Skocz do zawartości
ent

235 W - pociagnie ? ? ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przymierzam sie do qpna Radka 8500 i w zwiazku z tym mam pewna watpliwosc: czy moj zasilaczyk go pociagnie ? :D Zasilka to jakis noname (wlasciwie King Star 235 L&C), ale co mnie dziwi bardzo ladnie trzyma 3.3 V. W kompie siedzi oprocz tego co w podpisie 1 CeDek 1 CD-RW, twardziel 20GB 5400 rpm, sieciowka, modem, dzwiekowa.

Napiecia przy obciazeniu (czytane z VIA HM):

3.3V - STALE 3.49 !!

5 V - 4.73 - 4.76 (buuuuuu)

12 V - 12.4 V (chyba nie najgorzej :))

Według mnie jesli napiecia 3.3 sa dobre, to powinnien pociagnac, ale wole zasiegnac rady fachowcow :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zasilaczami to loteria, ale pociagnie :wink:

Co do tych 5V to powiem ci jedno , psiknij jakims srodkiem na styki we wtyczke ATX i zobaczysz 5V skoczy do góry. NA 5V plyna duze prady i sa wszedzie ogromnie straty napiecia WIEM CO MOWIE :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przymierzam sie do qpna Radka 8500 i w zwiazku z tym mam pewna watpliwosc: czy moj zasilaczyk go pociagnie ? :D Zasilka to jakis noname (wlasciwie King Star 235 L&C), ale co mnie dziwi bardzo ladnie trzyma 3.3 V. W kompie siedzi oprocz tego co w podpisie 1 CeDek 1 CD-RW, twardziel 20GB 5400 rpm, sieciowka, modem, dzwiekowa.

Napiecia przy obciazeniu (czytane z VIA HM):

3.3V - STALE 3.49 !!

5   V - 4.73 - 4.76 (buuuuuu)

12 V - 12.4 V (chyba nie najgorzej :))

Według mnie jesli napiecia 3.3 sa dobre, to powinnien pociagnac, ale wole zasiegnac rady fachowcow :D.

Najwyzej Ci się nie bedzie cd-rom wysuwał :) , qmpel tak miał

Pociągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zasilaczami to loteria, ale pociagnie  :wink:  

Co do tych 5V to powiem ci jedno , psiknij jakims srodkiem na styki we wtyczke ATX i zobaczysz 5V skoczy do góry. NA 5V plyna duze prady i sa wszedzie ogromnie straty napiecia WIEM CO MOWIE  :twisted:

Raczej niewiele to da. Większość zasilaczy jak ma za małe jedno, to ma za duże drugie napięcie. Najczęściej właśnie +5V jest za małe. Miałem kiedyś zasilacz noname który miał ok. 4,8V i 12,6V. Po wmontowaniu brakujących filtrów pobranych z innego trupa trochę sie poprawiły: było coś koło 4,95 i 12,2V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...