Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam zainstalowane, ale wielkiej różnicy pomiędzy obecnymi a starszymi nie zauważam. zainstalowałem też nTune w najnowszej wersji - tu ciekawostka. mam monitor SAMSUNG 193 P PLUS LCD i do niego jest oprogramowanie MagicTune do regulacji obrazu i niestety żeby nTune zadziałało (pozwala m.in. na zmianę obrotów wentylatora na karcie graficznej) muszę ubić proces MagicTune.... jeszcze jedno. czy czip NF570U ma tak jak NF4U firewalla, który się obsługuje przez przeglądarkę? bo nigdzie tego nie zauważyłem. słyszałem też że instalacja sterownika IDE SW do chipsetu NF570U nie jest zalecana, bo powoduje BSODY i niestabilność. BSODÓW nie mam, ale podczas kopiowania na USB dużego pliku (200MB) w połowie kopiowanie potrafi się zatrzymać i urządzenie "znika". nie wiem jak podmienić sterownik dysku z IDE SW na domyślny M$ bo denerwuje mnie trochę wydajność dysku, tzn. chrobotanie, uruchamianie FF 5 sekund (system zdefragmentowany, przeskanowany antywirusem, spybotem itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak w obecnej chwili stoi sytuacja z ta płyta? Dalej są problemy? z ramami itp?? chciałem wziąc tę płytę bo ma ciche chlodzenie w przeciwieństwie do wyjca z DFI :-P (choć oczywiście wolałbym tamą mobo nf4 w końcu) Widzę, że większość ma po 2 kości pamięci. Ja chciałem sobie kupić jedną 1 gb 667mhz najpewniej goodram. Myslicie, że nie będzie z nią problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w obecnej chwili stoi sytuacja z ta płyta? Dalej są problemy? z ramami itp??

 

 

Po wgraniu na dzień dobry bios-u 0402 u mnie nie ma najmniejszych problemów , wszystko pięknie i cicho hula , a jak jest potrzeba to się ładnie kręci - 2.7 GHz poszło bez problemu , powyżej już pamięci zdechły , ale proc i płyta mogą dużo więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak w obecnej chwili stoi sytuacja z ta płyta? Dalej są problemy? z ramami itp?? chciałem wziąc tę płytę bo ma ciche chlodzenie w przeciwieństwie do wyjca z DFI :-P (choć oczywiście wolałbym tamą mobo nf4 w końcu) Widzę, że większość ma po 2 kości pamięci. Ja chciałem sobie kupić jedną 1 gb 667mhz najpewniej goodram. Myslicie, że nie będzie z nią problemów.

Wyjca na DFI mozna czymś zastąpić, ale...;) Mój kumpel ma M2N-E + najnowszy bios (chyba 0305 jakas beta czy cos) i wszystko działa ok, na starym biosie ram nie chcial chodzic na 667, ale teraz juz wszystko ok, proca da rade kręcić, pamiec tez.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy to 402 Beta. Eliminuje problem z pamieciami i reset bugiem.

Ciekawe czemu tylko go oficjalnie nie wydadza, tylko lezy sobie nieoficjalnie na ftpie ASUSa.

Coz za te 2 miesiace mek z ta plyta, powinni teraz wydac bios z regulacja pamieci do 2.5V jako rekompensate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem też że instalacja sterownika IDE SW do chipsetu NF570U nie jest zalecana, bo powoduje BSODY i niestabilność. BSODÓW nie mam, ale podczas kopiowania na USB dużego pliku (200MB) w połowie kopiowanie potrafi się zatrzymać i urządzenie "znika". nie wiem jak podmienić sterownik dysku z IDE SW na domyślny M$ bo denerwuje mnie trochę wydajność dysku, tzn. chrobotanie, uruchamianie FF 5 sekund (system zdefragmentowany, przeskanowany antywirusem, spybotem itd)

