Skocz do zawartości
Tranquility

Notebook Do Gier Za 1500 - 3000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Po 1 : nie ten dzial!!

Po 2 : ja nie wiem czy istnieje cos takiego jak laptop do gier za 1500 pln. Za taka kwote chyba w ogole nie ma laptopa nowego. Propozycja ktora podales jest dobra i generalnie na nic wiecej sie nie nastawiaj a i na tym sprzecie bedziesz miec sporo problemow z nowymi grami. Jesli chcesz grac to polecam stacjonarke jednak bo w tym przedziale cenowym laptopa do grania ciezko bedzie znalesc. Jesli moze byc uzywka to radze rozejrzec sie za czyms z X700.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 : nie ten dzial!!

Po 2 : ja nie wiem czy istnieje cos takiego jak laptop do gier za 1500 pln. Za taka kwote chyba w ogole nie ma laptopa nowego. Propozycja ktora podales jest dobra i generalnie na nic wiecej sie nie nastawiaj a i na tym sprzecie bedziesz miec sporo problemow z nowymi grami. Jesli chcesz grac to polecam stacjonarke jednak bo w tym przedziale cenowym laptopa do grania ciezko bedzie znalesc. Jesli moze byc uzywka to radze rozejrzec sie za czyms z X700.

pozdrawiam

Hmm w takim wypadku kupie chyba raczej jakiegoś taniego "zwykłego" notebooka ale żeby była chociaż możliwość odpalenia gier nawet na najniższych detalach - może ktoś coś zaproponować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1500 zł możesz sobie kupić... waciki...

Za 3000 kupisz laptopa na słabych bebechach - absolutnie nie do gier...

Osobiście mogę się pokusic o stwierdzenie, że 4000 zł na laptopa "do gier" to za mało...

 

Moja sugestia:

Rozważ ponownie słowa bardziej doświadczonego kolegi maSTHa212 odnośnie zakupu komputera stacjonarnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za tą kasę najprosciej będzie kupić stacjonarkę - natomiast zastanów się - w jakie gry chcesz grać/grasz??

 

bo jeśli lubisz ogolnie trochę starsze gry, niekoniecznie wypasione graficznie - to jak najbardziej znajdziesz jakiegoś fajnego notka...

 

od siebie dodam, ze Civ4 chodzi na ati X200 oraz intelu gma 900...

 

dodatkowo - nawet na sprzęcie z starym intelem 855gm pograsz w morrowinda czy enemy territory (na low), diablo 2, i wiele innych, a emulatory konsol psx, nintendo, sega wszystko będzie śmigać....

 

najważniejsze to wiedzieć mniej więcej w co chcesz grać - jesli ogólnie w to co wychodzi nowego to kupowanie notka do tego celu mija się imho kompltnie z celem.. (finansowo)

 

x700 polecany przez przedmówców wydaje się rozsądnym progiem jesli mowa o nowszych grach 3D - ale raczej nie za taką kasę...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że propozycja którą podałeś na początku jest godna uwagi Athlon 3000+ do tego Radeon 9700 to jest dość wydajny zestaw w tym przedziale cenowym ja bym go brał.Radeon 9700 to nic innego jak X700 tyle że na AGP.Za 3000 zł nic lepszego (nowego) nie znajdziesz.

 

 

ps.3000 pkt w 3dMark 03 wystarcza by z powodzeniem zagrać np w najnowszego Hitmana na 1024x768 + textury na High.(sprawdzone na sprzęcie z podpisu a jest to słabszy config od tego o którym mowa)

Edytowane przez Tex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że ten athlon 3000+ będzie chodził głośniej niż stacjonarka... za tą cenę jest to raczej wersja stacjonarna lub tzw Athlon DTR. czyli będzie mieć TDP na poziomie około 89W... porównaj to z Turionami 35-25, sempronami z nowszej serii 25w , pentium M - 8-24w....

 

Wiem co piszę, bo mialem kiedyć lapka A3000+, R9600 i był nieslyszalny przez ok 5-8minut od zimnego startu potem wlaczalo sie chlodzenie proca (b.głośne)i juz się raczej nie wyłaczało... podczas grania dochodzilo jeszcze chlodzenie radeona i - śmieszna sprawa - ale mozna bylo grac tylko w sluchawkach, bo odglosy chlodzenia skutecznie zagluszaly glosniki wbudowane w lapka :D Ogólnie lapek był dużo głośniejszy niż stacjonarka, nawet 800mhz i redukcja napięcia niewiele pomagało...

 

Nie twierdzę,że ten fujitsu będzie miał dokladnie tak samo, albo wydaje mi się,że prawodopobieństwo jest wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po waszych postach przejrzałem tu i tam ceny noteboków i zawęziłem bardziej wybór do 2 notebooków, różnica w cenie bardzo duża... sam jeszcze nie wiem...

 

http://www.allegro.pl/item119261553_hp_nc8..._15_blueto.html

 

lub

 

http://www.allegro.pl/item120058230_nowy_a...700_zestaw.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak troszke z innej beczki....

 

...co powiecie o kartach w notebokach? np. ati x200, x1400, czy gf7400 i 7600. Niemam wiekszego problemu co do wyboru ktora lepsza,jednak finanse pozwalaja tylko na x200,a niemoge sie doszukac full specyfikacji, w szczegolnosci zegarow gpu i pamieci i oczywiscie realnej wydajnosci, bo to ze karta obsluguje (naj)nowsze standardy to wiadomo,tyle ze niechcialbym np:grac w rozdzialce 800x600 bo wiekszej nie udzwignie...

 

...jesli chodzi o zakup laptopa (do gier- to i do wszystkiego :rolleyes: ) znalazlem dla siebie kilka propozycji :

1) http://www.comet.co.uk/comet/html/cache/326712.html

 

2) http://www.currys.co.uk:80/martprd/store/c...p;sm=1&tm=0

 

3) http://www.pcworld.co.uk:80/martprd/store/...mp;tm=undefined

 

4) http://www.currys.co.uk:80/martprd/store/c...gory_oid=-27403

 

ewentualnie

5) http://www.pcworld.co.uk:80/martprd/store/...gory_oid=-27749

 

najbardziej sklaniam sie w strone 4,ale niemam mozliwosci zakupu online,a w sklepie kosztuje 250 wiecej dlatego juz jestem prawie zdecydowany na 3,choc najbardziej ekonomicznym rozwiazaniem jest 5 ,tyle ze nie jestem pewny grafiki.

 

Przepraszam za tak dlugi post,ale potrzebuje porady.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

taki x200 moze nawet nie uciagnac w 640x480 ... wg mnie najoplacalniejszy wybor to x700... ni jest tak droga jak x1600 lub 7600 ;) a dosc dobra :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli x200 odpada,pozostaje x1400 (mniemam ze lepszy od x700) oraz gf7400 i gf7600,

ostatnio nvidia sie troszke wybila ponad ati,mysle ze gf7400 bedzie lepszym rozwiazaniem od radeona x1400, co o tym myslicie ?

X1400 mieści się pomiędzy X600 a X700, aczkolwiek ma pełne wsparcie dla Shader Model 3.

W porównaniu z X1400 GF7400 wypada gorzej (ma 64 bitową pamięć)

 

edit:

 

Jest GF7300 i 7400 ;)

 

edit2:

 

Jak chcesz pograć, to bierze tego lapka nr 3. GF7600 jest porównywalny z X1600.

Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...