Skocz do zawartości
Drake11

Router D-link Di-624+ A Dns

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Zwracam się z tą prośbą, gdyż wykorzystałem wszystkie znane mi sposoby rozwiązania mojego problemu...

Ale do rzeczy...

W posiadaniu mam router D-link DI-624+, do którego przypięty jest po rj-45 jeden komp z WINXP i jeden laptop Della z WINXP, tyle że po wi-fi.

Konfiguruję sobie routerek. Wszystko działa, adresy są przyznawane po DHCP, jako serwer DNS jest ustawiany adres routera. W konfiguracji są podane serwery DNS od ISP.

Problem zaczyna się, gdy laptop łączy się z d-linkiem. Otrzymuje adres, wszystkie adresy serwerów, adres serwa DNS jako adres routerka, ale DNS nie działa... Pingi po IP dochodzą, ale po nazwach system milczy. Co ważne, stacjonarny komp otrzymuje odpowiedzi DNS, a posiada identyczne dane. Czasem sypie się to i na nim, ale przypisanie ręczne adresów DNSów sieci lokalnej na sztywno załatwia problem. To samo zrobiłbym i w laptopie, ale że to firmowe cudo, więc konto użytkownika ma zablokowane takie funkcje jak ręczne ustawianie konfiguracji...

Ustawienia Wirelessa są standardowe. Zmieniona jest tylko nazwa sieci. Połączenie dla ułatwienia ustawione jest jako nieszyfrowane.

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w opcjach WANu jako dnsy wpisz dnsy operatora

dodatkowo mozna w dhcp ustawic dnsy, aby byly przyznawane jako ISP

 

P.S. mozna adminowi Della powiedziec, zeby recznie przypisal dnsy :P

dnsy operatora były przypisane (byly to lokalne adresy) i raz działało, innym razem już nie.

drugiego zdania nie rozumiem za bardzo :oops: ale routerek zawsze przez dhcp podaje swój adres jako adres serwera dnsu i nie udało mi się odnaleźć opcji, żeby podawał te przypisane w konfigu.

D-link twierdzi, że to wina lokalnej adresacji i polecono mi wklepanie dnsów z publicznymi adresami. Nie sprawdziłem tego, gdyż admin już właśnie po prośbach i groźbach przypisał ręcznie dnsy i biega. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...