Skocz do zawartości
turkuć

Bardzo jasny ekran na monitorze ???

Rekomendowane odpowiedzi

Config jak w podpisie, monitor Samsung 765 MB

Dziwna sprawa, obraz od kilku godzin dszisiejszego popoludnia zminial swoja jasnosc automatycznie - raz sie rozjasnial, raz wracal do prawidlowego funkcjonowania, teraz pozostaje bardzo jasny

nawet format ustawien w BSOD nic nie pomogl

obawiam sie ze to wina plyty glownej - na starym Abit BE6 wszystko bylo ok i nie mialem dziwnych artefaktow w NFS HP 2 - jasne trojkaty na drodze i niebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa wlasnie ostanio przerabialem to z berkutem monitor tez samsung tyle ze LCD polecial do serwisu w tym samsym dniu wrucilem z NEC ja mialem cos tam walnietego nei wiem jak sie po polsku nazywa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie probowales, to sprobuj wyjac obydwie wtyczki od monitora.

Kumpel mial calkowicie czarny ekran i juz sie dygal ze bedzie musial kupic nowy monitor ale wyjal kable a potem z powrotem wsadzil i zaskoczylo. :wink:

 

baca1985@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien..

mialem podobna sytuacje.. po kilku godzinach pracy na monit wywalalo sie mleko ( max jasnosc + low contrast). Zawsze tak samo.. "po czasie" , czasami pomagala metoda na hama ( delikatny kick w monit). Przyczyna = kupa syfu wewnatrz ( elementy sie przegrzewaly) + zimny lut na jednym z kondenstatorow... sou polecam odkurzacz, lupe, lutownice i odrobine cierpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien..

mialem podobna sytuacje.. po kilku godzinach pracy na monit wywalalo sie mleko ( max jasnosc + low contrast). Zawsze tak samo.. "po czasie" , czasami pomagala metoda na hama ( delikatny kick w monit). Przyczyna = kupa syfu wewnatrz ( elementy sie przegrzewaly) + zimny lut na jednym z kondenstatorow... sou polecam odkurzacz, lupe, lutownice i odrobine cierpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa wlasnie ostanio przerabialem to z berkutem monitor tez samsung tyle ze LCD polecial do serwisu w tym samsym dniu wrucilem z NEC ja mialem cos tam walnietego nei wiem jak sie po polsku nazywa :D

Przerabialiście monitor?!?!?! Ja <span style="color:red;">[ciach!]</span>le.... :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś takiego na starym siemensie 21 cali od maszyny no badania samochodów (BMWoski DIS ale nie ważne). Po pół godzinnej pracy obraz na monitorze się rozjaśniał i zmniejszał lub na odwrót. Okazało się że kineskop nie wyrabiał i skończyło się na zakupie nowej 19. Tylko że ten Siemens miał jakieś 9 lat :) ale i tak był zajebisty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaa. Monit się sypie. Kondensatory + żimnie luty . To standard . Po 3-4 latach takie monity jak smsung , compaq , mają wodę z kondensatorów i kupę z lutu ,zwłaszcz w bloku odchylania i wzmacniacza wizji . dexiak ma rację ,lutownica w dłoń ,albo do serwisu goń ...... taaaa

 

Torpido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa wlasnie ostanio przerabialem to z berkutem monitor tez samsung tyle ze LCD polecial do serwisu w tym samsym dniu wrucilem z NEC ja mialem cos tam walnietego nei wiem jak sie po polsku nazywa :D

Przerabialiście monitor?!?!?! Ja <font color="#FF0000">[ciach!]</font>.... :D :D :D

nomm zrobilismy z samsunga neca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem smigaj z pudlem. Jednak zanim zrobisz wycieczke z kilogramami sprawdz jakosc polaczenia wlacznie z osadzeniem grafy w plycie.. poprostu przesledz caly sygnal wizji zeby ci jakis madrala w servisie nie powiedzial ze wtyczka krzywo czy cos teges.. to ze mnie sie udalo zlokalizowac kapiaty kondenstator.. cush.. nie mialem nic do stracenia xx letnia 14'' ..dosyc dziwny model ( o marce nawet nie mowie bo ne mam pojecia ) jakas pol-cyfra bez osd, bez geometrii.. jakis mega wczesny model.Mam do dzis, uzywam sporadycznie, stoi w kuchni w ktorej nie ma okapu :D zakonserwowal sie chyba...ale chodzi.

 

torpido - propo podpisu i zupelnie ot monita... kupa plynna to najwiekszy absurd - sra sie czesto i rzadko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...