Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jak twoje Adaty sobie poradza..

 

Powinny dać radę , to w końcu Vitesty - nie wiem tylko gdzie i co zmieniać w ustawieniach pamięci , nie widziałem też żadnego podzielnika HTT:DDR - nie wiem , jest coś takiego ?? A jeśli tak , to gdzie szukać ??

 

 

PS. Byłbym zapomniał - timingo zostawić na auto czy zmieniać ?? A jeśli zmieniać to na jakie wartości ?

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki Ty masz ten procek ?

i jak np w tabelce powiedzmy dla athlona 3200+ mnoznik jego to 10

Wiec pamieci masz 667 i sprawdzasz dla FSB=200 ich predkosc wynosi 667

Wiec ustawiasz sobie w biosie je na 533 Mhz i krecisz kompa do FB 260 i dalej :) na ile pamieci pozwola

HT ustawiasz x3

aha .. ustaw szyne PCI-E na 100 Mhz w biosie ...

i chyba tyle :P

Co do sprawdzania kompa to EVEREST sciagnij sobie

http://www.lavalys.com/products/overview.p...d=3&lang=en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec pamieci masz 667 i sprawdzasz dla FSB=200 ich predkosc wynosi 667

Wiec ustawiasz sobie w biosie je na 533 Mhz i krecisz kompa do FB 260 i dalej na ile pamieci pozwola

HT ustawiasz x3

 

No i tyle mi wystarczy - Everesta muszę ściągnąć , bo stary już nie działa - i dzisiaj z rana będę kręcił - wynik oczywiście podam :)

 

 

PS. Proc to Antek 3200 :)

 

PS2. Poszedł stabilnie na 2.7 GHz - rano reszta prób :)

 

PS.3. Pamięci poszły na 833 MHz z timingami 5-5-5-15 i napięciem 1.95V - ale tutaj jeszcze powalczę :) - nowe timingi - 4-4-4-12 - reszta wartości taka sama :)

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie;)

 

Tak informacyjnie piszę, może to kogoś interesuje, zainstalowałem wczoraj u siebie Fedora Core 6 Pre Release 64bit.

 

Instalacja powiodła się, a jak;)

 

Jedyne co mnie zastanawia, to przy starcie (probes itd.) widac taki komunikat w stylu:

 

weird, no CPU signalled from BIOS - czy jakoś tak, nie chce mi się kompa restartować, żeby to sprawdzić;)

 

W każdym razie działa. Jak tylko uda mi się ST330 zainstalować (ew. router kupić), to potestuję dalej te 64bit;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje zakup w/w płyty i mam pytanie odnośnie pamięci pod płyte M2N-E, planuje zakup takich kostek PDP Patriot Dual LLK 2x 512MB DDR2 667MHz. Czy to dobry wybór? Ewentualnie jakie kosci do 600PLN będa odpowiednie do M2N-E? Jeśli to pomocne na płycie ma być Athlon64 3000+ lub ewentulanie 3200+ (ale to juz różnica 60PLN), który bardziej bedzie odpowiedni pod pamięci?

 

z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey ludziska, mial ktos problem z zdjeciem boxowego coolera z tego proca? Jak go zapinalem to jakos nie wygladalo zeby chetnie chcial zejsc. A moze jakas specjalna procedura. Chce zalozyc arctic freezer 64 pro, cena dobra i wydaje sie byc dobrym cooler, przed wszystkim cichym.

 

BTW jak mam odpalone c'n'q to pokazuje caly czas maksymalna wartosc, nawet jak tylko czytam albo pisze. Przeciez nie potrebuje 2GHz do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;p :) hmm procedura to najpierw jakis 3dmark albo prime

przez 10 minut odrazu wylacz kompa ( zasilaczem ;) i odepnij zaczepy.. lekko ruszaj na boki i powinien odejsc

Ja teraz bede tak robil bo jak z s.939 zdejmowalem to wyrwalem z gniazda ;p ale nic sie nie stalo oprocz tego zebym zawalu dostal ;p ( pierwszy raz mi sie to zdazylo )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja jak zdejmowałem, zeby załozyc Titana to tez wyrwałem proca. 4 piny sie lekko wygieły, ale na szczescie nic sie nie stało.

 

A teraz o/c. ;] Doszedłem do 2400MHz(1.4V) - wszystko fullstable i dalej nie da rady pojsc. Przy HTT 245 komp sie zawiesza przy 'odpalaniu' biosu, nawet podwyzszenie napiecia na CPU nie pomaga. HTx3, pamieci przestawione z 667 na 533. Nie pisał bym tego gdyby nie to, ze dyzo ludzi sie chwali swoimi wynikami na nwym BIOSie. Moze macie jakis pomysł...