Ja miałem dzisiaj cos podobnego ale z dvd romem na slave zniknął mi podczas kopiowania płytki na 54% w total commanderze się zawiesił i po restarcie kompa nie mam już dvd romu.A jednak to wirus trza winde przeinstalować. Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech obecnia plytka smiga bez zarzutow .. kupilem sobie dysk na sata wreszcie .. wszystko sie ladnie restartuje i wczytuje :) nie wiem... co wy chcecie ;p

Krecic sie da ;] tylko chlodzenia nie mam lepszego ;/

Cosmo111 wiatraczek na NB ;] po co ? .. no wiadomo ze kazdy ma swoje upodobania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech obecnia plytka smiga bez zarzutow .. kupilem sobie dysk na sata wreszcie .. wszystko sie ladnie restartuje i wczytuje :) nie wiem... co wy chcecie ;p

Krecic sie da ;] tylko chlodzenia nie mam lepszego ;/

Cosmo111 wiatraczek na NB ;] po co ? .. no wiadomo ze kazdy ma swoje upodobania :)

Mi chodziło o to, że może jednak zaryzykuję płytę DFI pomimo wyjącego wiatraczka na mostku :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze troche posprawdzałem o/c.

Ustawiłem pamieci na 400 i dzieki temu udało mi sie podkrecic CPU do 2,5GHz. :) Pozniej, przy 2,55 wywalał sie przy ładowaniu windowsa, wiec teraz to juz chyba procesor jest za słaby. Moze da sie jeszcze wiecej podkrecic na wyzszym napieci, ale nie wiem jakie max mozna dac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie jestem po upgread biosu na 402 niestety po asusupdate winda juz nie powstala. Restart sie zrobil podczas weryfikacji i po windzie xp 64bit trzeba bylo reinstalo robic... dziwne ze bios sie wgral poprawinie. Co do poprawek to szok :D patrioty llk poszly na 440Mhz :D na 1.95V wczesniej nawet nie myslaly ruszac na 370 1.95V . Narazie na 5-5-5-15 jutro bede kombinowal dalej z Mhz i timingami dzisiaj z bardzo dobrym humorkiem poloze sie spac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak w obecnej chwili stoi sytuacja z ta płyta? Dalej są problemy? z ramami itp?? chciałem wziąc tę płytę bo ma ciche chlodzenie w przeciwieństwie do wyjca z DFI :-P (choć oczywiście wolałbym tamą mobo nf4 w końcu) Widzę, że większość ma po 2 kości pamięci. Ja chciałem sobie kupić jedną 1 gb 667mhz najpewniej goodram. Myslicie, że nie będzie z nią problemów.

Mam tą płytę od jakiegoś tygodnia. Też przed kupnem miałem wątpliwości , ale rozwiały się po przeczytaniu postów z tego wątku, zwłaszcza o dostępnym biosie 0402 poprawiającym stabilność. Nawet komentarz sprzedawcy w sklepie "odważny z Pana człowiek" :lol: nie zniechęcił mnie przed zakupem tej płyty.

Nawet nie wiem jaki był originalny bios , bo od razu , z dyskietki, zapisałem nowy(0402). Zero problemów, jak do tej chwili , a mam jedną kość pamięci ,właśnie GoodRam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przy goodramach czy innych niskonapieciowych pamieciach plytka nie sprawia raczej problemu... najgorzej jest jak sie ma pamieci np takie jak moje (LLK ddr2 800 )co chodza na 2.1 a zeby cos z nich wyciagnac to potrzeba 2.3 przynajmniej. Jakbym mial teraz kupowac raczej bym wybral DFI M2 (szczegolnie wtedy jakbym juz mial te pamieci). I tak bede zmienial bo WC siedzi na polce i sie marnuje nie widze troche sensu zakladac go na asusa jak i tak na tygodniach bede zmienial na DFI.

X2 na asusie idzie bez problemu na 2400 ale co to jest ... pamieci go ograniczaja a szczegolnie ten V bo jednak nie pojda wiecej niz 440 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten BIOS 0402 można wgrać tylko z ASUS UPDATE?

Spod dosu też da rade czytałem gdzieś tylko nie pamiętam gdzie jakiś użytkownik to robił z tym nowym biosem ale po co?skoro asus updatem leci bez problemu. Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...