Skocz do zawartości
kawisiatko

Compaq, Acer, Hyundai A Moze Msi?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Niebawem rozpoczynam studia i niestety muszę zrezygnować ze stacjonarnego komputera na rzecz laptopa. Glównie będzie używany do siedzenia w internecie, oglądania filmów, słuchaia muzyki, pisania w wordzie, zrobinia strony internetowej, czasami do zagrania w jakąś gierkę:). Chciałbym jeszcze aby miał bateryjkę, która będzie w stanie wytrzymac co najmnie 2 godziny.

Oto lista laptopów którę biore pod uwagę:

 

Acer Aspire 5212NWLCI - Centrino Duo 1.66Ghz, 256 ram ;(, hdd 60Gb, Intel Gma 128Mb, 15.4", combo ;(, wifi i system operacyjny linux i to za cenę około 2600zł

 

Acer Aspire 5542NWXMI - Centrino Duo 1.66Ghz, 512 ram , hdd 80Gb, Intel Gma 128Mb, 14.1", DVD-RW, wifi, bluetooth ;) i system operacyjny linux i to za cenę około 2800zł

 

Compaq V2613AU - Turion 32 1.8 Ghz, hdd 80Gb, Ati X200, DVD-RW, czytnik kart:), wifi, 14 WXGA cena około 2400zł.

 

Hyundai niestety nie znam modalu ;( - Centrino Duo 2.16Ghz, 512 Ram ddr2, 80GB SATA, DVD-RW, wifi, 14.1" okoł 2900zł

 

Msi Megabook - Intel Centrino 2.13Ghz, 512 Ram, 60 Gb Hdd, combo ;(, GeForce 6200 około 2900zł.

 

Aha zapomniałem dodać,że chciałbym aby komputer był w miarę cichy:), to chyba byłoby wszytsko, proszę o uwagi i komentarze na temat ww. modeli.

 

Pozdrowienia z gorącej Malezji

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu... fajne ceny tam macie!

Trudno powiedzieć coś o tych modelach, bo u nas ich nie ma! Ale z tego co widzę, to bardzo fajnie wygląda Hyundai, tylko jaką on ma kartę graf?!

Wszystkie będą reprezentowały sobą podobny poziom hałasu, czyli bardzo ciche, lub nawet prawie niesłyszalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu... fajne ceny tam macie!

Trudno powiedzieć coś o tych modelach, bo u nas ich nie ma! Ale z tego co widzę, to bardzo fajnie wygląda Hyundai, tylko jaką on ma kartę graf?!

Ceny są takie niskie, ponieważ w Malezji niema podatku Vat:), benzynka też jest dużo tańsza,bo po niecałe 2zł:).

Hyundai ma jakąś zintegrowaną kartę graficzną, a więc bez rewelacji, Compaq i Hyundai szczerze mówiąc najbardziej mi się podobają:), a jak z czasem pracy na bateri?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z baterią nikt nie jest w stanie nic powiedzieć niestety, ale 2h powinny wytrzymywać spokojnie.

Właśnie sobie poczytałem z ciekawości o laptopach Hyundaia i doszedłem do wniosku, że chyba bym nie ryzykował z kupnem. Podobno straszne dziadostwo.

W tym wypadku brałbym, Compaq'a . Lub Acer Aspire 5542 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z tych co podałeś wybrałbym compaq'a

Mogę prosić o więcej informacji co by Cię skłoniło do tego wyboru? Zapomniałem dodać,że za cene około 250zł do Compaqa mogę dokupić 3 letnia gwarancję, a Hyundai ma ją odrazu, tylko nie wiem czy będzie ona honorowana w Polsce:/

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polsce na pewno nie ma serwisu huyndaia.

