Skocz do zawartości
janio

Połącznie 2 Komputerów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początek powiem, że szukałem po necie, po forum i [gluteus maximus] :) Znalazłem opis jak skonfigurować sieć do 2 kompów. Zrobiłem wszystko zgodnie z opisiem i:

 

Mój komputer czyli udostępniający łącze, widzi 2 komputer w sieci, lecz nie może uzyskać do niego dostępu bo otrzymuję taki komunikat: Dołączona grafika

 

Komupter 2 widzi widzi w sieci tylko siebie, mojego kompa nie widać.

 

Na trayu na obu kompach wyświetla się ikona, że jest połaczenie sieciowe 100 Mb/s bla bla... ale w obu połączeniach jest po kilkaset pakietów wysłanych, a 0 odebranych.

 

Kabel sieciowy mam 8 żyłowy, skrosowany (przynajmniej w sklepie taki zamówiłem, ale widać że kabelki we wtyczce są poprzestawiane), karta sieciowa na moim kompie, to zintegrowana z abitem AN7, a na 2-gim kompie jakaś pod PCI, Realteka.

 

Kombinuje już od 3 godzin i nie wiem w czym problem :mur: Pomóżcie, jeśli możecie.

 

A czy ma znaczenie, do którego kompa jest podłączona wtyczka ze skrosowanymi kabelkami?

 

Dodam, że nie mam zielonego pojęcia o sieciach :)

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hipoll

panel sterowania>narzedzia administracyjne>zasady>zasady zabezpieczen lokalnych i milej zabawy :)

 

lepiej postawic jakies ftp - szybciej to dziala i sprawniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko poustawiałem tak jak było w opisie. Każdy komp ma swoje IP (192.168.0.1 i 192.168.0.2 , maski domyślne, bram ani DNS'sów nie wpisywałem, po podobno niepotrzebne :) ). Ale chyba wiem w czym problem. Po następnych kilku godzinach, z braku innych możliwości i pomysłów, sprawdziłem kabel, no i ... według schematu znalezionego na necie, okazał się być źle scrossowany, w pierwszej wtyczce wszystko OK, ale w drugiej już kaszana :mur: . Dziś pójdę do sklepu i powiem żeby mi to jeszcze raz założyli wtyczkę ze schematem w ręku. Mimo to dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hipoll

a diody sie swiieca??

 

jak masz zapore windowsowa wlaczona to nic dziwnego ze nie leca

 

a tymbardziej jesli w screenie ktorego tu dales widac dwa kompy to chyba kabel dziala, sa dwa scematy crosowania

 

w zasadach zabezpieczen lokalnych znajdz opcje

zezwalaj na dostep do tego komputera z sieci: i dodaj tam konto gościa

 

w opcjach typu

 

nie zezwalaj na dostem z sieci wywal konta: gosc, wszyscy

 

w opcjach folderow wylacz opcje prostego udostepniania

 

i podczas udostepniania dodaj prawa dla konta gość

 

a zreszta tak jak pisalem wyzej

postaw ftp bo sa transfery o niebo lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już wszystko działa, sieć śmiga i inernet też :) . Kabel okazał się źle skrosowany. Zaniosłem go spowrotem i tym razem skrosowali jeszcze raz, ze schematem w ręku :)

 

Dzięki za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...