Skocz do zawartości
AndrzejGdz

Internet Pc->notbook Moze Ktos Pomoze ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Poniewaz za bardzo nie wiem od czego "rozpaczac dzielo" aby miec Internet na PC i na Notbooku.

 

Posiadam ,lezy na biurku karta sieciowa bezprzewodowa do PC Edamix EW 712G.

Wiem ze powinienem ja wlozyc do slotu w stacjonarnym PC i to jest wszystko co wiem.

 

Czy musze instalowac jakies stery do tej sieciowki ?

 

Co zrobic aby miec Internet na Notbooku ?

 

Jak krok po kroku spowodowac aby miec Internet na Notbooku ?

 

Pozdr Andrzej

Edytowane przez AndrzejGdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wloz karte do stacjonarnego PC do slotu PCI (bialy). Wlacz komputer, Windows powinien wykryc nowe urzadzenie, nie wiem na jakim chipsecie jest ta karta ale raczej napewno trzeba bedzie dac Windowsowi sterowniki do niej. Musisz je miec na plycie CD lub sciagnac z internetu (jak nie masz i nie wiesz jak je sciagnac to daj znac, znajde je dla Ciebie). Stworz nowa siec przez kreatora Systemu Windows. Po zainstalowaniu karty i stworzeniu sieci wejdz w przycisk START, nastepnie znajdz Panel sterowania a w nim "Połączenia sieciowe". Wejdz w to i wybierz polaczenie z internetem np. "Neostrada", nacisnij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz "Właściwości", tam znajdz zakladke o nazwie "Zaawansowane", masz w niej taki dział "Udostepnienianie polaczenia internetowego", zaznacz tam kwadracik nazwany "Zezwalaj uzytkownikom sieci na laczenie sie z internetem.....". Nastepnie nacisnij przycisk OK. Po tym zabiegu internet zostaje udostepniony. W laptopie wejdz we wlasciwosci polaczenia sieciowego WLAN i w protokole internetowym TCP/IP zaznacz Uzyskaj automatycznie adres IP, tak samo DNS. Podlacz sie do stworzonej wczesniej sieci. Adres IP powinien zostac Ci automatycznie przydzielony, wszystko powinno chodzic. Pozdro, w razie problemow wal na GG 5274251.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...