Z compaqami tez moze byc problem bo nie sa one oferowany na rynku polskim.Najlepiej zapoznaj sie z warunkami gwarancji bo moze sie okazac ze bedzie to gwarancja kontynentalna i wtedy w europie bedziesz mogl tylko pocalowac klamke bezplatnego serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o więcej informacji co by Cię skłoniło do tego wyboru? Zapomniałem dodać,że za cene około 250zł do Compaqa mogę dokupić 3 letnia gwarancję, a Hyundai ma ją odrazu, tylko nie wiem czy będzie ona honorowana w Polsce:/

Pozdrawiam

dlatego że to sprawdzona firma, Turion jest dobrym procesorem, a ati X200 całkiem niezym ukłądem

 

o hyundaiu pierwszy raz usłyszałem że robi lapki (chociaż konfig wypaśny), raczej nie lubie kupować czegoś czego nie znam, do acera nie mam przekonania (wg mnie kupować lapa tej firmy to loteria) a lapki MSI generalnie mi się nie podobają

 

poza tym nie znam dokładniejszej specyfikacji sprzętu więc nie mogę nic więcej powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle : mam compaqa z serii v2000 (konkretniej v2300CTO) i bardzo sobi go chwalę. Solidny sprzęcik, bateria trzyma jak skała. Po ok roku użytkowania przy włączonym wifi itp itd pracuje tyle, ile podali w katalogu, czyli troszkę powyżej 2h.

Niemniej z gwarancją uważaj, bo w polsce oficjalnie v2000 nie są niestety sprzedawane i z tego co wiem, przez to gwarancja nie działa. Jeśli jesteś estetą, to uważaj na srebrny kolor w środku = lekkie wytarcie pod klawiaturą, przy bardzo intensywnym korzystaniu (kilka h dziennie). NA razie u mnie nie jest to bardzo widoczne, ot na razie zmiana odcienia szarości. Ile RAMu ma tamten compaq? I jaką prędkość dysku? Bo z tego co pamiętam to często do v2000 dawali cichą 4200, jednak zmieniłem na 5400 i jest zauważalny skok wydajnośći, zwłaszcza przy odpalaniu programów.

 

A co do X200 to jeśli nie grasz w fps, to przy niskich ustawieniach da się pograć (ostatnio Lineage 2) :)

 

Aha i u mnie jest Sempron 2800+, więc wszystko i tak ci będzie lepiej działać :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmiga z pełną prędkością (po prostu płynnie) przy rozdziałce 1280x768 z 16bpp, NPC range na Wide, Terran na Average i wyłączone shadery. Oczywiście potrafi chrupnąć przy wejściu do miasta, ale to po przeładowaniu już jest dobrze. Z poważniejszych produkcji to jeszcze Dawn of War na low przy 800x600 też płynnie. Warcraft 3 to już w ogóle bezproblemowo i to na max detali, a i odpaliłem Obliviona :D Ultra low, edycja ini 640x480, w interiorach nawet płynnie, w exteriorach 7-13 fps :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac, jakis czas temu pytalem sie o wybor laptopa, ktorego jeszcze nie kupilem:P.

Znalazlem sobie cos takiego:

 

Compaq V3011

 

Amd Turion X2 1.6ghz

512Mb DDR2

60Gb HDD

nagrywarka DVD

Nvida Gf Go 6150

firewire i USB 2.0

Windows XP

cena ~2700zl

 

Co o tym sadzicie? W internecie nie moge odnalezc testu dwu rdzeniowego Turiona, jak z wydajnoscia w porownaniu do Centrino Duo? Co to za karta graficzna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika jest zintegrowana, pewnie cos na poziomie X200M od ATI, da sie pograc w starsze tytuly, na nowosci sie nie nastawiaj. Co do procesora to pewnie bedzie na poziomie Core Duo 1,66. Poza tym to procek 64bitowy. Za taki hajs mysle ze bez watpienia pozycja warta zastanowienia.

 

EDIT.

Co do Turiona X2 : ten procek to jakas pomylka chyba. Na jakiejs stronie dorwalem testy X2 1.6GHz i CoreDuo 1,66. SuperPi probka 2M zostala policzona w...2:22!!! To minuta wiecej niz CoreDuo!!! Nawet PentiumM 1,86 wyrobil sie w 1:41!!! Po prostu oczom nie wierze!!

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Turiona X2 : ten procek to jakas pomylka chyba. Na jakiejs stronie dorwalem testy X2 1.6GHz i CoreDuo 1,66. SuperPi probka 2M zostala policzona w...2:22!!! To minuta wiecej niz CoreDuo!!! Nawet PentiumM 1,86 wyrobil sie w 1:41!!! Po prostu oczom nie wierze!!

Nie wierze... Moge prosic o strone z ta recenzja? Az nie chce mi sie wierzyc,ze Amd az tak dalo ciala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...