Skocz do zawartości
AdamG

Dźwiękówka Usb...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam dość starego notebooka, i w sumie go całkiem lubię:) za wyjątkiem faktu, że kiedy usiłuję posłuchać muzyki lub filmu na słuchwakach lub lepszych, zewnętrzych głośnikach słyszę bardzo głośne szumy - wbudowana dźwiękówka wzmacnia mi szumy wytwarzane przez dysk, cd, a nawet procka ... - łatwo zauważyć, że śródłem większośći dźwięku przez niecho wydawanego jest ten szum - jak się włoży do wyjścia audio samego jacka bez słuchawek notebook robi się praktycznie bezgłośny;/

 

Szum jest stały i taki sam niezależnie od poziomu głośności (albo nawet całkowitego wyciszenia - zawsze jest).

 

Inna sprawa, to to, że jak się ustawi głośność na max (usiłując zagłuszyć szum :) ) to dźwięk robi się niewyraźny.

 

 

Stąd też pomysł na dźwiękówkę USB i parę pytań jeśli ktoś już takową posiada(ł):

- jakość dźwięku - nie mam szczególnych wymagań - potrzeba mi tylko zwykłego stereo (głośnicznki 2.1), jakość porównywalna do AC97 to dla mnie ideał dźwięku:)

-głośność - zdecydowanie musi być duża. Moje aktualne głośniki mają bardzo duży potencjał, lecz potrzebują dość mocnego źródła dźwięku. Przecietna głośność wyścia z notebooka/kompa może być, ale nie np. moc mp3playerów

-equalizer - bardzo by się przydał (najlepiej taki w realtime jak na wielu ac97...)

-efekty itp zbędne

-wszelkie udogodnienia i bajerki z software'u mile widziane :)

-wejście dźwięku praktycznie bez znaczenia. aby było:)

 

 

Mógłby ktoś taki sprzęt zrecenzować pod względem tych punktów?

 

 

Aha, i czy da się to wogóle używać na moim notebooku (usb 1.0 lub 1.1 - jak sprawdzić?) :/

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem SB live 24 external 24bit na usb.

 

 

Teoretycznie wymagania 800mhz (mam 400 :) ) , dźwięk, equalizer, dsp i wszystko bez problemów :) Dźwięk na serio dobry - nawet używam jej zamiast ac97 na stacjonarnym:)

 

na lapie tylko mediasource woooolno działa, ale i tak przywiązałem się do winampa:)

Edytowane przez AdamG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...