Skocz do zawartości
sparda

Resety Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

niedawno kupiłem se nowego kompa i sie zawieszał i resetował.wymienili mi grafe na nową to juz sie nie zawiesza tylko resetuje.

czasem jak w cos gram albo od razu po właczeniu.czasem mam pare dni spokoju ale tez czasem kilka razy pod rząd to sie zdarza.

automatycznie uruchom ponownie mam odznaczone i nie pojawiają mi sie zadne bluescreeny.ram testowałem memtestem i goldmemory i nie wykryło zadnych błędów.moj config to:athlon 4200 galaxy 6800xt 2x512 kingston msi k8n sli seagate 250gb

zasilacz raidmax400w

czego to moze byc przyczyna.

psczytałem temat przyklejony o resetach i nic tam ciekawego nie znalazłem

pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

zasilacza

nie podawaj prosze napięć ze speed fana ani jakiegokolwiek innego programu

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj Debugger Windows...

 

Wiecej masz tutaj:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=104416

Radze tez potestowac dluzej pamieci za pomoca MEMTEST bo po godzinie nie musi odrazu wykryc.. oraz sprawdzic na innym zasilaczu...

 

Tak na marginesie to zdanie zaczynamy od duzej litery...

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

a widzisz zebym podał gdzies napiecia???

a tak wogule to link do mojej obudowy

pewnie w końcu byś tak zrobił uprzedziłem tylko fakty, skoro musiałeś założyć nowy temat do swojego elo kompa :] taki typ.

obudowa paskudna :lol:

zasilacz pewnie krzak na tej stronce co podałes nie jest podane o nim NIC radzę zapytać się pana zensfist.pl lub miernika

http://zenfist.pl/pelen.php?id=40

ja ze swojej strony wpisałem w wyszukiwarce zensfista raidmax i nie znalazło nic co oznacza że ten zasilacz jest klasy tracera / codegena / albo colors it'a :D chyba że jeszcze nie zdążyli srawdzić tego twojego cuda :]

 

edit: sam jestem ciekaw co te errory z debugera mówia :):)

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widze ze nie ma tam konfliktu z jakims programem co czasem ma miejsce. Na 90% jest to konflikt sprzetowy i zakladam ze zasilacz niewyrabia... zalatw zasilacz jakis konkretny: przykladowo FORTRON FSP400 za 90 zeta na allegro mozna dostac i lepiej sobie poradzi od tego biarac pod uwage ze 6800 lubia prad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz dac mi 100% ze jak wymienie zasilacz na jakis lepszy do problem zniknie???

To pożycz najpierw od kogoś znajomego jakiś lepszy zasilacz i sprawdź. Jeśli komp kupiony niedawno i na wszystko masz gwarancję to jako klient masz prawo żądać aby wszystko działało jak należy. Więc przede wszystkim powinieneś z niego skorzystać i z opisem problemu udać się w miejsce zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

to kup sobie jeszcze miernik (20 zł) i pomierz napięcia wtedy będziesz miał pewność ze zasilator nie daje rady (albo ze to nie on) , nic nie powiedziałeś o temperaturach moze proc ma za ciepło

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kupisz miernik, i zmierzysz napięcia podczas obciążenia i podczas braku obciążenia. To będzie wiadomo czy to wina zasilacza. Jak chcesz to poszukaj tabliczki znamionowej z (amperarzami lini 12 V 5 V to taka naklejka na zasilaczu) i napisz tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to co wyczytałem z owej naklejki:

+3.3V +5v +12V -5V -12V +5Vsb

26.OA 30.OA 12.0A 0.5A 0.8A 2.0A

podajcie mi link jak mozecie z allegro albo sklepu internetowego do w miare najlepszego miernika do 25zł bo ja sie na tym nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to co wyczytałem z owej naklejki:

+3.3V +5v +12V -5V -12V +5Vsb

26.OA 30.OA 12.0A 0.5A 0.8A 2.0A

podajcie mi link jak mozecie z allegro albo sklepu internetowego do w miare najlepszego miernika do 25zł bo ja sie na tym nie znam

Pewne ze zasilacz nie wyrabia ma 12A na lini +12v czyli syf, kup se fortrona;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik zawsze sie przyda do zmierzenia napiec, czasami i przy dobrych zasilaczach cos szwanku e i trzeba sie upewnic z napieciami. Na obecną chwile kazdy ci powie ze to zasilator, popatrz na odpowiedzi poprzedników;) Przecie to jakas firma kszok, amperarze mówią za siebie. Tak do około 100 zł to mozesz kupic to http://zenfist.pl/pID/208.htm lub takiego fortronika http://www.allegro.pl/item113420943_profes...20_4_sata_.html

 

Poza tym odsyła do działu o zasilaczach: http://forum.purepc.pl/index.php?showforum=54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup miernik w jakmikolwiek sklepie elektrycznym koszt ok 20 zł. Nie potrzebujesz profesjonalnego ;) wystarczy najprostrzy. I zrozum zasilacz jest tutaj na 1 miejscu jako winowajca. Bez miernika nie stwierdzisz tego na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...