CPU: 3800+ x2;

MB: M2N-E(0402);

Zasilacz: Tagan 430 u15;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, a po co jak przy 2400 chodza na 600MHz?

 

Dovoltuj na 1.95 V czyli maks co daje płyta i sprawdź - moje A-daty 667 latają na 833 MHz z napięciem 1.95 V i timingami 4-4-4-12 , ewentualnie sprawdź z innymi pamięciami - może Twoje nie wyrabiają na tej akurat płycie ( nawiasem mówiąc - jakie masz pamięci ?? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wyrabiają , a może nie - sprawdź , poustawiaj timingi , ewentualnie jak masz możliwość podmień pamięci na inne , zerknij w końcu na specyfikację swoich pamięci i zobacz jakie powinny mieć domyślne napięcie - wbrew pozorom , niektóre pamięci potrzebują 1.9 V jako minimum - i na niskich taktach pójdą na domyślnych 1.8 , ale wyżej już nie .... Działaj i nie pytaj po co :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodram 667MHz CL5, 1.8V, autocznie ustawione zostały na 5-5-14-5-2T, ale ja zmieniłem na 4-4-12-4-2T(z 1T nawet jak dałem 1.95V nie chciał sie właczyc komp). Jak miałem połozony wiatrak na pamieciach to podkreciłem spokojnie do 750MHz(4-4-12-4-2T). Niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia innych pamieci.

Pamieci nie chcem podkrecac - dla tego przestawiłem ja na 533 - bo nie chcem ich spalic co jest łatwiejsze jak sa 'gołe'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już raz mówilem, ale powtórze, że jak sie przestawi na 533 to coś się złego dzieje i htt wysokiego niemożna ustawić. Dopiero jak przestawie na 667 to moge wyżej, ale pamięci niewyrabiają. Moim zdaniem coś jeszcze się w biosie kaszani.

 

UPDATE:

Przy 400 tak samo. Testowałem na różnych ustawieniach pamięci.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już raz mówilem, ale powtórze, że jak sie przestawi na 533 to coś się złego dzieje i htt wysokiego niemożna ustawić. Dopiero jak przestawie na 667 to moge wyżej, ale pamięci niewyrabiają. Moim zdaniem coś jeszcze się w biosie kaszani.

Hmmm... Dziwne. A probowales moze pamieci jako 400ki ustawic?

No i te ustawienia pamieci - przy jakim CR i reszcie ustawien probujesz? Pamietam, ze w nowym biosie jak ustawilem CR=2T to sie dziwnie zachowywal, przey 1T jest ok (tzn. przy pamieciach 667 ustawionych w biosie jako 400 mialem htt 315, przy 2T sie nie dalo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już raz mówilem, ale powtórze, że jak sie przestawi na 533 to coś się złego dzieje i htt wysokiego niemożna ustawić. Dopiero jak przestawie na 667 to moge wyżej, ale pamięci niewyrabiają. Moim zdaniem coś jeszcze się w biosie kaszani.

 

Dokładnie - u mnie jest to samo - na 667 mogę dobić do 2.6 GHz , ale powyżej pamiątki nie wydalają - większe napięcie byłoby może rozwiązaniem , ale póki co poczekajmy , może next bios załatwi sprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, chyba można. bo jak włożyłem flasha USB (bez systemu, sektora startowego) i nacisnąłem F8 podczas POST'u wtedy w menu wyboru urządzeń startowych pokazał się MP3 Player (to urzadzenie USB), choć w BIOSIE nie ma nic o bootowaniu z USB. Kolejna rzecz, którą zauważyłem to na stałe włączone w BIOSIE 0305 ACPI "Acpi Enabled" i nie można tego wyłączyć. W tej chwili walczę z kontrolerem obrotów Pentagrama, niestety wiatraki podpięte przez ten kontroler do płyty nie reagują na jakąkolwiek regulację. No i rzecz którą wcześniej opisywałem - wentylator arctic cooling fan tc pro 80mm podpięty (bez regulatora obrotów) do płyty po chwili od włączenia zatrzymuje się....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili walczę z kontrolerem obrotów Pentagrama, niestety wiatraki podpięte przez ten kontroler do płyty nie reagują na jakąkolwiek regulację. No i rzecz którą wcześniej opisywałem - wentylator arctic cooling fan tc pro 80mm podpięty (bez regulatora obrotów) do płyty po chwili od włączenia zatrzymuje się....

To dziwne bo u mnie regulator pentagrama chodzi tylko w biosie trza powyłączać quiet fan.jak mam wlączone to mogę sobie kręcić regulatorem od fandera i też to nic nie daje.Ciekawe ile volt na wiatraki podaje płyta w trybie silent 5 czy 7? Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...