Skocz do zawartości
Lukiqq

Fujitsu-siemens Amilo Pro V2030 Mod Chłodzenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne wszyscy posiadacze tego laptopa narzekaja na czeste wlaczanie sie wentylatora. Jego praca jest uciazliwa poniewaz zazwyczaj pracuje na pelnych obrotach i to 3/4 czasu. Czytalem gdzies na niemieckim forum o modzie chlodzenia do tego laptopa, gosciu pisal, ze cala dolna pokrywa jest pokryta od spodu folia aluminiowa (podobna do tej do pieczenia ale grubsza, zupelnie taka jak folia od starych butelek na mleko ;] ). Z ciekawosci zdjalem pokrywe (mam jeszcze duzoooo gwarancji, ale pokrywe zdejmowac mozna bez jej utraty) i rzeczywiscie! Folia aluminiowa zakrywala niemalze calkowicie doloty powietrza! Zauwazcie, ze w miejscu gdzie jest wiatrak, jest zaslepione! Sam myslalem, ze to jakas warstwa z mikrowlokien, ktora ma za zadanie nie wpuszczac kurzu do srodka laptopa ale NIE!, to zwykly czarny kawalek plastyku! Nie mam pojecia co odbilo konkstruktorom tego laptopa, powierzchnia miejsca, z ktorego laptop pobiera chlodne powietrze jest wymiarow 1x1.5cm.....To chyba za malo?! Nie myslac zbytnio o gwarancji (raz sie zyje, moze sie nie kapna) zerwalem calosc folii i zdjalem ten kawalek plastyku zaslaniajacy wiatrak (przyklejony jakims klejem, cos na styl tasmy dwustronnej, latwo schodzi). Po zrobieniu moda, temperatura procesora spadla o okolo 10-15 stopnii, wiatrak wlacza sie rzadko i na krotko, koniec pilowania po nocach! Laptop niedosc, ze ladniej od spodu wyglada bo widac idealnie wpasowany wiatrak to jeszcze ma zapewnione o wiele lepsze chlodzenie! Jutro wieczorem zrobie kilka zdjec jak to wyglada. Wam polecam juz teraz zapoznanie sie z sytuacja wewnatrz Waszego V2030. Udanego MODa!

Edytowane przez Lukiqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, no tak, ale ta folia jest przylepiona na calej powierzchni dolnej pokrywy, na plasko nie wymodelowana, wiec nie ma tego typu dzialania na celu :) A dodatkowo, odslonilem wiatrak i rowniez zakryte wyloty nad ramem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pewnie nowy rodzaj plomby gwarancyjnej :D

folia mogla m,iec za zadanie odizolowac podstawe lapa zeby nie bylo ci ceplo pracujac na kolanach... a nie blo opcji zeby zerwac ten platik leppo przerobic folie i zalorzyc ja spowrotem? to musialo miec jakies znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta teoria jest najbardziej prawdopodobna, wlasciwie trafna. Opcja byla, by odgiac folie, wyciagnac plastik i wyciac w folii dziury pod wiatrakiem, bylo by podobnie. Ale mysle, ze bez folii laptop ma ciut lepsze chlodzenie, folia magazynowala cieplo. Poprostu ja odczepilem i wyrzucilem do kosza, dzis jeszcze raz rozkrece laptopa po to by zrobic zdjecia i by zdjac siateczke o wymiarach ~4x1.5cm zaslaniajaca taka kratke w klapie, powinno byc jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

folia magazynowala cieplo.

folia nie magazynuje ciepla tylko je odbija. gdyby wylozyli cala obudowe w srodku filia to by bylo prawie jak kuchenka mikrofalowa. moze zalorzenie bylo takie ze cieplo ma byc odbijane zeby cala jego wymiana odbywala sie poprzez gorna czesc lapka tj klawiatura itp...co prawda zalorzenie idiotyczne. mniejsza powiezchnia oddawania ciepla welniejsze oddawanie ww ciepla => wyzsza temp. bebechow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dzis jeszcze raz rozkrece laptopa po to by zrobic zdjecia i by zdjac siateczke o wymiarach ~4x1.5cm zaslaniajaca taka kratke w klapie, powinno byc jeszcze lepiej.

 

no i gdzie te fotki ;) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przeprosic, ale dzis nie zamieszcze zdjec bo nie mam jak ich zrzucic na kompa :( Moze to i nawet dobrze bo zrobie nowe prawdziwa cyfrowka a nie jakims fonem :) Jak tylko wykombinuje to podesle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

folia nie magazynuje ciepla tylko je odbija. gdyby wylozyli cala obudowe w srodku filia to by bylo prawie jak kuchenka mikrofalowa. moze zalorzenie bylo takie ze cieplo ma byc odbijane zeby cala jego wymiana odbywala sie poprzez gorna czesc lapka tj klawiatura itp...co prawda zalorzenie idiotyczne. mniejsza powiezchnia oddawania ciepla welniejsze oddawanie ww ciepla => wyzsza temp. bebechow.

Ale wywód ;) czuje ze podobnych inzynierow maja tam w F-s ;)

 

Lukiqq >> na twoim miejscy złapałbym za telefon, przekrecił do serwisu i przerzucił ciezar rozwiazania tej zagadki na sherlockow z serwisu. Niech wytłumacza sie na cholere ta folia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w amilo L1310G jest taka folia wewnatrz lapka. zakrywa ona w 80% jedyny wlot powietrza ktory jest nad ramem, analogiczna sytuacja jest z plastykiem nad wiatramiek tylko ze tu jest trwalej przymocowany. podejrzewam ze wiecej modeli FSC cierpi na ta idiotyczna przypadlosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie! Ostatnio usunalem siateczke, ktora byla jeszcze dodatkowo pod folia, zaslaniala ona kratke wlasnie nad ramem. Teraz jest juz pelnia szczescia....chociaz, jeszcze moze bede sie bawil z samym wiatrakiem i radiatorem, musze sie przyjzec bo wydaje mi sie, ze laptop nie wywiewa powietrza ze srodka, pobiera jedynie zimne powietrze z dolu i chlodzi radiator procesora. Ciagle nie mam jak dac zdjec, mam nadzieje, ze na weekend sie to zmieni. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...