Skocz do zawartości
Boyco

Podkręcanie AMD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Niedługo przyjedzie do mnie nowy procek Duron 1000, który według zapewnien sprzedawcy idzie bez podnoszenia napiecia na 1350 :twisted:

 

Aktualnie mam to co w konfigu nizej.

 

Mam wiec takie pytanie:

 

Czy moge bezproblemowo dac napiecie na 1.85 na procka i czy mi sie wtedy nie spali?

Czy najpierw musze go stopniowo podgrzewac powoli dajac wieksze napiecie?

W jaki sposób radzicie go kręcić tak by mój utęskniony procek nie poszedł z dymem lub co gorsza zrobił z Mobo poligon? :wink:

 

Czekam na sugestie!

 

PS. Jak by proc poszedł to jakie jest prawdopodobieństwo spalenie przy okazji płyty głównej (tej co mam w konfigu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu mozesz mu dac nawt 2V i nie spali sie na 99.9%.

Od razu dajesz mu maxa napiecie i patrzysz na ile sie maksymalnie zabootuje. Potem systematycznie obnizasz taktowanie az do uzyskania pelnej stabilnosci ot co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podnoszenia napięcia na 1350 :!: :?: Ja bym raczej w to nie uwierzył ,ale kto wie może to jakiś wyjątkowy egzemplaż :wink:

Czyli jakby podnieść vcore na 1.85 to tak na 1.4 - 1.5 GHz dało by sie go wykręcić ,a jeszcze robiąc mod do płyty to pewnie będziesz pierwszy w rankingu na overclokers :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podnoszenia napięcia na 1350  :!:  :?:  Ja bym raczej w to nie uwierzył ,ale kto wie może to jakiś wyjątkowy egzemplaż  :wink:

Czyli jakby podnieść vcore na 1.85 to tak na 1.4 - 1.5 GHz dało by sie go wykręcić ,a jeszcze robiąc mod do płyty to pewnie będziesz pierwszy w rankingu na overclokers  :twisted:

To sprawdz sobie na www.overclockers.com to uwieżysz :lol: CPU Database.

 

Procek jest z serii AHLCA :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To życze dobrego podkręcania .Mam nadzieje ,ze sie pochwalisz wynikiem.

Nie wiem jakiej serii jest mój durak ,ale jakiejść <span style="color:red;">[ciach!]</span>ianej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Duron 1200 podkręca się bez zmainy napięcia na 1344 Mhz :) Przy stabilnej pracy a wyzej sie system nie startuje. Wyskakuje błąd że wind nie może znaleść plików:( Szkoda a też nie wiem jakiej jest serii.

 

P.s. Takie wyniki na ECS K7S5A :) HEHE złom a nawet dobry

---------------------------------------------------------------------------

ECS K7S5A, Duron 1200@1344, GF2TI ULTRA DDR 64 tv-out, Baracuda IV 40 GB, 256 DDR Kingstone, i inne <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly:) :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Durona 1000@1148 (7x164)

Musiałem tylko zwiększyć napięcie na 1,85V i DDR na 1,8V.

 

MSI K7T266-PRO2, Duron 1000@1148 (7x164), GF2Ti Winfast (clock=285 MHz / 525 MHz), Barracuda IV 40GB i 60GB, 256MB DDR (2 cykle) itd.

Na takich ustawieniach wszystko 100% stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy na mojej kiszkowatej płycie Gigabyte GA-7ZX rev.1

mogę jakoś podkręcić procka Duron600 :cry: Płyta ma tylko ustawianie FSB. A co to są V-Moddy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V-mode jest to modyfikacja np. płyty głównej wiążąca się zazwyczaj z lutowaniem, mająca na celu podniesienie maksymalnego napięcia podawanego dla procesora. Czasem V-mode'a można zrobić bezpośrednio procesorowi poprzez połączenie nóżek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...