Skocz do zawartości
pintek

Tryb Superbright

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie odnosie trybu SuberBright w tym monitorze. Gdy ustawie jasność na max. i włacze SB mozna zauwarzyc sciemnanie ekranu tzn. mam ustawiana ciemna tapete i otworze okno to czym wiekszy obszar ono zajmuje tym bardziej obraz przygasa. Przy mniejszym poziomie jasnosci i bez trybu SB nic takiego sie nie dzieje.

 

W tescie noki na pompowanie takowe nie wystepuje. Czy jest to normale w tym monitorze czy to oznaka padajacebo bloku wysokiego napiecia? Pytam bo niedawno kupilem ten monitorek, data produkcji 32week 2003, przepracowane 3420 godzin wiec nie duzo jak na sprzet polesingowy a nurtuje mnie to sciemnianie. Praktycznie nie ma potrzeby ustawiania jasności na max. ja mam na 50% , podobno ten problem wystepuje w tanszych konstrukcjach ze stajni nec-mitsubishi ale czy w tym jednym z najlepszych monitorów na swiecie jest to normalne?

 

ps. czy używanie SB ma negatywny wpływ na elektronikie i kineskop monitora?

 

dziekuje za uwage :D

Edytowane przez pintek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosie trybu SuberBright w tym monitorze. Gdy ustawie jasność na max. i włacze SB mozna zauwarzyc sciemnanie ekranu tzn. mam ustawiana ciemna tapete i otworze okno to czym wiekszy obszar ono zajmuje tym bardziej obraz przygasa. Przy mniejszym poziomie jasnosci i bez trybu SB nic takiego sie nie dzieje.

Monitor się pojaśnia jak ma coś ciemnego do wyświetlenia a jak coś jasnego to ściemnia, taka właśnie jest ta funkcja, i nie SuberBright tylko SuperBright ;) Edytowane przez skwarucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie odnosie trybu SuberBright w tym monitorze. Gdy ustawie jasność na max. i włacze SB mozna zauwarzyc sciemnanie ekranu tzn. mam ustawiana ciemna tapete i otworze okno to czym wiekszy obszar ono zajmuje tym bardziej obraz przygasa. Przy mniejszym poziomie jasnosci i bez trybu SB nic takiego sie nie dzieje.

 

W tescie noki na pompowanie takowe nie wystepuje. Czy jest to normale w tym monitorze czy to oznaka padajacebo bloku wysokiego napiecia? Pytam bo niedawno kupilem ten monitorek, data produkcji 22week 2003, przepracowane 3420 godzin wiec nie duzo jak na sprzet polesingowy a nurtuje mnie to sciemnianie. Praktycznie nie ma potrzeby ustawiania jasności na max. ja mam na 50% , podobno ten problem wystepuje w tanszych konstrukcjach ze stajni nec-mitsubishi ale czy w tym jednym z najlepszych monitorów na swiecie jest to normalne?

 

ps. czy używanie SB ma negatywny wpływ na elektronikie i kineskop monitora?

 

dziekuje za uwage :D

 

tez tak miałem na SB791 i SB991 - to normalne

w ostatnich miesiącach kiedy miałem jeszcze SB791 uzywałem często trybu SB nie tylko do filmow ale rowniez do grania( i to intensywnego), monitor miał niecałe 3 lata i niestety wyraznie się "rozjechał" z kolorami, oraz stracił na jasnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki ma wplyw SB na kineskop, ale ja na swoim 750SB czesto uzywam tej funkcji (podczas grania i ogladania filmow) i jak na razie monitor daje rade. Mam go juz 3,5 roku, a odbiera jak nowka. :D Ostatnio tylko zdarlem z niego powloke opticlear i w dzien sie odbijam w kineskopie przy ciemnym tle. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Mitsubishi rządzi. To chyba najlepszy (poza Sony F520) monitor CRT jaki wyprodukowano. Jestem bardzo zadowolony a cena bardoz przystępna (369pln). Minus jedyny to taki, że jak oglądam zdjęcia z cyfraka to widać dokładnie wszystkie niedoskonałości aparatu - przebarwienia, kompresję. Na starym monitorze bardziej mi się podobały:)

 

Nie ma to jak dobry CRT:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...