraz był optymalny przy neutralnych ustawieniach, a gammą się go tylko psuje... stery mam aktualne... do południa szło na nich doskonale...

to się stało nagle, po zabaiwe z coolbitsem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) zmodyfikowałem lekko profil refresh overridu (...)

 

Witam.

 

Przypadkiem przez taką zmianę nie dałeś zbyt dużego odświeżania, którego monitor nie wytrzymał. Funkcja "refresh override" umożliwa podkręcenie odświeżania monitora ponad jego maksymalne możliwości.

 

Jeżeli jest to monitor nowszego typu, to ma zabezpieczenie i ustawienie wyższego odświeżania nie jest niebezpieczne.

 

Natomiast starsze monitory są na to wrażliwe i można w ten sposób go uszkodzić.

 

Ja miałem taką sytuację:

Monitor 15'', karta graficzna Riva TNT, rozdzielczość ustawiona na 800x600. Usiadłem do tego kompa i z przyzwyczajenia chiałem sobie ustawić, na czas pracy przy nim, rozdziałkę 1024x768, bo tak miałem w domu. Odświeżania, dla bezpieczeństwa, wogóle nie zmieniałem. Po przestawieniu rozdzielczości ekran dziwnie błysnął, monitor pstryknął i zasyczał i obraz zrobił się mydlany, a także skrzywiła się jego geometria, której nie dało się już potem równo ustawić. Monitor oczywiście się zepsuł. Na szczęście nie musiałem za to płacić, ponieważ w danych technicznych tego modelu monitora było napisane, że max ustawienia, to 1024x768 i 85 Hz. A po uszkodzeniu sprawdzałem odświeżanie i było ustawione na 85 Hz.

 

Także może przesadziłeś z tym odświeżaniem. Dla pewności sprawdź monitor na innym komputerze.

 

.maiwardzoP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...