Skocz do zawartości
Czarek45

Problem z Radeonem 8500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam Radeona 8500 (pełnego, bynajmniej tak jest na nim napisane).

Jest zbudowany na pamięciach Hynix 3,6ns. Przy oryginalnych ustawieniach 275/275 czasami występują mi jakies krzaki w grafice. Po lekkim odtaktowaniu pamięci jest już ok. Zmieniałem juz kilka biosów i ciągle to samo. Co zrobić?. Producent karty to Mint.

Może to być wina zasilacza? Mój zasilacz to Codegen 300W.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może stałeś sie ofiarą oszustwa?? Mogło się stać tak, że dystrybutor, sklep lub ktos inny sflashował Radka LE biosem od full wersji i sprzedał w cenie pełnego Radeona 8500, i teraz zawyżonego taktowania nie wytrzymują pamięci, GPU. Ale to wersja pesymistyczna :wink: , zrób tak jak koledzy mówili, a jeśli to nie pomoże to karta do reklamacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie juz niektorzy dobijaja z tym codegen=shit owszem zdarzaja sie takie wersje ze szkoda gadac ale bez przesady nie wolno uogolniac sam mam taka zasilke 300 wat i mi napiecie bardzo dobrze trzyma i tez mam radka BBA@300/300 powiem wiecej ta firma wziela sobie do serca czesciowo zarzuty userow i teraz takiego chlamu nie robi

Aha i zeby nie bylo ze stawiam na rowni Codegena z firmami po 400-500 zetow po prozstu nie ta klasa ale i nie ta kasa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie juz niektorzy dobijaja z tym codegen=shit owszem zdarzaja sie takie wersje ze szkoda gadac ale bez przesady nie wolno uogolniac sam mam taka zasilke 300 wat i mi napiecie bardzo dobrze trzyma i tez mam radka BBA@300/300 powiem wiecej ta firma wziela sobie do serca czesciowo zarzuty userow i teraz takiego chlamu nie robi  

Aha i zeby nie bylo ze stawiam na rowni Codegena z firmami po 400-500 zetow po prozstu nie ta klasa ale i nie ta kasa  :wink:

Powiem inaczej - Codegenowi zdarzają się dobre modele, a nie na odwrót ;) Mój różnie napięcia trzyma - szkoda, że nie mam miernika to by wyszło jak jest naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem z innym zasilaczem i dokładnie to samo.

Nie mam możliwości jej zreklamować bo kupiłem ją przez allegro.

Ale czy jeśli ma szybki pamięci (zakładam, że Hynix 3,6ns są szybkie) to nie powinien dać sie bezproblemu ustawić na przynajmniej standardowe 275MHz????

bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz na pamięciach radiatory?Ja kupiłem Radeona 8500LE 250/250 Gigabyte i wgrałem mu bios od pełnego 275/275 i biega bez problemów na 290/290MHz.Powinien wyżej ale ma niższe napięcie na pamięciach niż ma pełny Radeon a nie chce mi się modować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... w postach powyżej była (chyba) jasna sugestia - spróbuj dodatkowo schłodzić pamięć (np. wentylatorem umieszczonym z boku karty) - jeśli to pomoże to sugerowałbym "upermanentnić" to osiągnięcie poprzez jakieś lepsze rozwiązanie typu radiatory ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie myśle ze mam ten sam problem....utworzyłem temata juz ale i bede kontynuował ten.......CZAREK jak teraz bo 3ech miesiacach?????Co w ogoole zrobiłeś?

Tez mam minta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh a ja mam inny pomysł sprawdź radka na innej płycie głównej :D Ja mam GF MX 440 co na moim mobo musze mu obniżyć taktowanie pamęci o 5mhz bo są krzaki a na innym płytach głównym śmiga o 40 mhz wyższe i zero krzaków .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...