Skocz do zawartości
Tony****

Psujące Się Sluchawki.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem polega na tym, iż "padły" mi już 3 słuchawki w 4 miesiące...normalne to raczej nie jest.

Czy wie ktoś co może być tego przyczyną? Może mam zbyt wysokie napięcie w porcie, można to jakoś sprawdzić ??

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchawki były:

1. jakieś zwykłe za 70 zeta ale pociągneły najdłużej

2. MEDIATECH i szlak je trafił dość szybko

3. znowu zakupiłem jakieś zwykłe za 60 zeta i też nie wiele pociągneły

 

Eksploatowany były normalnie...jak to sluchawki ;)

Co do sprzętu to o co konkretnie Ci chodzi???

 

Na wszelki wypadek podaje to czym dysponuje:

AMD Athlon XP 2200+

Kart. Graf. NVIDIA GeForce4 MX

RAM 512 mb DDR

HDD Samsung 60GB

a płyte główną to nawet sam nie wiem jaką mam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz:

królika / chomika / fretkę / młodsze rodzeństwo / innego małego szkodnika

w domu?

 

(najczęstsze przyczyny tajemniczych uszkodzeń sprzętów typu słuchawki)

 

W ogóle co to znaczy "padły"? Nie działają w ogóle, przerywają, nie działa jeden kanał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młodsze rodzeństwo mam ale nie na tyle młode, żeby psuło sluchawki / chomiki też mam ale w innym pokoju i w klatce wiec raczej to nie ich wina."PADŁY" = dają dziwny dzwięk. np. czasem słychać muze jakby szła w jakimś dlugim i szerokim korytarzu(taki dziwny przegłos), a czasem słychac muzyke a nie slychać to co spiewają, jeszcze innym razem daja dzwięk jakby był zakodowany albo cuś ;)

Skłaniałbym się do tego co napisał Canti.

Planuje zakupić jeszcze jedna pare sluchawek, ale to już będą ostatnie. Jeśli też się zepsują to trudno. Poszukam tych KOSS'ów. No chyba, że jeszcze ktoś ma jakieś sugestie to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałeś podłączyć które kolwiek z "zepsutych" słuchawek do czegoś innego niż komputer?

Może to wina karty dźwiękowej, która jest na płycie głównej.

Hmm...powiem tak. Bardzo trafna uwaga!!! Problem w tym, że jak podłączyłem do TV to ledwo co slyszałem. Może nie są do tego przystosowane. A jak włączyłem do wieży to było głośno ale troszke trzeszczało.

Aha i jeszcze jedno. Od samego początku jak mam kompa to mam w tym samym gnieździe, co włączam słuchawki, podłączone głośniki i one się nie psują tylko hulają jak trzeba. Są firmy media- tech. Możliwe jest żeby głośniki szly dobrze a słuchawki nie, przy padnietej bądź padającej karcie dźwiekowej ????

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to wina karty dźwiekowej.

Głośniki mają swój własny wzmacniacz i zasilanie z sieci, a słuchawki pobierają prąd z gniazda karty dźwiękowej. Sam pisałeś, że nie Wiesz jaką płytę główną posiadasz, więc nie wiadomo, co w niej siedzi.

Nie chcę Cię narażać na koszty, ale polecam zakup jakieś karty sound blastera (może być nawet live). Sam kiedyś jechałem na słuchawkach philipsa za 50 zł (douszne) przez długi czas i grają do tej pory na każdym sprzęcie. Postanowiłem zmienić sprzęt na lepszy. Teraz mam dwie pary słuchawek Sennheiser Eh-250 i HD-25.

Te pierwsze kupiłem za 190zł, używa ich teraz moja siostra. Natomiast za drugie dałem 600zł. Od dość długiego czasu jadę na Audigy2 i żadnej lepszej karty mi nie trzeba.

Najlepiej dozbieraj kasy i kup najpierw jakąś karę dźwiekową, a później dobre słuchawki i problemy znikną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...